Skocz do zawartości
ArTmol

[2000PLN] Komputer do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Chcę kupić komputer z myślą o graniu w nowe gry. Mój laptop strasznie się już dusi ma 5lat. Pomyślcie sobie, że odpalając BF4 w rozdzielczość 1366x768 i najniższych detalach klatki FPS są w granicach 8FPS co jest totalną porażką. Tak samo jak ETS2 na Średnich z lagami. Dobra do sedna tematu. Chcę na platformię Intel (jest to chyba wiadome) w cenę ma również wchodzić Myszka i klawiatura. Monitor jaki posiadam ma 19" i rozdzielczość 1366x768. W późniejszym czasie owy komputer będzie rozbudowywany o kolejną kość ram (celując że wole dopłacić do procesora/grafiki i mieć 4GB ram) i monitor jakiś większy który nie będzie obciążał grafiki (chodzi o rozdzielczosć). I od razu mam pytanie czy w tej cenie dostanę jakiś procesor na pokładzie i5 wydajnym i grafice R9 270X lub 270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dałeś stary procek gen3 a nie nowy gen4 na starym socket w przyszlosci mniejsze mozliwosci rozbudowy Lepsze będzie Haswell

A co do grafiki proponuje poczekać miesiąc czy dwa i kupić r9 370x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Tesela wystarczy zmienić procka i płytę .

 

I5 4460 za 655 zł + Asrock H81M za 180 zł , dopłacasz jakieś 76 zł chyba że chcesz lepsza płytę np. Asrock B85 Pro4 za 238 zł czy coś na H97 to musisz dołożyć więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak. Komputer ma mi wystarczyć na lata. Nie chcę wymieniać np. procesora za 2lata bo już będzie lipny więc wolę wybrać go wydajnościowo lepszego a np. za rok wymienić na jakiegoś GTX770 OC (przykładowo). Budżet no to jeśli wam odpowiada to wolę poczekać do Grudnia i kupić za max 2300zł i ani złotówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 starczy Ci na długo. Wiadomo że przydałoby się OC, ale taki i5 4460 powinien Ci starczyć na jakiś dłuższy czas. Na ile to nie wiem, bo nowe gry mogą być różnie pisane.  Ale tak na 3-4 lata myślę że bedzie ok.  Do grudnia nie ma sensu czekać bo ceny tylko pójda w górę niektórych podzespoków.   Może nie grafiki, bo te od AMD raczej nieco stanieją jesli Nvidia wypuści nowe Geforce'y. Lub stanieją nieznacznie, a np procki pójda w góre, albo pamięci ram czy dyski twarde.  Nigdy nie wiadomo. Ogólnie listopad grudzień to nie jest dobry okres na kupowanie sprzetu komputerowego.

 

Za 2270 zł masz coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/SmercQ/

 

 

W zestawie znajduje się całkiem dobry procek i5 4460. Wystarczająca płyta do tego zestwu. Na razie tylko jedna kość RAM. R9 270 od MSI.  Zasilacz 530 wystarczająco mocny by w przyszłości pozwolić sobie na wymianę karty graficznej na coś mocniejszego np GTX 870 czy Radeona R9 380x czy co tam będzie na topie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okresie wakacyjnym najbardziej opłaca się kupować - ceny z reguły są niskie , po wakacjach zaczyna się powolny wzrost z kulminacją w okresie świąteczno-noworocznym .

 

Choć jak poczekasz trochę to mogą pojawić się nowe podzespoły np. karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...