Skocz do zawartości
drobniutka

komputer markowy ibm - czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

proszę o pomoc w wyborze podzespołów do komputera który będzie używany do:

- wirtualizacji (max 4 systemy)

- programowania

- filmy, internet

 

Oto zestaw, który sama dobrałam: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=74018&s=77392&s=78215&s=55155&s=72760&s=77567&s=78007

 

proszę o ocene

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet spoko, ale jak reyden zaznaczył trochę mało ramu. Chyba najlepiej byłoby wziąć xeon'a:

http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-xeon-e3-1230v3-lga1150-box,39058.html

Ta sama wydajność i xeon posiada kilka fajnych dodatków do wirtualizacji. Za różnicę dołożyć ramu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także chciałem zasugerować Xeona E3 1230V3 , ale Xeon + dodatkowa grafika ( padło w rodzaju HD5450 czy G210 - ceny już od ~100 zł ) wyjdzie nie wiele taniej niż sam I7 .

 

Można zastanowić się nad starszym LGA1155 - Xeon E3 1230V2 kosztuje 839 zł , do tego MSI B75MA-P45 za 215 zł - różnica ~330 zł względem I7 + płyta GB .

 

Nawet po odliczeniu ~100 zł na dodatkową grafikę zostaje 200+ zł na coś innego np. dodatkowy ram czy zadatek na SSD . 

 

Kolejne 40 zł można uciąć z ramu kupując pamięć Geil 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 w jednej kości za 265 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszą propozycją jeżeli chodzi o wirtualizacje będzie FX8350. Jeżeli chodzi o systemy operacyjne, to liczy się głównie ALU a tu FX ma 8 prawdziwych jednostek. Jakbys się uparł na procki Intela, to za wszelką cene unikaj tych z K w nazwie - są okrojone z ficzerów wirtualizacyjnych.

 

Jeżeli uważasz się za łowcę-zbieracza, to możesz kupić taką płytę jak ja mam - niedawno była na Alledrogo za ~ 700zł, podejrzewam, że można by się było wykłócić o niższą cene, do tego procek 12 rdzeni na Ebay od 400zł u nas 800zł i 32GB ram na Ebay od 350zł.

Jeżeli jest możliwość (kasa), to fajnie przy wirtualnych systemach mieć wydajną pamięć masową, bo dostępna wydajność będzie dzielona pomiędzy wirtualne systemy.

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli to ma być sprzęt przeznaczony do wirtualizacji przy założeniu, że będą pracowały na nim np. jednocześnie cztery maszyny wirtualne to skupiłbym się przede wszystkim na RAMie i na jak najwydajnieszym podsystemie dyskowym. 16GB RAM to minimum. Z kolei SSD choćby 128GB skutecznie zwiększy komfort pracy ze względu na znacznie wyższą ilość IOPS i mikroskopijny czas dostępu - co jest czynnikiem krytycznym przy kilku pracujących VMkach. Przy dysku talerzowym 7200rpm będzie trzeba uzbrajać się cierpliwość. Procesor ma drugorzędne znaczenie - od lat korzystam z 3@4 rdzeniowego Phenoma 2,8GHz (wspiera SLAT i AMD-V) i nie narzekam na brak wydajności Dołączona grafika

 

Jak ma być realizowana wirtualizacja? Czy to będzie np. Windows 8 + Hyper-V, Windows + VMware Workstation/Oracle VirtualBox czy Windows Server + Hyper-V? Chodzi mi o to czy hyperwizor będzie pracowal bezpośrednio na hoście czy na systemie operacyjnym hosta.

 

Ja mam taki konfig:

 

Host: Windows 8 + VMware Workstation 8.

Na Workstation pracują dwa ESXi 5, Windows Server 2012 (AD, DNS, DHCP, WDS, WSUS etc.), Win Srv 2008R2 (vCenter Server 5, datastore po iSCSI), plus Win Srv 2003 jak VM pracująca na ESXi'ach do testów możliwości np. vMotion etc. .

 

W 8GB ledwo się mieszczę (płyta nie pozwala na więcej). Sam vCenter pożera 4GB (ach ta Java Dołączona grafika ).

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ma być realizowana wirtualizacja? Czy to będzie np. Windows 8 + Hyper-V, Windows + VMware Workstation/Oracle VirtualBox czy Windows Server + Hyper-V? Chodzi mi o to czy hyperwizor będzie pracowal bezpośrednio na hoście czy na systemie operacyjnym hosta.

 

System gospodarz windows a na nim zainstalowane srodowisko virtual box.

Cel edukacyjny (konfiguracja pdc).

 

Mam dwa nowe  zestawy:

 

pierwszy z xeonem

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=78215&s=73920&s=73268&s=74018&s=69775&s=70166&s=76804

 

drugi z i3

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73920&s=78288&s=78215&s=74018&s=78007&s=78630

 

prosze o ocene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przymierzam sie do kupna komputera stacjonarnego. Stoje przed dylematem: "markowy,czy składak", "nowy, czy używany".

W oko wpadł mi komputer-serwer ibm: http://www.alsen.pl/komputery,k1/serwery-i-storage,k255/serwery,l256/ibm-express-x3100-m4-xeon-4c-e3-1220v2-69w-3-1ghz-1600mhz-8mb-1x4gb-1x500gb-ss-3-5in-sata-sr-c100-dvd-rom-350w-p-s-tower-2582k9g,p81005.html

 

jego gł, zadania: wirtualizacja (VB- max 3 systemy), programowanie

 

prosze o pomoc

Edytowane przez drobniutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...