Skocz do zawartości
DUDSON1

WD Black (WD1003FZEX) Wysoki średni czas dostępu?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, dziś przyszedł do mnie ten dysk. Pomyślałem że zrobie sobie benchmark dysku w HD tune i zauważyłem że minimalna prędkość czasami skacze podczas benchmarku do bardzo niskich wartości, 20/30 mb/s to normalne? Kolejna rzecz to dość spory czas dostępu, ponoć te dyski cechują się niskim czasem dostępu, ten u mnie wynosi około 16ms.

 

uetuVsv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na nim postawiony system czy jest pusty i działa osobno jako kolejny dysk w systemie?

 

Wszystko wygląda normalnie. Czas dostępu poprzednie miały ok 12ms ale ten model różnie. Można sporo znaleźć w sieci o identycznym jak Twój 16ms czasie dostępu.

Oto to już trzeba pytać producenta.

 

http://forums.storagereview.com/index.php/topic/36356-wd1003fzex-slow-access-times-warning/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi - jest wydajny jak na HDD 7200 - mam starszego WD1002FAEX. Ale jak jarają Cię cyferki z benchmarków to trzeba było kupić coś pokroju WD1000DHTZ.

A jeśli pytasz czy na system warto kupić SSD - M500 się kłania w pas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytałem, ale mimo wszystko chciałbym dostać odpowiedź, najlepiej argumenty za którymi przemawia kupne tego, lub tego dysku. Chciałbym też się dowiedzieć który z 2 w/w dysków mi dłużej wytrzyma? Jak z awaryjnością?

Edytowane przez DUDSON1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie polecane są trwałe i wykazały się bezawaryjnością. Trudno przepisywać tą samą liste jeszcze raz.

 

Do Twojego pułapu cenowego brałbym SanDisk Ultra Plus choćby ze względu na te 8GB więcej od reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 286zł - Plextor M6S 128GB CENA - szybszy następca udanego M5S, żadnych limitów zapisu [MARVEL]

 

A o co chodzi z tymi limitami zapisu? Bo coś czytałem że w dyskach jest jakiś limit zapisanych danych i dysk później do niczego się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zapis odnośnie gwarancji. Jak np w samochodach limit gwarancji do 100tyś km.

Nie ma nic wspólnego z trwałością.

 

Czyli w dysku samsunga masz np. okres gwarnacji 2 lata, ale masz też limit który jeżeli wyczepiesz po pół roku to tracisz gwarancje. Ile taki dysk który będzie użwany tylko do systemu, paru aplikacji i kilku gierek może pochodzić? Bo czytałem że taki dysk po roku, po roku i pół już do niczego się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle przeczytałeś. Przy normalnym użytkowaniu te limity to taki okres czasu, że wymienisz dysk bo będą nowe technologie/będziesz chciał mieć więcej miejsca itd. itp. Spora szansa, ze przeżyje tego WD.

Sam mam np. Intela 320 80GB (kupiony chyba w 2011r.) i nic mu nie ma. Śmiga jak wyjęty z pudełka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie teraz już każdy wydatek coś znaczy, dlatego chce być pewien co kupuje. Przejechałem się na platformie AMD, no i musiałem dużo wydać żeby przejść na Intela. Można powiedzieć że stopniowo modernizowałem zestaw, aż wymieniłem cały. Do szczęścia tylko mi brakuje dysku SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...