Skocz do zawartości
polsal

Problem z blokiem na GTX660

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, mam problem

 

Dzisiaj rozkręcałem całą moją pętlę LC ponieważ szykuje się duża modernizacja (przejście z 1156 na 1150).

 

Mam 2 karty MSI GTX660 TwinFrozr, zwodowane obie na full coverach od EKWB. Na jednej z nich zauważyłem przebarwienie na niklu. (pod tą przezroczystą częścia bloku). Zaintrygowało mnie to, wcześniej tego nie było. Nie wiedziałem czy to syf czy też jakieś przebarwienie cieplne na niklu, w każdym razie postanowiłem rozkręcić ten blok (rozłączyć część niklowaną z tą z tworzywa).

 

Prolemem jest to że blok jest skręcony za pomocą 5 śrub imbusowych 3mm (łatwo wyszły) i 8 śrub imbusowych 2mm. 4 z tych ostatnich poszły gładko, pozostałe 4 się ślizgają, nie mogę ich odkręcić. Normalnie w tym miejscu bym sobie najzwyczajniej w świecie odpuścił (temperatury kart były w normie), ale niestety wysmykła się uszczelka która jest po obwodzie bloku i teraz nie mogę tego skręcić tak łatwo z powrotem.

 

Pytanie co radzicie? Czym to odkręcić? Planuję podjechać do Leroy Merlin i kupić najlepszy 2mm imbus jaki mają, żeby się nie tępił i spróbować wtedy. A może na gwarancję (naklejka EKWB na bloku jest nienaruszona)?

 

post-190741-0-56634500-1390656560_thumb.jpg

 

post-190741-0-88751200-1390656567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połowa sukcesu Dołączona grafika udało mi się odkręcić pozostałe 4 śruby za pomocą narzędzia firmy PROXXON.

 

Okazało się że jednak to był przebarwienia, niestety nie wiem z czego one wynikają. Płyn który był używany to EK-Ekoolant UV BLUE (premix 1000mL).

 

Tuż po rozkręceniu bloku:

 

post-190741-0-06914700-1390667141_thumb.jpg

 

Po przepłukaniu bieżącą wodą:

 

post-190741-0-44921300-1390667150_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze skręceniem bloku do kupy.

 

Ta uszczelka która jest po obwodzie nie chce się układać :/ ma ktoś jakiś pomysł jak to ładnie przytrzymać żeby to skręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie po upewnieniu się że kropelkę da się rozkleić (za pomocą debonderów do klejów cyjanoakrylowych) oraz że ani debonder ani kropelka nie niszczą gumy, przykleiłem uszczelkę w 5 czy 6 miejscach po obwodzie i skręciłem blok, zrobiłem leak testy i wygląda na to że wszystko ładnie trzyma :)

 

dziękować za pomoc, wygląda na to że problem rozwiązany, pomijając przebarwienia na niklu, które nadal nie wiem z czego były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugim bloku (mam dwie 660 w SLI, obie z Fullcoverami od EKWB) nie ma żadnych przebarwień, wszystko wygląda ok...

 

płyn był taki jak pisałem, EK-Ekoolant UV BLUE (premix 1000mL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...