Skocz do zawartości
Digichaos

[post #26]Zasilacz 650-750 W (Solidny, Cichy, Tani)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie drodzy forumowicze/admini/moderatorzy

 

Jestem nowym userem wiec wrazie czego prosze za mocno niekrzyczeć

 

Jesli chodzi o sprzet ktory obecnie posiadam i mam na swoim biurku to:

 

CPU: Core i5 3570k @ 4.2 (wcisnelem tylko OC genie)

Mobo MSI Z77 GD 65

Crucial 16GB 1600mHz

CPU Cooler: HR 02 Macho

Asus Xonar DX+ Logitech Z5500

SSD Plextor m5s 128GB

HDD USB 500GB

Zasilacz (OCZ 600w) starszy model

Monitor-TV 27' 1920x1080@60Hz

Obudowa Silentium PC Regnum

 

Cel do jakiego uzytkuje komputer to internet/film/mizyka/gry (Lineage 2, LoL, Warcraft, CS 1.6 oraz offensive)

 

Jak widac w moim zestawie brakuje GPU i to jest moje głowne pytanie

co moge kupic żeby wmiare mialo sens i bylo najtaniej (moge poczekac popatszeć allegro niema problemu) czyli uzywana też może być

 

Jak wspomnialem gram w pare gierek ktore chyba nawet pojda na starym geforce 4 aczkolwiek czasami nachodzi mnie ochota pograc w jakies wyscigowki raz na jakis czas albo call of duty czy bf3

PC glownie wykorzystywany do ogladania filmow i muzyki (filmy online w 720p)

 

Jesli chodzi o wymaganie to Panowie niemam problemu zeby odpalic gre w Medium-High i miecy wylaczone bajery takie jak AA itp itd dam rade i przezyc bez tego ponieważ juz od pol roku używam karty zintergrowanej HD 4000 z procesora ale to troszke niewyrabia niestety

Wczesnie posiadalem HD 6870 i bylem ogolnie zadowolony aczkolwiek chcialbym cos wydajniejszego pod wyzej wymieniony zestaw

Glowny wyznacznik cena czyli chcialbym na to przeznaczyc ok 500-600zl oczywiscie granica jest przesuwalna

 

=========================================================================================

Pytanie numer 2 - jako poboczne

chcialbym wymienic zasilacz ktory mam ponieważ jest bardzo bardzo glosny i chcialbym miec możliwość spać przy wlaczonym kompie i nieczuc sie jak na lotnisku)) ale to jest pytanie numer 2 i sie tak strasznie niepali

 

Pytanie numer 3 - poboczne

zmianiaja mi internet z 10mb na 150mb/s (kablowka) i chcialbym jakis tani/dobry router do tego zeby chodzilo jak nalezy

W mieszkaniu mam 1 komputer 1 laptop , 2 telefony, 1 tablet

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziekuje za każda odpowiedz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 600 zł grafika: GTX 650 Ti boost:  http://www.ceneo.pl/23196259

 

W zasilaczu jak kolega wyżej napisał, wymień tylko wentylator na wolniejszy.

 

Routera nie kupuj, tylko poproś o porządny modem internetowy od dostawcy internetu.

 

U mnie tez UPC zmieniło prędkość kablówki z 15 na 60 mb/s i dali mi nowy modem z wifi, telefonami i innymi bajerami za darmo Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jakie sa wasze oponie odnośnie

http://allegro.pl/club-3d-radeon-hd-7870-coolstream-2gb-ddr5-256-bit-i3693369311.html

 

Nieukrywam chcialbym geforce bo "podobnie" CS 1.6 pomimo że jest stara gierka niezabardzo wspolpracuje z kartami AMD

 

znalazlem rownież coś takiego

http://allegro.pl/karta-graficzna-radeon-hd-7870xt-jokercard-na-gwar-i3725400908.html

Edytowane przez Digichaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi

wlasnie zamontowalem palit gtx 770

wlaczylem GPU Z i wydaje mi sie ze cos jest nietak (prosze zwrócic uwage na wskaznik PCI 3.0 x16@8.0 ? czy tak powinno byc ?

zalaczam screeny i rownież foto zasilacza i moje pytanie czy on oby napewno da rade

post-205838-0-55203700-1385147863_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które kable ugniatasz?

Ten środkowy slot będzie pewnie x8.

Podałeś błędnie model płyty w pierwszym poscie.

Przepraszam..bylem niewiem czemu przekonany ze to gd ...

 

A czy to jest problem jesli jest w tym slocie pci jesli chodzi o wydajnosc ?

 

Ugniata kable regulacji wentylatorow od obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś spadek będzie, Nie wiem czy na tyle istotny by sobie nim głowę zawracać.

MSI niestety nie podaje pełnych informacji o konfiguracji złącz pci-e x16.

Klaus a powiedz mi odnośnie zasilacza ??? czas na wymiana ??? czy jeszcze ten da rade to dzwigac nawet jesli zrobie OC procka GPU itp ??

I co sadzisz o wymianie coolera na zasilaczu ? czy to cos da ? on ma juz z 4 lata ..

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz powinien dać radę. Na razie nic nie wskazuje, by były z nim problemy. Jeśli zasilacz jest głośny, wentylator zawsze można wymienić.

Dzieki wielkie i ostatnie pytanie odnosnie GPU (zalaczam screen z oznaczeniem gdzie mam ja wpiętą

 

czy powinienem sie przyjmosc ta roznica pci ???  (jesli nie to prosilbym o jakis poradnik jak podkrecic tego palita'a) pozdrawiam

post-205838-0-39597900-1385152775_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym walczył, o to, by karta siedział w pci-e x16. Na zdjęciu widać, że jest to slot x8. Ma tylko w części styki.

 

Kręcenie gpu jest tak proste, że nie wiem czy są poradniki Dołączona grafika

Dobrze czyli rozumiem ze mam dac karte do zlacza ktore oznaczylem kolorem zielonym ?

 

ps

 

zalaczam screen z mojej obudowy i jednoczenie pytanie jesli wentylator od HR 02 macho  zamienie w miejsce wskazane zielona strzalka bedzie gorzej odprowadzal ? gdyż  gury jest jeszcze jeden wentyl ?

post-205838-0-50079500-1385154057_thumb.jpg

post-205838-0-13308300-1385154564_thumb.jpg

Edytowane przez Digichaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to mając tak jak na tym zdjęciu obecnie ciepłe powietrze z cpu dmucha na grafikę.

Ustaw wiatrak tak by wiało w stronę obudowy (powietrze wychodzi z tej strony gdzie jest ten plastikowy X na wiatraku, możesz go zamontować odwrotnie)

Edytowane przez Cron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to mając tak jak na tym zdjęciu obecnie ciepłe powietrze z cpu dmucha na grafikę.

Ustaw wiatrak tak by wiało w stronę obudowy

nie mylisz się, montaż chłodzenia - delikatnie mówiąc porażka. Przecież była w zestawie instrukcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika do slotu oznaczonego zieloną strzałką, macho obróc o 90 stopni, wentylator równolegle do pamięci.

Klaus jesli obroce cale chlodzenie o 90 stopni wogule miejsca niebedzie ?..

Może chodzi ci o sam wiatrak zeby go dac w lewo na 90 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie 

Potrzebny nowy zasilacz do zestawu z sygn

W przyszlosci chcialbym dołożyć drugą gtx 770 ale to w "przyszlości"

Chce żeby był możliwie najcichszy bo moj OCZ GXS 600W to samolot i głównie dlatego chce wymienic pozatym ma ze 3-4 lata i niewiem jak sprawdzic jego sprawność a niechcialbym mieć przykra niepodzianke (zdarzalo sie ze gralem i komp sie ponownie uruchamial sam ale niewiem czy to wina zasilacza czy starej GPU ..)

Budżet do 400zl im mniej tym lepiej (używka z gwarancja wchodzi w gre) 

@Klaus

przepraszam za nowy topic jesli da sie zmienic nazwe starego prosze o poprawienie mnie

Udanego wieczoru

Edytowane przez Digichaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Potrzebuje zasilacza o mocy 650-750 W

 

PC ktory bedzie zasilac to:

 

i3570k @ 4,5 Ghz

Msi z77 mpower

GTX Palit 770 @ OC

SSD

HDD

DVD

 

W przyszlosci planuje zakup drugie palit gtx 770 do sli (za jakies pol roku)

 

Wymagania od zasilacza to cisza i stabilna praca

 

Obecnie używam OCZ SXS (600W ktory ma juz ok 4 lat ) i jest bardzo głosny niestety

 

Jesli chodzi o fan swap watpie czy to cos da w przypadku mojego zasilacza ale jesli wiecie jaki cichy wentylator ewentualnie sprobowac prosze o sugestie jak najbardziej

 

Zauwazylem rownież ze moj palit jetstream 770 podczas obciażenia ma piszczace cewki (i wlasnie niewiem czy obecny zasilacz ma cos do tego)

 

Budzet jaki chce przeznaczyc (jak najmniej najlepiej 250-350zl) Pozdrawiam serdecznie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki to problem samej karty. Jedne piszczą, a inne nie.  Możesz wymusić V-Sync w grach. Powinno pomóc.

 

Bierz XFX 750W:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-750w-135mm-80-sli-psu-p1-750s-nlb9-364299/

 

 

Lub Corsair 750

 

http://proline.pl/?p=CORSAIR+CMPSU750TXV2EU

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki to problem samej karty. Jedne piszczą, a inne nie.  Możesz wymusić V-Sync w grach. Powinno pomóc.

 

Bierz XFX 750W:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-750w-135mm-80-sli-psu-p1-750s-nlb9-364299/

 

 

Lub Corsair 750

 

http://proline.pl/?p=CORSAIR+CMPSU750TXV2EU

 

Powinienem się martwić tymi cewkami czy poprostu jest to rzecz "normalna" ?

 

Karta ma ok 14 dni od daty zakupu

Edytowane przez Digichaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...