Skocz do zawartości
tretorn

Problem z migotaniem obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z nową kartą graficzną a mianowicie z Asus GTX 780 DCII OC. Gdy odpalam film lub grę obraz zaczyna strasznie migotać. Przeszukałem fora i konkretnej odpowiedz nie znalazłem. Głównie odpowiedzi jakie znalazłem to że jest zły przewód itd albo zepsuty monitor.

Wcześniej miałem kartę graficzną radeon 6990 i problemu nie było na początku myślałem że to pozostałość starych sterowników ale wszystko czyściłem kilkakrotnie driver clenerem. Kartę nvidi chłodzę wodą i temperatury podczas benchmarków mam w stresie 47st C więc to raczej nie kwestia przegrzewania się układu.

Podczas szukania na forach znalazłem jeden wpis żeby obniżyć taktowanie GPU i Pamięci albo podnieść napięcie dla GPU. Jak się okazało zabieg ten przyniósł efekt. Migotanie zniknęło. Tylko że musze cały czas przy każdym włączeniu kompa wciskać na utworzony profil podnoszenia napięcia dla GPU. Ten sam użytkownik napisał że czasem tak jest że jest niedopracowany bios i powinno się go zmienić. Wpis był z początków 2012r .

Czy mam kombinować ze zmianą biosu dla Kart graficznej czy po prostu karta jest już zepsuta i nie jest to wina biosu. Aktualnie mam bios 80.80.21.00.3B (P2083-0021) Proszę o porady co mam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o profil pracy karty, to w GPU Tweak można ustawić któryś jako domyślny ze startem systemu.

Nie jest to rozwiązanie na Twój problem, ponieważ jak dla mnie karta jest na reklamację - na stockowych ustawieniach coś takiego nie ma prawa bytu.

 

edit:

w moim poście założyłem, że zawęziłeś winowajców do karty. Jeśli tego nie zrobiłeś, to spróbuj odpalić ją w innej jednostce oraz sprawdzić jak inna karta będzie pracowała w Twojej.

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się wydaje że karta bo o kable się nie martwię bo to samo jest na projektorze podłączonym przez hdmi i znika po podniesieniu napięcia. Sprawdzić nie mam możliwości bo nie mam znajomych którzy mieli by chłodzenie wodne. A co z tym biosem może to jego wina bo wyczytałem że czasem tak jest że lepiej wgrać inny bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłał kartę na gwarancję. Nie masz obowiązku podnosić napięcia by karta działała sprawnie na domyślnych ustawieniach. Mało tego, że lekceważenie tego po przez podniesienie napięcia może spowodować dalsze problemy jak brak stabilności i migotanie również na tym napięciu. Z tego co widzę po innych użytkownikach tego forum co posiadają tą samą kartę co Ty nie skarzą się na te objawy i problem z Bios'em, ale kto wie.

 

Aha jak już coś piszesz na forum, to podaj resztę konfiguracji z wyszczególnieniem zasilacza.  Oczywiście wgranie oryginalnego Biosu nie powoduje utraty gwarancji czy tez modowanego, bo można samemu wgrać ponownie oryginalny.  Zagadaj do użytkownika Sideband, a może zechce Ci pomóc i podrzuci jakiś inny bios i wyjaśni jak go wgrać. Teraz zainstaluj sobie GPU-Z i zgraj swój obecny Bios. Zapisz go gdzieś dobrze. Najlepiej również online by mieć do niego pewny dostęp.

 

Użytkownik Sideband:

 

http://forum.purepc.pl/user/21833-sideband/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poproszę go o pomoc zobaczymy a wysyłki na gwarancje wystrzegam się jak ognia bo musiałbym wszystko zdejmować i zakładać fabryczne chłodzenie dobrze że nie zdejmowałem pasków termoprzewodzących z radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zanim się zakłada WC to się sprawdza na powietrzu czy wszystko jest ok z kartą. A ostatnio rózne problemy ze sprzętem często się zdarzają. Niedawno było pare przypadków na forum z wadliwym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się na błędach mam nadzieje że ten nie okaże się kosztowny:( Najpierw postaram się wyczerpać wszystkie możliwości i zobaczę co mi powie Sideband. Jeśli problem rozwiąże to napisze co było powodem jeśli na gwarancje to też poinformuje aby ludzie co mają podobny problem psychicznie się przygotowali do wymiany grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto link do biosu http://wyslijto.pl/plik/etx5reyasw. Tak jak pisałem po uruchomieniu wciskam w gpu tweak default i wszystko jest ok zauważyłem też, że napięcie minimalne po wciśnięciu default zmienia się z 937 na 1075 a maksymalne pozostaje bez zmian 1150. Czy to jest normalne napięcie? Pytanie do posiadaczy 780 DCII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo masz w 2D napięcie 0.937 V

 

Dołączona grafika

 

 

Możesz zainstalować  sterownik 335.24 ?

 

Jeżeli nie pomoże, wgraj ten bios (jak nic nie da, to może pomoże  tylko Side, lub gwarancja):

 

 

http://speedy.sh/Kt2aW/GK110.rom

 

EDIT:  Tu masz bios z odrobinkę podniesionym napięciem w 2D - 0.975 V  (to ten profil robi problem):

 

http://speedy.sh/fBRSk/GK110.rar

 

p.s.. to są Twoje biosy, tylko odrobinkę zmienione.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może być problem z edytowaniem Biosu. Sam tego doświadczyłem i karta nie wyświetliła obrazu. Pomagał mi Side, ale to nie była  jego wina tylko samego programu lub biosu. Ale tym się nie przejmuj każdą karte idzie odratować w bardzo prosty sposób . Jedyny warunek to posiadanie drugiej karty pod PCI lub PCI-e. Trzeba w biosie ustawić bootowanie z PCI w tym wypadku, a w przypadku PCI-e sprawną karte montujemy jako pierwszy czyli w górnym slocie, a tą druga w dolnym slocie. Nvflash sama wykryje GTX 780 i wgra ponownie bios. Mi to zajęło może z 5 minut łącznnie z montażem ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz GPU-z i zgrywasz bios ze swojej karty. Klikasz na ikonkę  z tą zieloną strzałką obok Bios Version  (tuż pod logiem NVIDIA mniej więcej w prawym górnym roku okna.  Daje save to file i zapisujesz swój oryginalny bios na dysku.

 

pobierasz program nvflash:

 

http://www.techpowerup.com/downloads/2258/nvflash-5-142-for-windows/

 

Zgrywasz do jakiegoś katalogu np C:. Wchodzisz w katalog  nvflash i klikasz jednocześnie shift+ prawy przycisk myszy. Robisz to na białym polu, a nie pliku nvflash.exe. Powinien Ci się pojawić wiersz poleceń z nową opcją "Otwórz okno polecenia tutaj", którą oczywiście wybierasz  Uruchomi Ci się konsola.  W konsoli wpisujesz nvflash nazwa romu.rom dajesz potwierdz i gotowe ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zaktualizować bios. Zaktualizowałem do tego biosu z 2 linku tylko zauważyłem że znikneło mi w zakładce możliwośc podniesienia max napięcia i nie mogę nic podkręcić karty. Masz jakieś inne biosy bo ten z pierwszego linku to nie jest ten co robił u mnie problemy?Z tym niskim napięciem w 2D

PS winą tego że nie mogłem zaktualizować biosu było to że karta siedziała w 2 slocie pci-e teraz przełożyłem ją do 1 slotu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze odpowiedzi problem jest rozwiązany wrałem bios z takiej samej grafy i problem znikną pierwszy użytkownik musiał coś namieszać z biosem. Dzięki szczególnie dla " Devil, Leven, Sideband" Jeszcze raz dzięki panowie. Teraz będe się bawić innymi biosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...