Skocz do zawartości
jager

Problem z dyskiem SSD Samsung 840 - 250GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dysk ten kupiłem w kwietniu 2013 i wszystko działało w nim ok

Kilka dni temu coś się jednak popsuło, a mianowicie, dysk po podpięciu komunikuje się z komputerem około 10-15 sekund i przestaje odpowiadać.

Dla przykładu:

1. Podpinam dysk, włączam HD Tune, daję skanowanie powierzchni i skanowanie idzie z pełną prędkością kilka kwadratów po czym kontakt z dyskiem znika...

2. Podpinam dysk, sprawdzam SMART dysku, wszystko pokazywane jest prawidłowo, następnie po 30 sekundach próbuje jeszcze raz uruchomić stan SMART, ale nie mogę bo dysk już nie odpowiada.

Podpinałem to do dwóch kieszeni HDD i zawsze ten sam objaw. Gdy podpinam bezpośrednio do SATA to nawet nie zdąży załadować się system i dysk już jest zawieszony.

Sprawdzane na Windows XP, Windows 7 i OSX 10.9

 

Pozdrawiam i dziękuje za każdą pomoc.

Edytowane przez jager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale skoro przez te kilkanaście sekund dysk jest normalnie widoczny, to dlaczego nie może by widoczny przez trochę większą ilość czasu? Nie będę ukrywał, że zależałoby mi na odzyskaniu historii przeglądarki. I tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, około 15 sekund za każdym razem. Udało mi się w całości przeskanować dysk opcją quick scan w HD tune. Cały na zielono. Odpięcie i ponowne podpięcie kieszeni powoduje, że jest widoczny na nowo (na te 15 sekund). Przez te 15 sekund mogę wszystko.

Awaria nastąpiła po tym jak komputer był wyłączony na około 10 godzin. Wróciłem do domu i przy włączaniu systemu się wszystko zawiesiło, od tamtej pory nie działa.

Edytowane przez jager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...