Skocz do zawartości
PolandMET

Mała POMPA bez magnetycznego wirnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanko z innej bajki.

Jest duzo roznych pompek, fontann ale one wszystkie maja wirnik z magnesem.

Mi potrzeba jakas mała, płaską pompkę, zatapialna lub nie, aby mogla przyjac wode z drobinami metalu. 

 

Mam taka specjalna pilę do ciecia i tam jest chlodzenie wodą, obieg zamkniety. Jak tnie sie cos metalowego to drobiny osadzaja sie na wirniku i po pewnym czasie taka fontanna staje i trzeba wirnik oczyszczac.

Wy macie pompy w chlodzeniu PCtów wiec wiecie ktore beda dobre. Ja mam w swoim pompy CWU :)

 

Chyba LaigDC jest dobry albo Swiftech ale on sa dosc drogie.

Zasilanie 12V lub 230V

 

Prosze o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Nie wiem dokładnie jak ten obieg u Ciebie wygląda, ale jeśli jest jakieś miejsce do którego woda spływa po schłodzeniu narzędzia tnącego (coś jakby zbiornik)i z tego miejsca jest ponownie zasysana do pompy to kombinowałbym z umiejscowieniem magnesów w tym miejscu, żeby wyłapywały drobinki metalu i ewentualnie jakieś sitko/filtr na wlocie do pompy. Druga wersja to jakaś pompa zęzowa do łodzi - one często mają wirnik plastikowy, osadzony tylko na cienkim trzpieniu wirnika napędowego. Z tym, że jak coś jest do łodzi, to jest często drogie - zostają jakieś używki na znanym portalu aukcyjnym. Chociaż niedawno znajomy kupił takie coś w markecie ( chyba Jula) i kosztowało 70 PLN - wygląd jak typowa pompa zęzowa do łodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laingi odpadają, ponieważ są właśnie magnetyczne i zniszczyłbyś taką w przeciągu kilku minut. Może ktoś, kto ma pompkę od EK lub Phobyi wypowie się na jej temat, ponieważ ich konstrukcja jest trochę inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka, czyli zwykla fontanna leje na tarcze a z tamtad woda splywa do zbiornika gdzie pompa jest zatopiona. Magnes owszem mam, ale jednak po pewnym czasie wirnik ma warstwe magnetyczno-rdzawego kamienia i najnormalnien pompa nie odpala bo wirnik jest zablokowany. trzeba wyjac i zeskrobac. Dlatego kombinuje co by tu zmienic.

 

Rozmiar musi byc maly oraz przeplyw nie za duzy w granicach 500L/h. Teraz uzywam Aquael 500L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic na temat pomp bez wirnika, ale  moglbyś zrobić taki myk ?

 

Do zbiornika, w którym jest zatopiona pompa, opadają opiłki metalu.

 

Jest to zapewne ferromagnetyk (inaczej żelazo).

 

Jeżeli jest to ferro. to można użyć gąbki wielkości dłoni i w niej umieścić wlot pompki (taki filtr by się z tego zrobił).

 

Druga sprawa, to zamontowanie na górze zbiornika z pompką dużego lejka o profilu/kształcie zbiornika (jego górnej części) i u wylotu lejka umieścić silny magnes neodynowy.

 

Magnes będzie zbierał całe odpady z piłowania, a gąbka na wlocie pompki inne farfocle :P

 

Magnes jest po prostu filtrem magnetycznym i łatwo po zakończeniu pracy go zdjąć i oczyścić z opiłków.

 

Na magnes załóż cieniutką szmatkę, abyś nie musiał się męczyć z odrywaniem opiłków od gołego metalu magnesa.

 

Szmatkę ściągasz, myjesz i zakładasz z powrotem jak skarpetę na nogę :biggrin:

 

 

2495190400_1408013416_thumb.jpg

 

 

Wiem, że to straszna wiocha jest, ale na pewno skuteczna i praktyczna, jak się dobrze wykona :P

 

No i tania.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...