Skocz do zawartości
ridzios

i7 4790k-Zbyt wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nawet nie chodzi o maks termiczną wytrzymałość 105 czy 100 st. C

 

Jak masz ustawione TJMax 100*C to podaje Ci błędną temperaturę. Czujki procesora nie podają tak na prawdę bezpośrednio temperatury obecnej, tylko odległość od TJMax, a programy na tej podstawie obliczają temperaturę aktualną. Jeśli masz ustawiony próg na 100*C a Intel mówi, że ten model ma 105*C to i tak program pokazuje o 5*C za mało. No ale to tylko dowodzi, że temperatury są jeszcze wyższe w rzeczywistości o 5*C, niż miałeś na screenach ;)

 

Edit:

Generalnie, matidop, skąd info, że 105? Bo na stronie Intela nie jest napisane, a w necie ludzie nie są pewni. Znalazłem już nawet info, że 95*C. Tak czy inaczej, czy to 95, 100 czy 105, to dobija do maksymalnej a to nie jest normalne.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem zwykłą reklamację CEP kupiony 2014-07-23 a dopiero wczoraj mogłem zestaw złożyć (czekałem na chłodzenie i zasilacz).... nie będę tego komentował :)

 

 

Widać gołym okiem że z procesorem jest coś nie tak. 

Chłodzeni nie jest najlepsze ale na tych ustawieniach (wyje jak odkurzacz) bije na głowę zwykłe powietrzne. Dlatego to dało mi do myślenia.

 

 

To był mój pierwszy zakup w Morele i pierwsza reklamacja.

Zobaczę jak do tego podejdą.

 

CPU nie kręciłem (najpierw chciałem zobaczyć jak zachowuje się na domyślnych ustawieniach). Jestem też ciekaw czy zaraz zaczną wmawiać mi że był kręcony.

 

 

Czekam tez na komentarz osoby, która już wysłała CPU do reklamacji (gdzie kupił i kiedy). 

Jak u niego to wygląda?

 

No z prockiem, może być coś nie tak, ale na zwykłej reklamacji Ci go nie przyjmą jak działa, a temperatury nie przekraczają maksymalnych, ale zobaczymy :)

 

Jak oddałem Phenoma II X4 960T na gwarancję to czekałem miesiąc na procesor, więc Ty też poczekasz pewnie.

 

Czy kręciłeś, czy nie to nie udowodnią Ci przecież.

 

Ja miałem wszystko prócz procesora.Płytę kupiłem 2 albo 3 tygodnie przed premierą procesora, tak samo chłodzenie.

 

#up

 

Skąd to info? Pewnie słyszałeś kiedyś o użytkowniku gtxxor :)

 

Jeszcze dopiszę, że kupowałem procesor razem ze znajomym z pierwszego sortu i jemu trafiła się identyczna sztuka co i ja mam, z tym że on ma Macho HR-02 BW i ma ciutkę wyższe te temperatury mimo wszystko, własnie te 2/3 stopnie.

Edytowane przez matidop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z prockiem, może być coś nie tak, ale na zwykłej reklamacji Ci go nie przyjmą jak działa, a temperatury nie przekraczają maksymalnych, ale zobaczymy :)

 

Temperatury przekraczają maksimum przez co CPU łapie throttling - zegary lecą w dół poniżej 4.0GHz

To to się nazywa normalne działanie?

 

Powiedz mi jak mają mi go nie wymienić jeśli włączę render materiału to proc zaczyna srać pod siebie. Nie po to kupuje się i7 aby już po 15 sekundach CPU dostawał zadyszki. W dobrze wentylowanym pomieszczeniu gdzie tempy w budzie są w granicy 35 st. C.

 

 

 

Szukałem info na stronie Intela - aby bezpośrednio do nich wysłać, ale chyba tego nie mogę zrobić, tylko providerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest to wina chłodzenia czy czegoś innego to wysyłaj czy też oddawaj i napisz: "Procesor podczas renderowania materiału przez program x po x minutach osiąga maksymalne temperatury przez co procesor bardzo szybko ulegnie degradacji" albo "Komputer podczas obciążenia wyłącza się prawdopodobnie ze względu na wysoką temperaturę procesora która wynosi xx stopni" i dopisz, że prosisz czy też domagasz się wymiany na nowy lub zwrot gotówki.Jak oddasz 3 raz to Ci oddadzą kasę, chociaż ja jak oddawałem płytę to już za drugim oddali.

 

Możesz poprosić sklep, żeby na Twój koszt wysłał do producenta ( chyba ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może trafił Ci się najtragiczniejszy procek z katastroficznym połączeniem jajko-czapka. Nawet pomijając to, do dłuższej pracy to te proce się nie nadają. Gry i inne zabawy owszem, może sobie być nawet z kręceniem. Wszystko na bardziej zaawansowanym kodzie wykaże słabość gluta. A nigdy nie masz pewności, czy program/gra którą używasz, nie zacznie korzystać z procka w takim stopniu jak prime/linx avx itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ,

Uczestnik oraz do Początkujący uczestnik,

Panowie,

 

Rónież zakupiłem ten procesor i7 4790k w morele net, lecz nie chodzi to gdzie kupiliscie lecz co kupiliscie...

 

Drogi intel zrobił niezłą fuszerę... ponieważ zapodał hu...owego gluta pod IHS i dlatego tempy macie takowe...a nie inne..

Ja na chłodzenieu arctic cooling extreeme na standardowych zegrazch 4.4 ghz typu (turbo ) max 1.216 volta (daje mobo.) miałem 99 -100 stopni C więc to były kpiny.. i boxowego nawet niezakładałem ponieważ można tym chłodzeniem sobie zchłodzić P3 bez urazy. więc zakupiłem chłodzenie porównywalne z noctuą d-15 a mianowicie ''Raijintek Nemesis'' i tempy sporo spadły obecnie mam 79 stopni C przy taktowaniu auto 4.4ghz w trybie turbo napiecie 1.216v  przy linxie lub primie 95 więc jest spoko.. (temperatura w pokoju to 30 C więc harcore... :P)  dodam ze juz zmieniałem paste 5 razy.. bo pomyslałem ze cos jest nie tak.. lecz to nie wina pasty tylko gluta pod IHSem , reasumujac nie jestem zadowolony z tego problemu ponieważ zakupilismy procesor do PODKRĘCANIA a tak naprade INTEL nas wyd... (rózwnież chciełem reklamować tego klocka ale odpusciłem sobie gdy zobaczyłem opinie innych i to nie tylko ja i wy macie problem z tym prockiem ale wszyscy co go zakupią..

 

wielki szaczun dla uzytkownika tego forum :

http://forum.benchmark.pl/topic/139189-poprawianie-b%C5%82%C4%99du-intela-w-i7-4790k/

 

Ponieważ udało mu sie zyskac około 9 stopni C co daje dużo..

lecz niestety utrata gwarancji murowana...

 

Podsumowanie..

Nie reklamujcie tego procesora bo jest tak wydajny że szok, ma dużą moc obliczeniową i potrzebuje chłodzenia wodnego pod oc, tutaj dotyczy to dobrej szt tego procka, mój poszedł na 4.9 Ghz na 1.300 V tylko tempy mnie ograniczają więc.. zostaje przy 4.4ghz temperatura 79 max..

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje że dałem do myslenia co niektórym..

Nie jestem lajkiem ,poniewaz składam komputery 15 lat.. pozdro..

 

(Dla kumatych moje skróty i teksty sa wiadome...)


Dodam że w idlu mam 28-29 stopni C. a swoją opinie kieruję do wszystkich którzy zakupili obecny procesor..

 

Pozdro..

Edytowane przez Rypsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem Intel zrobił nas w konia.

 

Przed premierą rozesłał selekty a po premierze już druga partia zeszła z taśmy ze starym glutem!

 

 

Tylko spokojnie, Marcin schowaj ten nóż...

Reklamacja wysłana, czekam na ich odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie widzę sensu podkręcania ( na razie ) tego procka ponieważ jak napisał użytkownik 2 posty wyżej jest na tyle wydajny, że nie potrzeba ( bynajmniej u mnie ) więcej mocy.Jak ktoś lubi się bawić, robić smarki to droga wolna  :)

 

Ja na swoje i7 nie mogę narzekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie widzę sensu podkręcania ( na razie ) tego procka ponieważ jak napisał użytkownik 2 posty wyżej jest na tyle wydajny, że nie potrzeba ( bynajmniej u mnie ) więcej mocy.Jak ktoś lubi się bawić, robić smarki to droga wolna  :)

 

Ja na swoje i7 nie mogę narzekać :)

A jakie kolega ma temperatury w prime 95 lub linxie ? Po 30 minutach ?

Bo chłodzenie widzę dobre :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rypsior - po Prime95 miałem 95/94/95/90 stopni, ale na co dzień nie używam programów (AVX) tak obciążających kompa, więc nie widzę sensu takiego katowania kompa ponieważ NIGDY nie uzyskam takich temperatur przy normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rypsior - po Prime95 miałem 95/94/95/90 stopni, ale na co dzień nie używam programów (AVX) tak obciążających kompa, więc nie widzę sensu takiego katowania kompa ponieważ NIGDY nie uzyskam takich temperatur przy normalnym użytkowaniu.

ok, ale masz na auto z trybem turbo , czy ustawiłes manualnie na 4.4 ghz i ustawiłeś napięcie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale masz na auto z trybem turbo , czy ustawiłes manualnie na 4.4 ghz i ustawiłeś napięcie. ?

 

Auto z Turbo i ustawiłem napięcie.

 

Ci co nie chcą kręcić - próbowaliście undervoltage?

 

Zrzut_ekranu_2014_08_11_o_17_49_25.jpg

 

12114532559s.jpg

 

http://youtu.be/IzJWtSbrfdg?t=10m11s

 

Nie próbowałem, ale jak wyżej napisałem, ustawiłem 1.25V ponieważ potrafiło mi dać 1.3V i ciut więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale masz na auto z trybem turbo , czy ustawiłes manualnie na 4.4 ghz i ustawiłeś napięcie. ?

Dzięki za odp, to radze tobie reklamować proca... bo ja mam na tych samych ustawieniach co ty w linxie primie 95 max 84 *C , ja bede reklamował, a tobie biegiem radze... bo intel nas wyruc...  Reklamacja i jeszcze raz reklamacja.. do bulu aż dadzą dobrą sztukę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oddawałem Phenoma to trzymali go miesiąc, ale to było prawie 2 lata temu, teraz to nie wiem.Pewnie 2 tyg. minimum, przy czym mogę się mylić :)

Edytowane przez matidop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odda bo nie będzie miał nic na zastępstwo :)

 

Jak już jesteśmy przy reklamacji, czy ktoś orientuje się ile czasu trwa reklamacja w Morele? Oczywiście mowa o tytułowym CEPie od Intela.

Dobrze spostrzeżenie stary :-) , ja też bym swojego oddał ale za długo by czekać.. choć tak czy siak , prędzej czy później oddam na pewno. Zależy mi na opinii innych którzy dostali nowy procek bo oddali na reklamacje, i czy coś się polepszyło .. czy też zostaje [gluteus maximus]..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze masz to ryzyko, że jak oddasz na gwarancję i dadzą Ci nowego, to może być jeszcze gorszy.Ja na zastępstwo nic nie mam, ale dałbym radę bez kompa ;) To nie jest coś niezbędnego.Za 3 razem jak oddasz na gwarancję to muszą Ci oddać gotówkę bo takie jest nowe prawo, więc możesz sobie kupić innego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ryzyko że procesor będzie gorszy. Szczególnie z perfidnymi zagrywkami Intela.

Różnice między egzemplarzami testowymi (ES) i sklepowymi są zauważalne, bowiem pierwsze zadowalają się ~1.2V do osiągnięcia 4600 MHz, a nawet 4900 MHz przy bardzo wydajnym chłodzeniu, podczas gdy drugie czasami wymagają 1.3V do 4500 MHz.

 

Jeśli masz dobra sztukę a jak wiemy sklepowe to kompletnie nie to samo co rozdawane na samym początku do testów (ES) trzeba poważnie się zastanowić.

 

W moim przypadku nie było po co się zastanawiać, 100 st. C osiągał bez problemu.

 

 

Wracając do reklamacji.

Kocmołuchy dwa dni zmieniali status z "Nowy" na "Towar przyjęty". Jutro wolne więc dziś pracy nie ma a pierwszy realny termin wysłania CPU do Intela to poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to daj znać jak przyjdzie ci nowa sztuka 4790k, a co napisałeś przy zgłaszaniu reklamacji ?

Moja wczoraj na 4.5 Ghz na 1.265 volta osiagała 95-98 *C przy wydajnym chłodzeniu Raijinteka nemesisa..  wiec jestem wku.. i nie wiem czy nie oddać na reklamacje i zakupic i5 4690k i krecić na min 4.7 i nie martwić się o temperatury bowiem żadko kto ma problemy z tymi i5piątkami ;-/

Edytowane przez Rypsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marucins różnice między ES, a sklepowymi będą zawsze :) Jak sprawdzałem u siebie OC to 4.6 zrobił na 1.275V, musiałbym jeszcze pokombinować.

 

Zanim wyślą procka do Intela najpierw sprawdzają u siebie w Krakowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz i7-4790K zachowywał się bardzo nieładnie :)

Screeny masz na 1 stronie.

Pocił się na domyślnych ustawieniach + XMP. Nawet nie wrzucałem mu OC bo chciałem mieć jakieś odniesienie na bazowych ustawieniach. 

 

CPU był na tyle bezczelny że chłodzenie chodziło jak "odkurzacz" 2000 RPM a tempy waliły po 100 st. C. Gdyby nie throttling to pewnie poszybowałyby jeszcze bardziej do góry.

Aby pokazać ogólne możliwości odprowadzania ciepła tego chłodzenia na tle innych konstrukcji (aha 2600 RPM a 1600 RPM to 3 st. C różnica) 

 

Enermax-LiqTech-120X-Wydajno%C5%9B%C4%87

Nie musiałem długo się zastanawiać że coś było nie tak. 

 

 

Na wstępie wspominałem że CEP jest zwalony, nie nadaje się do pracy. Sprawdzany na różnych chłodzeniach. Temperatura to niebotyczne 100 st. C dla domyślnego ustawienia. 

 

Pisałem w nocy i prawdopodobnie gdyby była to normalna pora ubrałbym to w lepsze zdania.

 

Troszkę jestem wściekły że wpakowałem się na minę.

Nowa stacja leży od miesiąca nie używana (przynajmniej powoli zacząłem ją składać). Niedługo wyjdą nowe zabawki a te zaczną tanieć co przełożyłoby się z zaoszczędzeniem kilku zł albo zakupem np GTX 870. 

Nie zdałem sobie sprawy że Intel posunie się do takiej zagrywki że testowe modele puści na porządnie zrobione, na niezłym glucie a konsumenci dostaną "odpady".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz i7-4790K zachowywał się bardzo nieładnie :)

Screeny masz na 1 stronie.

Pocił się na domyślnych ustawieniach + XMP. Nawet nie wrzucałem mu OC bo chciałem mieć jakieś odniesienie na bazowych ustawieniach. 

 

CPU był na tyle bezczelny że chłodzenie chodziło jak "odkurzacz" 2000 RPM a tempy waliły po 100 st. C. Gdyby nie throttling to pewnie poszybowałyby jeszcze bardziej do góry.

Aby pokazać ogólne możliwości odprowadzania ciepła tego chłodzenia na tle innych konstrukcji (aha 2600 RPM a 1600 RPM to 3 st. C różnica) 

 

Enermax-LiqTech-120X-Wydajno%C5%9B%C4%87

Nie musiałem długo się zastanawiać że coś było nie tak. 

 

 

Na wstępie wspominałem że CEP jest zwalony, nie nadaje się do pracy. Sprawdzany na różnych chłodzeniach. Temperatura to niebotyczne 100 st. C dla domyślnego ustawienia. 

 

Pisałem w nocy i prawdopodobnie gdyby była to normalna pora ubrałbym to w lepsze zdania.

 

Troszkę jestem wściekły że wpakowałem się na minę.

Nowa stacja leży od miesiąca nie używana (przynajmniej powoli zacząłem ją składać). Niedługo wyjdą nowe zabawki a te zaczną tanieć co przełożyłoby się z zaoszczędzeniem kilku zł albo zakupem np GTX 870. 

Nie zdałem sobie sprawy że Intel posunie się do takiej zagrywki że testowe modele puści na porządnie zrobione, na niezłym glucie a konsumenci dostaną "odpady".

ale oddałeś na reklamacje swoją sztukę 4790k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...