Skocz do zawartości
Gość

Odmłodzenie lub całkowita wymiana starego (2 000 PLN)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grupowiczów

 

Coraz częściej pojawiają mi się artefakty w grach (poczym restartuje się komp), albo w ogóle znika obraz (wtedy pomaga tylko dosłownie odkurzenie wnętrza obudowy, kiedyś taka operacja starczała na 2 lata, teraz mam 2 razy na miesiąc obowiązkowe odkurzanie). Gdy nie gram komp jest raczej stabilny. Więc podejrzewam że winna może być tylko karta graficzna. Nie chce mi się szukać dokładniej. Softowo wszytko cacy jest.

Obecne bebechy poniżej (nie używam OC).

Płyta: EVGA NF66
Proc: Intel Core2Duo E6550 (2.33 GHz)
Ram: 2 GB GeiL
Grafika: EVGA GF 8800 GT (512 MB)
Buda: TT Shark (zasilacz modularny Chieftec 700)
OS: Win XP

Potrzeby: internet, filmy, z gier tylko mmorpg (WoW, Star Wars, Neverwinter, Rift, LOTRO, LoL), w nowe tytuły gram tylko na konsolach

Budżet: 2 tys. PLN +/- (ale nie wiem czy jest sens aż tyle wydawać żeby grać w World of Warcraft, ta gra ma 10 lat, z kolei bardzo lubię Star Wars Online czy Neverwinter, ale te gry mi mulą mega strasznie, sprzęt już nie wyrabia, zresztą nawet WoW w full detalach na rajdzie 25 osobowym wyciąga max 7 fps Dołączona grafika)

Może kupić tylko jakąś nową grafikę (powinna być kompatybilna w dół z płytą). Z tym że jako taka karta kosztuje około 500-600 PLN, a mój komp wart jest w porywach 150 PLN cały Dołączona grafika To raczej bardziej mi się opłaca całego wymienić.

 

Dzięki za opinie

Mariusz
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie zaproponuje coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/1BECML/

 

Jeżeli chciał bys mocniejszą Kartę Grafiki to zaproponuje taka: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270oc-2gb-gv-r927oc-2gd-617303/

 

Ale w tedy przekroczymy budżet dość mocno.

Zestaw jaki zaproponowałem jest dośc mocnym zestawem, który pociagnie takze nowsze tytuły.

O to testk z WOW jak radzi sobie grafika którą zaproponowałem w zestawie: http://tpucdn.com/reviews/AMD/R7_260X/images/wow_1920_1080.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwszą wskazówkę. Te 200-300 zł więcej to nie jest problem :) Zastanawiam się np. tylko czy nie lepiej za te 200-300 dokupić SSD zamiast mocniejszej grafiki (nie wiem co będzie bardziej sensowne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentują, w sumie cena znośna: Dołączona grafika

 

 

Ładne ale czy warto inwestować w latarki do obudowy, bynajmniej nie dla mnie. Do tego co widziałem na youtube, "mrugają" Dołączona grafika

Edytowane przez kurier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw złożyłem. Poczekam do końca weekendu na ewentualne uwagi, a po niedzieli będę zamawiał :)

 

http://www.morele.net/inventory/info/TDRWFI/

 

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz BOX HASWELL BX80646I54570 716,00

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 ATX 245,83

Pamięć Crucial 8GB Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader 294,73

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache 214,00

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270OC 2GB GV-R927OC-2GD 659,01

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III 349,00

Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM 349,00

 

Do zapłaty z Windows7: 2827,57

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...