Skocz do zawartości
david911

Win XP na Win7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak zainstalować windowsa xp posiadając zainstalowaną 7demkę? Z poziomu 7ki CD nie działa (brak kompatybilności programu instalacyjnego), z poziomu płyty botowalnej - po wczytaniu sterowników wyrzuca bsoda z info o restarcie bądź checkdiscu. Od razu mówię - nie chodzi o zmianę systemu czyli formac c:/, ale zainstalowanie XPka na oddzielnej partycji dla testów jako drugi system w późniejszym czasie do bezpiecznego wywalenia - mam jakieś chore problemy z 7 x64 i zastanawiam się, czy system 32 bitowy ich nie rozwiąże.

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiednio ustawić kontroler SATA - różnie to się nazywa , czasami Legacy IDE a czasami jest zwykłe IDE lub coś podobnego .

 

Może też nie być takiej opcji w ogóle , choć spotkałem się z takim czymś tylko w laptopach .

 

Wszystko masz w manualu - wystarczy do niego zajrzeć

 

Konkretnie opcja SATA Mode w UEFI .

 

Ustawiasz na IDE .

 

Strona 46 w manualu do płyty ( wersja PDF EN ) .

 

Jak już jesteśmy przy instalacji OS - to nie możesz po prostu zainstalować Win 7 32-bit ?

 

I co się dokładnie dzieje z wersją X64 systemu ?

 

Bo XP przy tym sprzęcie jedne problemy może rozwiązać a inne stworzyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk niedługo sprawdzę, teraz nie mam zbyt wiele czasu

 

Oczywiście mogę spróbować 7 x86 ale obawiam się późniejszych konfliktów - jak pisałem celem jest zainstalować - przetestować - wykasować. Problemy są zasadniczo dwa:

 

1. http://forumsimcity.com.pl/thread-1412-post-7681.html

http://www.simcitypolska.pl/index.php/topic,76377.new.html#new

 

2. http://dzwiek.org/threads/tania-karta-dzwiekowa-z-niska-latencja.12394/ (ostatni post)

 

Pomysł na XPka wyszedł w związku z kartą - jest dosyć stara (modelowo) i sterowniki dedykowane zapewne pisane były właśnie pod ten system. Nie mam już na nią pomysłów a wywalać 400-500zł na kolejną nie bardzo mi się chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak całość działa z integrą na płycie ?

 

Zachowanie XP jest dość dziwne - to że nie będzie widział dysku SATA to jedno ale wywalanie BS-ów to co innego , chyba system z czymś innym się gryzie .

 

Przestawienie kontrolera w trym IDE może nie pomóc wcale .

 

Inna opcja ( wymaga jednak kasy ) - skupić się na tym co powoduje problem i to wymienić , jest duża szansa że wymiana tego Creative na profesjonalną kartę czy to od ESI czy Audiotrak etc. pomoże , spytaj się na tamtym forum .

 

A co do problemu z SC5 i W7 X64 to nie mam pojęcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Kolego doczytałeś, ale już nie mam Creative'a, chodź był fajny, ale miał niedopracowane sterowniki pod x64 niestety. Dekoder wymieniłem na inny model, podłączyłem pod integrę i 5.1 do filmów hula ładnie bez konfliktów (z jeszcze wtedy działającą ESI). Odnośnie integry - nie mam z nią żadnych problemów, ale nie pogram sobie na niej, bo opóźnienie względem klawisz - dźwięk jest kolosalne. Po to właśnie kupiłem ESI Juli@.

Przed chwilką sprawdziłem - klawisz jest sprawny, bo wydaje dźwięki na komórce, aplikacje na PC też go wykrywają (oczywiście przy podłączeniu przez USB i konfiguracji na integrę). Juli@ nie żyje, nie bardzo wiem co jest nie tak. Oczywiście fajnie było by ją wymienić na nowy model z gwarancją i sobie potestować, ale dla studenta 500zł piechotą nie chodzi.

 

Z SC5 nawet pomoc techniczna EA nie wie o co chodzi bo już prawie miesiąc nie odpisuje na moje pytanie, a w necie są porady, ale przede wszystkim dla piratów a ja mam oryginał - czyli pieniądze wywalone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...