Skocz do zawartości
cdar

Nowy komputer - pomoc z płytą i ramem, obudową

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Planuję złożyć komputer do pracy (szybki dysk i cpu, cichy, pod linuxem), ale też do gier.

  1. i5 4670 link (Nigdy nie podkręcałem i wątpię żebym teraz zaczął. Możliwe, że powinienem skoro w i5 drzemie moc :P )
  2. Crucial M500 240 GB link
  3. 4x 4GB G.Skill 2133 MHz CL9 link (Warto tyle wydawać? Nie lepiej 4x 4GB GoodRam 1866 MHz CL? Jak 4x4 ma się do 2x8? Tutaj test pamięci link)
  4. GeForce GTX770 2048MB 256bit Twin Frozr OC link (Cichsze, mniej prądożerne i posiadają lepsze sterowniki pod linuxa).
  5. ASRock Z87 Extreme3 link (Zupełnie nie wiem jaką płytę, wybrałem z zestawów link. Tutaj testy link).
  6. Chłodzenie procesora? Boxowe jest bardzo głośne?

Zasilacz (bequiet dark power pro 550w) i dysk HDD z poprzedniego komputera.

 

Dzięki za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś określił się na starcie czy będziesz podkręcał czy też nie. W miarę dobra płyta i cpu pod OC wyjdzie ~250zł więcej niż zestaw B/OC.

Jaki masz budżet na całość. I co z obudową? Jeśli też ma wejść w skład zestawu a PC ma być cichy, to mozna pomyśleć o budzie wyciszanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ramy przepłacasz , jak potrzebujesz 16GB to bierz 2x8GB 1333 mhz / 1600 mhz , wyżej nie ma sensu - obecne procki Intela nawet nie reagują na wyższe takty ramu .

 

Jak chcesz to proponuję ten zestaw za 465 zł .

 

Markowe pamięci 1 600 mhz 1,5 V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś określił się na starcie czy będziesz podkręcał czy też nie. W miarę dobra płyta i cpu pod OC wyjdzie ~250zł więcej niż zestaw B/OC.

Jaki masz budżet na całość. I co z obudową? Jeśli też ma wejść w skład zestawu a PC ma być cichy, to mozna pomyśleć o budzie wyciszanej.

Nie wspomniałem o obudowie, ale ją również posiadam (Antec Three Hundred link)Tylko 250zł? A co z chłodzeniem? Jeśli tylko 250zł to dla mnie bomba. 

 

 

Za ramy przepłacasz , jak potrzebujesz 16GB to bierz 2x8GB 1333 mhz / 1600 mhz , wyżej nie ma sensu - obecne procki Intela nawet nie reagują na wyższe takty ramu .

 

Jak chcesz to proponuję ten zestaw za 465 zł .

 

Markowe pamięci 1 600 mhz 1,5 V .

465 a 711 to duża różnica. Wracając do pytanie, jak się mają 4x4 do 2x8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wydajności na S1150 różnic nie ma , I5 ma 2-kanałowy kontroler pamięci .

 

Co innego jak by to był jakiś I7 LGA2011 z 4-kanałowym kontrolerem , wtedy mogły by byś jakieś różnice - w syntetykach szczególnie .

 

Generalnie Dual czy Quad Channel nie wiele daje i tak było praktycznie od zawsze .

 

Praktycznie tylko testy syntetyczne na to reagują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn miałem na myśli, że różnica między płytą + cpu pod OC, a płytą + cpu bez OC to minimum ~250zł. Do tego oczywiście sensowny cooler, czyli 150-190zł. Mój błąd, bo nie uściśliłem.

 

Bez OC: i5-4570 + ASRock B85 Pro4/Gigabyte B85M-D3H/MSI B85-G43 (+ opcjonalnie cooler, np. SPC Fera 2 albo pozostajesz z boxowym) ~940-970zł (+95 za Ferę)

Z OC: i5-4670k + ASRock H87 Fatal1ty + Thermalright Macho Black-White (ew. Macho 120) ~1190zł (+185 Macho B/W)

 

@edit

Nie wiem tylko ile ten Antoś ma miejsca na cooler, nie mogę coś znaleźć, chyba ze zmęczenia... Żeby czasem nie było problemów z Macho.

Edytowane przez Mimaaacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Chciałbym niedrogą (200-300zł), cichą, z podstawowymi filtrami i z dobrą wentylacją obudowę. Za choinkę nie wiem co wybrać. Obudowy to chyba najgorzej testowany element komputera.

 

Wentylator: Thermalright HR-02 Macho BW

Dyski: 2xHDD + SSD

Grafika: jedna 770

 

Pozdrawiam i dziękuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego najgorzej testowany? Wiesz, dla jednych liczy się funkcjonalność, a dla drugich wygląd.

Może X60 od SPC? Z tym, że ona nie ma filtrów na przedzie. Pominę sprawę jej nie najlepszego designu. 

 

A tak poza tym załóż osobny temat ;)

 

Daruj sobie takie rady

Klaus

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...