Skocz do zawartości
KissOfDeath

Wodowanie CPU + GPU na chłodnicy 280

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak skręcisz go za lekko, to nie będzie szczelny. U mnie tak było (stary rez EK), dopiero naprawdę mocne skręcenie zapobiegło wyciekom przez gwint. I nie ma problemów z wytrzymałością materiału, działa tak już 4 lata (co rok rozkręcany do czyszczenia itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sprawę początków mikropęknięć załagodziło by smarowanie gwintów jakimś smarem sylikonowym ?
Nie dochodziło by do swoistego zapiekania gwintów i przy rozkręcaniu po roku czasu do czyszczenia, nie strzalałby w rękach ;)

 

No a właśnie, przy załóżmy jakimś szklanym rezie czy jakim kolwiek innym gdzie nie mogę zintegrować pompki.. Jaką pompkę wybrać ?
I tak jak ktoś pisał że wszystko zależne jest od obudowy, w sensie jak dobierać całe LC to będzie to na 96% Cosmos SE.

 

Ktoś wspomniał o aquacompie, więc co sądzicie o takim połączeniu ? W sumie nie dużo drożej to wychodzi niż combo od EK
Pompa + Rez

I od razu pytanie co do tej pompki.

W jakim celu jest tam pinowe USB i FAN ?

Tacho pewno mogę ( o ile znajdę taki kabel ) podłączyć pod wiatrak CPU, aby móc odczytać obroty wirówki (?)

USB teraz wyczytałem że służy do kontroli zintegrowanej płytki sterującej.. Czyli jest jakiś soft do tego ??
A FAN ?? Poprostu dodatkowy slot dla wentylatora ?

Ciekawie to wygląda i w miarę przystępnie.

Edytowane przez KissOfDeath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urządzenia aquacomputer można podłączyć do panelu sterującego aquaero (http://www.aquacomputer.de/aquaero-5.html) i do niego jest soft. Na tej pompie masz piny oznaczone jako aquabus, one do tego służą. Co do pozostałych podłączeń to nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsal, no to lipa. To rozwiązanie odpada, generuje zbędne koszta a po drugie nie będę miał miejsca na panel sterujący.

 

Najrozsądniej to chyba całe puścić na EK i po problemie... Zamawiacie z polskich stronek czy bardziej opłaca się to ściągnąć bezpośrednio ze strony EK ?
 

Wesołych Świat forumowicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...