Skocz do zawartości
czomber

Modernizacja dwóch zestawów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym was poprośić o pomoc w modernizacji dwóch moich dwóch zestawów komputerowych pod kątem nowych gier komputerowych.

 

Pierwszy zestaw to:

Dysk Twardy 1: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)
Dysk Twardy 2:Plextor SSD 128GB SATA3 (PX-128M5S)
Procesor: Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX (4,4Ghz OC)
Napęd Optyczny: Lite-On nagrywarka DVD iHAS524-T32 czarny
Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX770 OC 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
Pamięć: Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9
Chłodzenie Porcesora: Thermalright HR-02 Macho Black White
Obudowa: Corsair Carbide Series 300R
Zasilacz: XFX Core 550W
Płyta Główna: MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA1155 (PCIE/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)
Monitor: LED Eizo 23" FS2333

Dodatki: Dodatkowe dwa wentylatory Revoltec Air Guard 140mm w obudowie

 

Zestaw póki co sprawóje się znakomicie, niemiałem jakiego kolwiek problemu z uruchomieniem jakiejkolwiek gry na ustawieniach ultra w rozdzielczości 1080p (wliczając Assasin's Creed 4, Tomb raider etc.) Ale po przeczytaniu krążących po sieci pogłosek o Wiedźminie 3 trochę się wystraszyłem i postanowiłem lekko zmodernizować ten zestaw dokładając drugą dokładnie taką samą kartę graficzną

tj. Gigabyte GeForce GTX770 OC 2GB DDR5 i połączyć je w SLI. 

 

Pytanie: Czy potrzebna będzie jakakolwiek modernizacja tego zestawu tj. wymiana zasilacza, mocniejsze podkręcenie procka? Czy może obecny zestaw uciągnie SLI z dwóch 770'tek od gigabyte.

 

 

Drugi zestaw komputerowy używany jest przez mojego brata jest to już zestaw wiekowy.

 

Kwota na Modernizacje 1500-2000zł (mniej=lepiej)

 

Zasilacz: CoreXstream OCZ-CXS500W
Pamięć 1: ddr2 4gb pc2 -6400 dimm  goodram
Pamięć 2: ddr2 2gb pc2 -6400 dimm  goodram
Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2P  AM2+
Dysk Twardy: seagate barracuda 7200.12 st3500418as 500gb
Karta Graficzna: VTX3D Radeon HD 4850 1 GB GDDR5
Monitor: LG Flatron E1911S-BN 18,5" LCD LED
Procesor: AMD athlon II x2 215  2,7ghz BOX
Obudowa: take me revolt

 

Wymagania: Monitor zostaje, posiadam wszystkie akcesoria tj. Klawiatura, myszka, głośniki.

 

Chciałbym aby nowy zestaw był w stanie uciągnąc w miarę możliwości większość obecnych gier na wysokich ustawieniach w 720p. Jeżeli czegoś nie trzeba wymieniać niech zostanie ponieważ zależy mi na jak najniższych kosztach. Obecny zestaw jest w stanie uciągnąć BF3 single na Ultra (testowałem tylko pierwszą misję) w około 19+ FPS.

Tutaj posiłbym o dokładniejszą analizę (zdaje sobie sprawę, że praktycznie cały ten zestaw nadaje się do wymiany).

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi Dołączona grafika

Edytowane przez czomber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poszukaj informacji kiedy Wiedźmin będzie miał premierę, bo modernizacja komputera z myślą o tej grze na ten moment jest bez sensu.

 

Do  drugiego zestawu weź i5 4440 + coś na H81/B85, 8GB DDR3, 270X.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę delemat bo sporo osób proponuje mi grafe z AMD i wiem, że jeżeli patrzeć by za współczynnikiem cena- wydajność to amd wypada lepiej ale zastanawiam sie nad włozeniem do starego kompa takze układu od nvidi. Jakoś bardziej jestem do niej przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na FB.

 

Tu Regulamin forum

 

 


II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na forum; w tym celu należy:


9. Powstrzymywać się od zamieszczania postów nic niewnoszących do dyskusji, np. o treści "lol", "zgadzam się w pełni z przedmówcą"

Dobra propozycja broni się sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim zdaniu dokładnie napisałem, że poproszę o dokładniejszą analizę. Więc fajnie by było by użytkownik podający daną konfigurację, podzespoły,  napisał coś więcej dlaczego akurat te poleca. Prosząc o dokładniejszą analize nie chodzi mi o wypisane jednym zdaniem skróty nazw nie podając jakiegokolwiek argumentu przemawiającego za ich wyborem. Chyba, że wymagam za wiele ? Wchodząc na to forum byłem przekonany, że ludzie piszący tutaj znają się na żeczy na tyle by udzielić trochę bardziej wyczerpującej wypowiedzi.

Edytowane przez czomber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Wchodząc na to forum byłem przekonany, że ludzie piszący tutaj znają się na żeczy na tyle by udzielić trochę bardziej wyczerpującej wypowiedzi.

 

W imieniu społeczności PPC serdecznie przepraszam. Nie znamy się na tym zaznaczonym na czerwono, dostałeś jedynie rzeczową odpowiedź i nadal nie dociera do ciebie przesłanie.

 

Nawet zabawne gdyby nie to że tragiczne w skutkach długoterminowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzisiejsze pokolenie... Zawsze trafi się jakiś ananas, który chce kupić teraz komputer pod GTA V, czy innego Wiedźmina, gdy tak naprawdę o tych grach nic nie wiadomo. Moja szklana kula mówi, że futerko wilków w Wiedźminie będzie lepiej wyglądać na Nvidii i co, to powód, żeby kupować kartę tego producenta? Nawet, gdyby w danym przedziale cenowym wypadła gorzej? Nie, tak samo jak nie jest powodem kupować teraz kart AMD z powodu Mantle. Kupuje się to, co jest tu i teraz dobre, albo przetestowane w grze, na której nam zależy.

Nie oczekuj też, że ci ktoś napisze rozprawkę dlaczego proponuje właśnie to. Znaleźć benchmarki nie jest szczególnie trudno. Zawsze zresztą możesz zadać precyzyjne pytanie dlaczego produkt x a nie y, a nie ogólne "uzasadnij".

 

 

Stawiam, że na benchmark.pl. Tylko tam polecają 1155 w cenie 1150.

Czarodziej, czy jak?

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...