Skocz do zawartości
patryk0493

Pierwszy zestaw LC - zakupy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar zakupić elementy do LC, na wstępie celuję jedynie w zwodowanie CPU, lecz w przyszłości także schłodzę GPU, zatem szukam czegoś przyszłościowego. Wszystko mam zamiar zamknąć w Corsair Obsidian 750D, więc raczej nie będzie problemów z miejscem.

Oto zestaw, który zaplanowałem:
- blok CPU: tutaj wydaje mi się, że wystarczającym rozwiązaniem będzie EK Water Blocks EK Supremacy - Plexi Nickel CSQ klik
- złączki EK Water Blocks złączka prosta SM10/16 G1/4 Black klik
- złączki kątowe klik
- pompa Swiftech MCP355 12V (Laing DDC 1T + ) - pompa powinna wystarczyć dla CPU, a w przyszłości GPU klik
- top pompki klik
- rezerwuar klik
- wąż Masterkleer 10/16 przeźroczysty UV klik
- płyn - Mayhems Pastel - kolor chyba nie ma większego znaczenia klik
 
Co sądzicie o takim zestawie? Warto się w coś jeszcze wyposażyć?
 
Pozostaje jeszcze dobór chłodnicy - nie wiem na jaką konfigurację się zdecydować i gdzie ją umieścić. Czy na przodzie obudowy czy może na zewnątrz i jaką wielkość dobrać. Do kompletu pozostaje jeszcze kilka cichych wentylatorów.
 
Czekam na pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę lepiej weź MCP35X - masz gotową pompkę z lepszym topem, a nie stracisz przy tym gwarancji (od 2-3 lat swiftech nie rozpatruje reklamacji DDC, gdy top był zmieniany na inny). Co do chłodnicy, to wybierz sobie taką konfigurację, by mieć co najmniej odpowiednik 3x120mm (tyle to minimum na CPU i grafikę - zakładam, że będzie na niej fullcover).

 

Obecnie jedne z lepszych wentylatorów są od Corsaira (np. te).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooling.pl - chociaż już nie mają tyle asortymentu jak kiedyś, postawili na kilku producentów i tego się trzymają. Jednak ze sprowadzeniem asortymentu innego jak mają w ofercie nie ma problemu. Polecam.

 

3kropki.pl - siostra niemieckiego caseking.de asortyment świetny, czas oczekiwania taki jak deklarowany. Polecam. 

 

angela.pl - ekhm... zawiodłem się kilka razy, nie trzymają się terminów. Zganiają winę na kurierów lub producentów, ogólnie wysłałem ponad tydzień temu proste zapytanie ws. kilku gratów. Żadnej odpowiedzi, bo i po co? Nie polecam! 

 

darmacz.pl - omijaj szerokim łukiem. Na PcLolu masz obszerny temat nt. Darka. Ze swojej strony nie zawiodłem się na nim ale ilość oszukanych świadczy o opieszałości naszych organów oraz o tym, że coś tu zawodzi. Nie bronię Darka, jestem tutaj neutralny tylko z tego względu, że nigdy mnie nie oszukał. Miałem ostatnio do niego kilka pytań, pogadaliśmy. Ale nie polecam mimo wszystko jeśli ma się ktoś denerwować. 

 

allegro.pl - często są super okazje z fajnym stuffem. Ostatnio kilka wyrwałem :) 

 

Giełdy na różnych portalach. 

 

Szukaj, a znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...