Skocz do zawartości
P@j@czek^^7777

GTX 750Ti OC

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż po samej wymianie karty jakąkolwiek grę nie odpaliłem to po minucie totalna zawiecha całego komputera tylko w głośnikach burczał jakby dźwięk się zaciął. Wtedy tylko restart bo nic można było zrobić. Wtedy w biosie zmieniłem wartości napięć z manual na auto i inaczej podłączyłem dodatkowe zasilanie karty graficznej 6pin. W zestawie z kartą był adapter 2molex->6pin. Z mojego zasilacza jest kabel który rozłącza się na 2x 6pin tak jakby w jednym kablu 12pin. Więc zamieniłem na ten dołączony w zestawie. Nie wiem czy pomogło zmiana zasilania czy zmiana w biosie ale już nie trzeba było restartować wszystko było dobrze.

 

Do czasu gdy zaczynam grać w Watch Dogs i chwilowo wszystko chodzi elegancko czasami jakieś małe zacinki są. Po dłuższym graniu mam takie dziwne lagi na które nawet zmniejszenie rozdzielczości nie pomaga...  Na youtube widziałem wstawki filmików jak ludzie graja na takiej samej karcie graficznej i podobnych parametrach tylko, że na jeszcze wyższych ustawieniach graficznych i chodzi im wszystko płynnie. Może mam gdzieś napięcia źle poustawiane? napięcia procesora przy kręceniu mnożnikiem do 3,6 wyczytałem, że nie trzeba zmieniać. Reasumując takie zacięcia w grze mam coraz częściej względem czasu. Czego to może być wina?  Dodam, że temperatura karty podczas grania dochodzi do około 50stopni a w spoczynku około 30.

 

Filmik przy rozdzielczości 1680x1050:

i po zmianie na 1280x1024:

 

Inne gry chodzą na full i się nie zacinają tylko watch dogs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. sterownik zainstaluj 337.88: http://pl.download.nvidia.com/Windows/337.88/337.88-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql.exe

 

2. teraz musisz uruchomić jakiś monitoring i pozostawić go na pulpicie. Może to być MSI afterburner: http://www.guru3d.com/files_details/msi_afterburner_beta_download.html

 

3. w opcjach monitoringu ustaw aktywne opcje:

 

a. użycie CPU

b. użycie GPU

c. taktowanie GPU

d. ilość klatek na sekundę.

e. temperatura GPU

f. temperaturę CPU

 

4. zaznacz te opcje w OSD w opcjach monitoringu.

 

Teraz uruchom grę i pykaj z 10 minut.

 

Po tym czasie wyjdź z gry i zrób zrzut ekranu z monitoringu.

 

Fotkę daj na forum do wglądu.

 

Zobaczymy, co tam się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest monitoring z gry Watch Dogs ?

 

Temperatura karty bardzo niska i nic dziwnego, bo karta sobie odpoczywa.

 

Niestety, ale masz słaby procesor, który według wyników monitoringu ledwo żyje w tej grze.

 

Masz da wyjścia:

 

1. podkręcić procesor do maximum jego możliwości - to jest za darmo.

 

2. kupić znacznie wydajniejszy procesor do swojej płyty głównej.

 

Później zrobić test w tej samej grze i dać wyniki na forum.

 

 

EDIT:

 

Podam przyklad zestawu, który pracuje na maximum swoich możliwości, ale gra jest w miarę płynna.

 

Porównaj to do swojego monitoringu.

 

Gra BF3 najwyższe ustawienia FHD I3 3220 + GTX 750Ti:

 

8564639000_1402065084_thumb.jpg

 

Twoja  platforma w grze WD:

 

2568482600_1402065130_thumb.jpg

 

 

Rozumiesz o co mi chodzi ?

 

U Ciebie procesor nie ma już siły i grafika jest w niewielkim stopniu wykorzystana, stąd u Ciebie zacinki i niski FPS.

 

U mnie procesor bardzo mocno obciążony, ale nie na 100% i ma jeszcze troszkę zapasu, dzięki czemu grafika jest obciążona w 99% na 99% swoich możliwości, a to daje jak widać 45+ FPS w najbardziej obciążających miejscach.

 

 

Musisz coś zrobić z procesorem i najlepiej podkręcić go do minimum 4.0 GHZ.

 

Od razu poczujesz wzrost FPS i o wiele lepszy komfort gry :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już wszystko jasne, dzięki za rade :) Najgorzej, że jak wyżej kręcę procka to już dziwne rzeczy się dzieją. BS-y czy w ogóle nie chciał się, że tak powiem przyjąć, bo piszczał odrazu po włączeniu jednostki. Ponoć jeden egzemplarz na kilkadziesiąt sztuk da się stabilnie ustawić na 4,0Ghz.. nie znam się tak bardzo na napięciach, żeby ustawiać konkretne dlatego wolałem nie kręcić dalej. Tak na marginesie jak aktualizowałem sterownik od karty to dołożyłem 4GB ramu i to poprawiło znacznie sytuacje. Teraz są tylko małe przycinki w grze, które rzadko się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z OC - jakie masz chłodzenie ?

 

Teoretycznie 955BE na boxie potrafił zrobić te ~3,8 Ghz za czasów swojej największej świetności .

 

Ruszałeś w ogóle napięcie rdzenia aka Vcore ?

 

Może procek jest zwyczajnie nie dowolotowany .

 

Przyczyn może być kilka - procek/płyta nie wyrabiają , zdarza się ; procek się grzeje dlatego są BS-y i restarty , procek ma za mało papu ( dostaje tyle ile płyta ustawia lub wręcz ma startowe Vcore ) , także ramy mogą blokować OC jak również są nie dowoltowane lub mają za wysokie takty .

 

Płyta ma niby dobrą sekcję zasilania ale SB i mosfety są kiepsko chłodzone , mosfety to w ogóle nie mają chłodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już wszystko jasne, dzięki za rade :) Najgorzej, że jak wyżej kręcę procka to już dziwne rzeczy się dzieją. BS-y czy w ogóle nie chciał się, że tak powiem przyjąć, bo piszczał odrazu po włączeniu jednostki. Ponoć jeden egzemplarz na kilkadziesiąt sztuk da się stabilnie ustawić na 4,0Ghz.. nie znam się tak bardzo na napięciach, żeby ustawiać konkretne dlatego wolałem nie kręcić dalej. Tak na marginesie jak aktualizowałem sterownik od karty to dołożyłem 4GB ramu i to poprawiło znacznie sytuacje. Teraz są tylko małe przycinki w grze, które rzadko się zdarzają.

 

 

Zobacz, gdzie jest Twój procesor w wykazie wydajności w tej grze:  http://pclab.pl/art57916-12.html

 

Zwykły I3 Intela jest lepszy, niż Twój podkręcony.

 

Chyba będziesz jednak musiał zainwestować w nowe AMD, lub przesiąść się na Intela.

 

 

Aha... masz bardzo wolne pamięci RAM.

 

Istnieje możliwość ich podmiany u kolegi na szybsze dla sprawdzenia ?

 

Przynajmniej 1866 MHZ CL9 w dualu.

 

Ostatnio czytałem test odnośnie wydajności gier przy różnych prędkościach pamięci RAM i efekt jest spory.

 

Różnica 20% w FPS !!

 

Poczytaj: http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,18

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na procku mam zainstalowanego spartana he923 z myślą o lepszym OC. Próbowałem zwiększać Vcore ale widocznie to nie wystarczy, pewnie trzeba też zwiększać NB i SB płyty. Nie jestem w 100% pewien ale kiedyś coś czytałem o szybkości ram i chyba moja płyta większe i tak by zaniżała. Może wtedy nie było takie zapotrzebowanie na gry to nie opłacało się kupować szybszych. Żebym wiedział to teraz co kupowałem ram bym kupił szybsze. Są w ogóle 1868MHZ? ja słyszałem o 1333, 1600 i 2000 MHZ. Jeżeli chodzi o napięcia to mam ustawione na auto to jest wszystko w porządku a jak na manual przy stałych to zawiesza się komputer czyli za pewne są za małe. Procesor mam podkręcony samym mnożnikiem. Niestety nie mam możliwości podmiany ramu dla sprawdzenia.

 

a i pasta na procku to arctic silver 5 niby ta najlepsza.


Podkręciłem właśnie do 3,8 Ghz i jest już lepiej wg OSD w grze to zużycie procka wahało się w okolicach 80% i około 40+/- FPS miałem :) Tylko jest kwestia czy mogę próbować do 4,0 Ghz przy napięciach ustawionych na auto? Nie zawyży mi automatycznie i nie będzie się przegrzewać? Moglibyście mi wytłumaczyć co oznaczają te nazwy temperatur w speedfanie? chodzi mi o te temp1 temp2 temp3. Może coś uda się fajnego z procka wyciągnąć ;)

a tu fota:
http://imageshack.com/a/img842/7765/h4fw.jpg

 

Który program najlepiej pokazuje temperatury? bo największy problem jest z procesorem. W everescie wszystko jest tylko nie procka...

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest z gry Watch Dogs monitoring ?

 

Już widzę, że jest lepiej :)

 

Co do OC procesora... nie kręć go już wyżej, jeżeli sprawia to problem.

 

Według testu, który zalinkowałem (mam nadzieję, że czytałeś) wynika, że Twój procesor po OC na 4.0 GHZ nie wiele wnosi do ogólnej wydajności w tej grze.

 

Oczywiście zawsze możesz sobie procesor ustawić na te 4.0 GHZ, bo to przyniesie większe lub mniejsze korzyści, ale zawsze korzyści.

 

Kwestia tylko jakim kosztem ?

 

 

Nie znam platformy AMD, dla tego nie pomogę w OC.

 

Spróbuj odszukać w biosie płyty dzielniki pamięci RAM, może będzie się dało uzyskać wyższe taktowania dla Twoich pamięci RAM.

 

To też się wiąże z odpowiednim napięciem dla pamięci.

 

Mając procesor z odblokowanym mnożnikiem, śmiem stwierdzić, że podniesienie samego dzielnika pamięci nie zakłóci pracy reszty podzespołów.

 

Poczytaj o tym w internecie (podkręcanie pamięci RAM przy procesorze AMD z odblokowanym mnożnikiem).

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...