Skocz do zawartości
urbas91

Jaka Karta Graficzna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Panowie mam mały problemik bo nie wiem jaką wybrać kartę graficzną pod zestaw:
Płyta Główna: AsRock P67 Pro3
Procesor: Intel Core i5-3570K (
Chłodzenie Arctic Cooling Freezer 13)

Pamięć: Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB  ( w przyszłości 16GB)
Zasilacz: Seasonic S12II-620
Obudowa:
Zalman Z3 PLUS

 

Rozmyślam nad kartą:

MSI GeForce GTX 760 GDDR5 4GB 1150Mhz OC

lub

ASUS Radeon R9 290 DirectCU II OC 4 GB

Obie karty mam praktycznie w jednakowej cenie :)

A Wy którą byście polecili pod ten zestaw ? GTX 760 czy R9 290 ? nom chyba że jeszcze jakąś inną ?

 

Edytowane przez urbas91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI mam ze sklepu za 1080zł a R9 od znajomego za 1120zł (ma dwa miesiące, można powiedzieć że praktycznie nowa)

A procesor i płyta nie będą ograniczały R9 ?

Edytowane przez urbas91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejscowy sklep :) w internecie widziałem za 1030zł :)

R9 ma jeszcze 34miesiące gwarancji, tylko najbardziej obawiam się jak to będzie chodziło przy tym zestawie :)

Edytowane przez urbas91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz r9 290 i się nawet nie zastanawiaj. Przecież ta karta to zupełna inna półka wydajnościowa, nic nie będzie ograniczane. Procesor możesz podkręcić o ile tego nie zrobiłeś

 

Kupno gtx760 w wersji 4GB to wyrzucanie pieniędzy w błoto, za tyle masz R9 280x

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mógłby wypowiedzieć się ktoś kto posiada R9 280x ?? bo czytam w internecie i dużo ludzi pisze że podczas grania wywala artefakty, jest to spowodowane słabym chłodzeniem RAM-u. Czy to prawda i czy warto kupować tą wersję ?

Chodzi mi dokładnie o ten model: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem parę 280x, między innymi tego Asusa i do teraz nie ma z kartą żadnych problemów. Jest natomiast taka możliwość że trafiła się wadliwa partia i ludzie, którzy kupili karty z tej partii mieli takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 290 od sapphire, jestem bardzo zadowolony. Trochę za bardzo sie grzala jak mialem box na procku (powietrze leci w każda stronę na tym pizdryku) ale po zmianie coolera na noctua nh d14 odnotowalem znaczne polepszenie sie temperatur (jak i fps). Serdecznie polecam. Karta jest bezkonkurencyjna w tym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezkonkurencyjna powiadasz. Ale w czym. W tym że ma tylko  2 lata gwarancji i w cale nie najcichsze chłodzenie. Będe to powtarzał w każdym temacie. Jak różncia w cenie jest niewielka to lepiej brać tylko z 3 firm. Czyli ASUS, MSI, Gigabyte. Innymi bym sie nie sugerował, chyba że komus zależy by zaoszczędzić 100 zł..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...