Skocz do zawartości
Maciarro

Karta graficzna do 1100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedługo będę zamawiał komputer,wszystkie częście mam już ustalone tylko nie mogę wybrać karty graficznej.

Moje propozyje to:

- Palit GTX 760 4 GB http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=57506

- MSI GTX 760 4 GB http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx760oc-tf-4gb-ddr5-256bit-2dvi-hdmi-n760-tf-4gd5-oc-597751/

Chyba, że zakupic takie coś http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-cuda-gtx770-oc-2gb-ne5x770s1042f-621891/

 

Zapewne powiecie mi, że bez sensu jest branie karty z pamięcią 4 GB, ale myślę że taki wybór będzie bardziej przyszłościowy. Nadciągają nowe wyższe rozdzielczości i taka pamięć się przyda. Ten palit 770 jest wydajniejszy, a cena prawie taka jak MSI, ale jednak ciągnie mnie do 4 GB.

 

Proszę o rady z waszej strony i pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 760 nie ma szans z wyższymi rozdzielczościami niż FHD.

 

Dla tego 4 GB pamięci na pokładzie nie ma sensu - szkoda kasy.

 

GTX 770 2 GB sporo lepiej sobie poradzi z wyższymi rozdzielczościami, niż GTX 760 4 GB.

 

To ponad 400 SP więcej, 32  TMU więcej  i szybsze pamięci.

 

W sumie dobre 20% szybsza karta.

 

Po OC jeszcze dalej odleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX760 4GB to kompletny bezsens .

 

Co z tego że nadciągają wyższe rozdziałki skoro karta nie będzie w stanie wykorzystać tyle VRAM .

 

Do tego cena z kosmosu , już lepiej dołożyć do GTX770 2GB .

 

3+GB to ma sens w kartach pokroju GTX780 / R9 290 i to w rozdzielczości 2560x1440 i wyższych , a nie każdy może sobie pozwolić na odpowiedni monitor .

 

Dobrej klasy monitor 27-30" 2560x1440 koszt 1 500 - 2000 zł , o monitorach 4K już nie mówię bo na razie ich koszt jest gigantyczny ( choć i tak znacznie spadł ) - za cenę typowego monitora 4K masz uber kompa z I7 49xx , płytę LGA2011 , 2xGTX780/GTX780Ti czy Radki R9 290 , wydajne SSD 512MB i szybki HDD 1+ TB , nagrywarka BR , dobra obudowa i mocny , modularny zasilacz z certyfikatem 80+Gold .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę gtx 760 nie ma szans przy wysokich rozdzielczościach? To znaczy 4gb ram nie wystarczy do obsługi takowych? Nie znam się na architekturze kart itd. ale wydaje mi się, że ten ram mógłby się przydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w piątek byłem w sklepie zamówić karte do mojego I3.

 

Facet za lada mówi tak: Fajna ta 750Ti, bo ma aż 2 GB pamieci na pokładzie, a są karty z 4 GB pamieciami, np. 760 !!

 

To jest wypas... mówi.

 

Patrzę na gościa i śmiać mi się chcę, że w ogóle tam pracuje :biggrin:

 

Ludzie myślą, że jak karta ma na pokładzie pamięci 4 GB i więcej, to od razu jest uber wypas.

 

To się tak nie sprawdza.

 

Jak GPU jest silny i szyna szeroka, to owszem, 4 GB jest jak najbardziej OK, ale przy GPU pokroju 760 GTX, wystarczy z zapasem 2 GB pamięci na szynie 256 Bit.

 

To tak po chłopsku napisałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3+ GB VRAM jest przydatne przy SLI/CF albo graniu w rozdzielczości 2 560x 1440 i wyżej .

 

Przy FHD i niżej branie kart z więcej jak 2 GB ( lub 1 GB - zależy od modelu karty ) jest średnio sensowne - głównie z powodu nie wystarczającej mocy obliczeniowej GPU .

 

Co z tego że są GTX760 w wersji 4GB skoro w FHD i niżej karta nie wykorzysta tyle pamięci , znowu w 2K/4K przeszkodą będzie sama wydajność karty .

 

Karty low end zadowolą się 512MB VRAM , dla kart segmentu medium ( HD77xx , GTX650Ti/Ti Boost ) wystarczy 1GB , 2GB to dla kart z pokroju HD7870 / R9 270 czy lepszych .

 

Dopiero w topowych kartach jak GTX 780 / Titan / R9 290 czy ich kanapkowe wersje przydatne jest 3 i więcej GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...