Skocz do zawartości
andrew777

Far Cry 4

Rekomendowane odpowiedzi

Po 30 godzinkach mogę potwierdzić powyższą opinię :)
Gra oferuje dużo więcej misji pobocznych, bardziej zróżnicowanych, o zadowalającym stopniu trudności (w przypadku Hard) takich jak odbijanie zakładników, niszczenie konwojów gniewu Pagana, zdobywanie fortec (w coopie lub samemu), likwidację stacji propagandowych, pogoń za kurierami, przechwytywanie ładunków, ciężarówek z bronią, czyszczenie okolicy z drapieżników przy jednoczesnej obronie cywilów i tak dalej i tak dalej :)
Że nie wspomnę o osobnych min-kampaniach dla drugoplanowych postaci, takich jak Longinus, Hurk (czy ja mu tam jest, zapomniałem)
Ten ostatni to dość rubaszna postać, o nieskomplikowanym poczuciu humoru, przy misji ze słoniem wywaliłem się z biurkiem, jak rozkminiał z moimi plecami ilość tyłków i narządów, jakie nosi w tej chwili na sobie słoń xD

No i w międzyczasie dostałem wiadomość od Pagana, w której próbował zdementować plotki o swoim rzekomym homoseksualizmie, jednak wyszło mu to dość nieudolnie, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób opisał obu przywódców Złotego Szlaku i o kim mówił z większą "czułością" :D

Innymi słowy, to stary i bardzo dobry FC3, ale jeszcze bardziej miodny, z większą dawką humoru, co wyszło mu na dobre i z ciekawszą (dla mnie przynajmniej) miejscówką do eksploracji, bardziej obfitującą w czystą akcję - zwierzaki, patrole, obsadzone stanowiska ogniowe, npc z kłopotami i tak dalej :)

Myślę, że gra zasługuje na ocenę 9/10 - jest bardzo dobrze, chociaż żadnego gatunkowego przełomu tutaj nie uświadczymy, to być może dopiero nastąpi w FC5, pod warunkiem, że popracują nad nim dłużej niż nad czwórką :)
W kwestiach graficznych nie będę się wypowiadał, bo ani się na tym nie znam, ani specjalnie uwagi do tego nie przywiązuję, dla kogoś innego może być to powód do obniżenia noty i nawet to rozumiem, jeśli wziąć pod uwagę nakłady na sprzęt z wyższej półki, którego ta gra zapewne nie wykorzysta w pełni ;]
 

Edytowane przez Tom Ha
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie oprócz Himalajów można spotkać pantery śnieżne? Są gdzieś na pewno, bo pierwszą skórę zdobyłem przed misjami w wysokich górach, ale zapomniałem gdzie to miało miejsce, a w południowym Kyracie na mapie ich nie ma (chyba, że ślepy jestem :D)
No i pytanko no.2 - czy później wycieczki w wysokie góry są możliwe, czy tylko w określonych questach mamy do nich dostęp? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie meczy ten problem. Na jakiejs misji udalo sie wyrwac troche skór ale juz zrobilem wszystkie w tym regionie z wyjsciem w góry i nie wiem czy bedzie jeszcze okazja dorwac pantere sniezna.

 

Jak ktos ma jeszcze misje w himalajach to tłuc te pantery ile wlezie :P

 

Jeszcze takie pytanko.. Na co wydawac kase? Jestem na 20 czy 30% gry i mam juz kupione wszystkie mapy, wszystkie bronie (te odblokowane), upgready, spluwy do wynajecia i co tylko sie da a portfel ciagle pelen- przez co nic nie moge w sklepie sprzedac. Portfel mam 3/4 dopiero bo nie moge znalezc misji na ten najlepszy.

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  dopiero  58% gry  a juz wszystkie  radio Towers odkryte wszystkie  obozy  przejeta i  Pagan zalatwiony  :/  teraz to wypada  chyba  turystycznie  pochodzic po mapie .

 

Pantery  sniezne mozecie trafic w  Polnocno Zachodnim Kyracie  ,ogolnie  wystepuja  one  na wyzszych  wysokosciach .

 

W  wyzsze partie  Himalajow  nie mozna wchodzoc  poza  kilkoma misjami  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leopardy sniezne mozna na pewno gdzies spotkac. Sam polowalem na leoparda zwyklego, a trafilem snieznego. Ofkors najlepiej brac skory w misjach w himalajach, na pewno sa dwie sztuki w pierwszej misji z tymi pudelkami do zbierania i przynajmniej jedna sztuka w misji gdzie ucieka sie z wiezienia Durgesz.

 

EDIT:

 

Ktos wie jak pominac intro w FC4 ? Przez chwile dzialalo dodanie do skrotu parametru -skipintro, ale nagle przestal on dzialac po dodaniu do biblioteki uPlay "The Crew" :| wtf?

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to muszę dziś odblokować północny Kyrat, bo utknąłem przy misjach pobocznych / czyszczeniu mapy ze wszystkiego, a panter śnieżnych ani widu, ani słychu :)
Z fajniejszych patentów miałem niezłą bekę z Kyrackiego Tygodnia Mody i wyjątkowo zabójczego miodożera - przed jego leżem spoczywały zwłoki ludzi, tygrysa, a nawet nosorożca :D Stworek wielkości pieska załatwił kilkutonowego bydlaka i nie dał mu żadnych szans :D

EDIT: Właśnie się zasysa patch (1.5.0) na steamie, tym razem ponad 670 MB :D

  • Added 21:9 aspect ratio support 
  • Added Russian text and subtitles to worldwide game version 
  • Fixed an issue with aim assist 
  • Fixed an issue with grappling if the aim button was remapped to another key 
  • Fixed an issue with mouse input 
  • Fixed an issue with movement key binding on mouse buttons 
  • Fixed an issue with Uplay invites for Steam users 
  • Fixed various Controls issues 
  • Fixed various Graphical issues 
  • Fixed various IGE issues 
  • Fixed various Session Browser issues 
  • Fixed various UI issues 
  • NVIDIA graphics preset was removed 
  • Reduced performance drop impact during streaming
Edytowane przez Tom Ha
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nowym patchu 1.5.0 wreszcie znikł problem shutteringu!! Przynajmniej na moim sprzęcie (i5 4570, r9 270x, 12 GB RAM), na ustawieniach ULTRA, gra chodzi bardzo płynnie. Wcześniej niby miałem ok 40 kl/s (wg frapsa), ale gra sprawiała wrażenie cholernie niepłynnej. Teraz wszystko śmiga... tylko to musztarda po obiedzie, bo wszystkie aktywności poboczne wykonałem i zostało mi tylko 5 misji wątku głównego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało, tylko Ubisoft powinien swoje gry określać mianem Wczesnego Dostępu :D i nikt by nie narzekał, że patch naprawiający wychodzi po miesiącu :]
To nawet szybciej, niż w steamowym Early Access, gdzie niektóre pozycje są niegrywalne do samego końca, czyli do ogłoszenia upadku projektu ;D

Tak czy owak, stwierdzam jak powyżej, mikroszarpnięcia myszy zniknęły jak ręką odjął, inna sprawa, że już do nich przywykłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na uPlay jeszcze nic nie pobiera, chociaz ja i tak mam stale 40fps, problemow z mysza nie mam po zastosowaniu prowizorycznych fixow. To samo odnosnie stutteringu.

 

EDIT:

 

Po latce 1.5.0 popsuli miekkie cienie :|

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatałem do najnowszej 1.6.0 i nie było problemów z sejwami.

Do tej pory gralem w full hd czyli 1920x1080 i wydawalo mi sie ze jest ok

Wszystko na ultra msaax2.

Wlaczylem w sterach DSR i to jest to :-). Rozdzielczosc tylko 2K a nie 4K ale roznica jest pomimo zwyklego monitora full hd. Moim zdaniem lepiej zapodac DSR i olac antyaliasing. Jest o niebo lepiej.

DSR wygladzanie ustawilem na 20% bo ustawione bylo na 33%.

Rozdzielczosc robi swoje. Normalnie nie da sie pracowac w takiej rozdzialce na zwyklym monitorze ale gra wyglada kapitalnie :-)

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, 100% machnięte w ok. 100h grania :) Gra syci, jest lepsza od Trójki, a zakończenie naprawdę fajne, był momencik, króciutki, że wahałem się czy pociągnąć za spust :D Pagan świetną postacią jest, ma gadane gość i do tego ten dwuznaczny ymydż :D
W sumie zostało mi kilkadziesiąt skrzynek do ogarnięcia, może przy okazji wyczyszczę mapę, na razie przerwa, bo jeszcze moment i wymorduję całą faunę w Kyracie :D
No i humor o wiele lepszy, niż w poprzedniej odsłonie, długo by opowiadać, np. rozkmina didżeja lokalnej radiostacji, na temat trudów życia bohatera gry, w kontekście (braku) dostępu do bidetu :D

Czekam na dlc z wypiekami tu i ówdzie, a potem to już na zapowiedź FC5 :) Dla mnie mocne 9/10, brakuje jedynie pewnych utrudnień, które mogłyby urozmaicić rozgrywkę, np. każda maska Yalunga powinna być trudniej dostępna i dodatkowo urozmaicona jakąś konkretniejszą porcją przeciwników, fortec powinno być przynajmniej dwa razy więcej, to samo dotyczy reszty pobocznych zadań, mogły być bardziej unikatowe i bardziej skomplikowane, poza tym nie szło się oderwać od monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ Podziwiam kolegę za wytrwałość. Po ukończeniu zadań głównych ("literki") mam około 50% i już mi się dalej nie chce, pewnie dlatego, że grałem w bliźniaczo podobną trójkę i już mi się zbieractwo znudziło. Najbardziej podobały mi się misje dla Yogiego i Reggiego oraz Shangri-La jako przerywnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 3 była lepsza. Taki powiew świeżości. 4 Również dobra, ale zabrakło mi np takich drobiazgów jak łączenie roślinek. Wiem że to szczegół, ale po co to upraszczali.  Zadania pobocze po części mam za sobą. Główny wątek  ukończony.   Grze mogę śmiało dać 8/10 za grywalność i ładną grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra fajna, z irytujących rzeczy automatyczne animacje których w momencie zagrożenia nie sposób ominąć i snajperka którą pomimo tłumika wszyscy łatwo namierzali plus wychodzenie po za obszar misji 

najłatwiej w sumie granatnik, łuk i jechane na ostro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra fajna, z irytujących rzeczy automatyczne animacje których w momencie zagrożenia nie sposób ominąć i snajperka którą pomimo tłumika wszyscy łatwo namierzali plus wychodzenie po za obszar misji 

najłatwiej w sumie granatnik, łuk i jechane na ostro :)

Jeśli chodzi o snajperkę, to później miałem taką fajną (nie pamiętam nazwy) :D z tłumikiem i jej nie słyszeli, tylko trupiszony dość szybko wykrywali (poza najwyżej ulokowanymi snajperami), tak czy owak dwie fortece wyczyściłem nią z góry i choć wiedzieli, że gdzieś tam jestem, to i tak zdobyłem je niewykryty :)

A i tak najbardziej lubię tę głośną, bez tłumika, co to nawet nosorożca jednym strzałem obala :D

 

Orły miały wkurzającą animację, która uniemożliwiała załatwienie je w ostatniej chwili - widać Ejdżeja groza chwytała za serce - na szczęście po ich skrzekach można przewidzieć atak i załatwić je dwie sekundy wcześniej ;] W sumie igle były najbardziej denerwujące :D

Maksymalną bekę miałem za to z Kyrackiego Tygodnia Mody i polowania na rzadkiego miodożera, przed jego leżem spoczywały świeże truchła nosorożca, tygrysa i masy ludzi xD Zwierzak wielkości średniego psiaka przemielił nosorożca! xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra roku. 3 byla super ale 4 jest o wiele lepsza. Ciągle cos się dzieje bo nie ma takiej pustki jak w 3. No i te giwery. Najbardziej podoba mi się to działo z wyjątkowych. Wszystko nim mordowalem jak tylko stała się dostępna no i oczywiscie snajpera z tłumikiem ale ta wyjątkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Orły miały wkurzającą animację, która uniemożliwiała załatwienie je w ostatniej chwili - widać Ejdżeja groza chwytała za serce - na szczęście po ich skrzekach można przewidzieć atak i załatwić je dwie sekundy wcześniej ;] W sumie igle były najbardziej denerwujące :D

Maksymalną bekę miałem za to z Kyrackiego Tygodnia Mody i polowania na rzadkiego miodożera, przed jego leżem spoczywały świeże truchła nosorożca, tygrysa i masy ludzi xD Zwierzak wielkości średniego psiaka przemielił nosorożca! xD

 

Orły i nienaturalnie agresywne zwierzęta w ogóle to jedyna irytująca mnie część gry. Nie można spokojnie minuty postać w dziczy, żeby coś  nie chciało cię zadziobać/zagryźć/staranować - niepotrzebne skreślić. Nie narzekam na nadmiar strzelania w strzelance, ale no bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra roku. 3 byla super ale 4 jest o wiele lepsza. Ciągle cos się dzieje bo nie ma takiej pustki jak w 3. No i te giwery. Najbardziej podoba mi się to działo z wyjątkowych. Wszystko nim mordowalem jak tylko stała się dostępna no i oczywiscie snajpera z tłumikiem ale ta wyjątkowa.

 

O którym "dziale" piszesz? o tym karabinku ARM?

Też ogrywam gierkę na PS4 i daje mega fun, fabuła teraz zeszła na dalszy plan w sumie odkryłem całą mapę i robię misje poboczne :) a fabułę tak przy okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O którym "dziale" piszesz? o tym karabinku ARM?

Też ogrywam gierkę na PS4 i daje mega fun, fabuła teraz zeszła na dalszy plan w sumie odkryłem całą mapę i robię misje poboczne :) a fabułę tak przy okazji :)

Piła

 

Snajpera drapieżnik

 

GL-A87

 

Żądło

 

Tym gralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orły i nienaturalnie agresywne zwierzęta w ogóle to jedyna irytująca mnie część gry. Nie można spokojnie minuty postać w dziczy, żeby coś  nie chciało cię zadziobać/zagryźć/staranować - niepotrzebne skreślić. Nie narzekam na nadmiar strzelania w strzelance, ale no bez przesady.

Hahahaha xD :D

To fakt, łażenie po lesie odpada - takie w celach rekreacyjnych xD Co druga strażnica, jaką chciałem niepostrzeżenie zdobyć, okazywała się sporym problemem, okupionym często kilkoma podejściami, bo choć plan był precyzyjnie przemyślany i właściwie mogłem całą obsadę zdjęć z zamkniętymi oczyma, to jednak nie byłem w stanie precyzyjnie określić, co mnie w danym podejściu spróbuje wpierdzielić :D

Jak nie wilki, to pantera, jak nie tygrys, to niedźwiedź, albo to maksymalnie wkurzające stado cyjonów, skamlących jak banda burków :D

Raz to już w ogóle zaliczyłem faila roku, wytrzaskałem prawie wszystkich (trzecie podejście) został jeden kolo, ciężkozbrojny, więc idę na pieszko, co by mu kosę sprzedać, a tu nagle wtaczają się dwa niedźwiedzie i zamiast naparzać się między sobą, to we mnie walą ..... :D ledwo to przeżyłem, bo zanim przełączyłem się ze snajpy, to już było czerwono na ekranie i na to pier@#$& IGEL z góry sruuu i koniec! :D

Od wszystkiego musiałem wyjść z domu i to natychmiast :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...