Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki za radę ale obejżeliśmy już Dzikie Rządze 3, jak zwykle zakręcone zakończenie, film taki sobie... A co do koleżanki to fajna, ale niestety zbyt skomplikowana sytuacja tutaj występuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w IMAX na Aliens Of The Deep. Powiem że zrobił na mnie pozytwne wrażenie. Nie będę się rozpisywał bo może ktoś chce się wybrać na ten dokument. Dodam że Cameron fajnie się bawi. PS. Jedynym minusem jest ten cholerny dubbing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuźwa poszłem do kina na PitBulla :mur:

 

katastrofa podczas filmu czułem się jakbym oglądałem jakiś serial w TV tylu W11 czy coś takeigo.,

Weronika Rosati- i jej pierwsza rola na dużym ekranie.... Strasznie kiepska z niej aktorka zero uczuć wyglądała jaklby musiała zagrac z przymusu.

 

Ehh nawet mi sie nie chce pisac o tym filmie . . . :-/

Zapodam opis z FilmuWeb.

 

Policjanci z warszawskiego Wydziału Zabójstw nawiązują kontakt z Worwzakonnikiem, który w świcie przestępców pełni rolę kogoś w rodzaju „sędziego”. W grupie Ormian związanych z warszawskim półświatkiem działa Said. Zmusza on swoich pobratymców do opłacania się za ochronę, a gdy to zrobią - zabija ich. Wor chce wyeliminować Saida rękami warszawskich policjantów. Do tego celu wybiera „Despero”, którego napuszcza na młodą córkę Saida . Romans córki z policjantem i uwięzienie najemnika, raketiera ściągającego haracze dla Saida ma spowodować jego przyjazd z Turcji do Warszawy.

Spodzxiewałem się czegoś wmiarę przyzwoitego a okazało się że film kwalifikuje się na serial w TV.

Początek jeszcze jako tako OK,-coraz dalej było coraz gorzej.

Rosati,- bardzo kiepska aktorka o ile sie nie myle jej pierwsza rola na dużym ekranie,i zupełnie nieudana.

Gdyby nie Grabowski,-film byłby zupełna katastrofą.... i o dziwo to on według mnie pełni w tym filmie wolę główna .

Tak czy tak 100 minut lekkiej nudy,- równie dobrze można oglądnąć sobie W11 i tym podobne seriale w TV.

 

3/10

 

.Gdyby nie Grabowski było by 2/10

 

 

 

 

Heh widzieliście kiedyś faceta który idzie dobrowolnie na komedię romantyczną, w dodatku sam bez żeńskiego towarzystwa ? ? ? ;-)

Ja dzisiaj własnie tak zrobiłem pierwszy raz w życiu, fakt nie byłem zadowolony wchodząc na seans, padło na film Zupełnie jak miłość.

 

Czytając krótką recenzję przewidywałem prawie dwie godzinki nudy :-D

 

OK koniec OT, przechodze do sedna . . .

 

Fakt faktem film to typowa komedia romantyczna, bez jakiegos specialnego pomysłu i ciekawego scenariusza , jednak praktycznie ani na chwilę nie zacząłem się nudzić,- więc wniosek z tego taki że film zrobiony znakomicie.

W dodatku z jedna z moich ulubionych aktorek (Amanda Peet) ehh do tej pory pamiętam jej świetną rolę w ,,tożsamości " (tych pieknych oczu nie da sie zapomnieć ) ;-D

 

Generalnie film pokazuje miłośc od pierwszego wejrzenia której nic nie może przerwać,któa jest jak nieuleczlana choroba,- można ją złagodzić ale zostanie do śmierci.

 

Cóż absolunie nie żałuję że poszedłem , wiadomo od czasu do czasu trzba iśc z żoną/dziewczyną do kina, więc jeżeli nie macie aplanowanego filmu polecam iśc na ,,Zupełnie jak miłość "

 

ocena 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh widzieliście kiedyś faceta który idzie dobrowolnie na komedię romantyczną, w dodatku sam bez żeńskiego towarzystwa ? ? ? ;-)

Ja dzisiaj własnie tak zrobiłem pierwszy raz w życiu, fakt nie byłem zadowolony wchodząc na seans, padło na film Zupełnie jak miłość.

 

Czytając krótką recenzję przewidywałem prawie dwie godzinki nudy :-D

 

OK koniec OT, przechodze do sedna . . .

 

Fakt faktem film to typowa komedia romantyczna, bez jakiegos specialnego pomysłu i ciekawego scenariusza , jednak praktycznie ani na chwilę nie zacząłem się nudzić,- więc wniosek z tego taki że film zrobiony znakomicie.

W dodatku z jedna z moich ulubionych aktorek (Amanda Peet) ehh do tej pory pamiętam jej świetną rolę w ,,tożsamości " (tych pieknych oczu nie da sie zapomnieć ) ;-D

 

Generalnie film pokazuje miłośc od pierwszego wejrzenia której nic nie może przerwać,któa jest jak nieuleczlana choroba,- można ją złagodzić ale zostanie do śmierci.

 

Cóż absolunie nie żałuję że poszedłem , wiadomo od czasu do czasu trzba iśc z żoną/dziewczyną do kina, więc jeżeli nie macie aplanowanego filmu polecam iśc na ,,Zupełnie jak miłość "

 

ocena 7/10

1476677[/snapback]

Też na tym byłem, wprawdzie nie sam ale byłem... Też mi się bardzo podobało, gdy znajoma wybrała ten film myślałem że się zanudzę, no ale cóż, zostawiłem jej wybór więc nie miałem się jak wykręcić ;) A ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu film mi się bardzo podobał! Co więcej chętnie bym go obejżał jeszcze raz :)

 

P.S.

 

Dzisiaj wreszcie może obejżę tak chwaloną przez Was Szkołę Uczuć :) No i nie sam, wish me good luck :)

 

EDIT

 

Obejżałem ten film, ehh.... A ja myślałem że facet w moim wieku nie uroni łzy na filmie... Kurcze cholernie smutny... I jeszcze ta końcówka... Ehhh, nieszczęśliwie zakochany, straszna sprawa...

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym cos, ale:

a) nie wiem co juz ogladales

c) nie wiem co masz aktualnie na dysku;]

d) nie wiem jaki gatunek Cie interesuje

e) nie wiem, czy to ma byc jakis nowy film, czy starsze tez wchodza w gre

f) w ogole nie znam zadnych konkretow, a nie chce mi sie wypisywac 30 pozycji godnych polecenia :P

 

Ps.

Pewnie zastanawiacie sie, dlaczego nie ma punktu b?! :lol: Otoz dlatego, ze zamiast niego wyswietla sie ten emot -> B) :blink: :lol:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oldboy - hmm IMO chory film zdeczka ,a poczatek zapowiadał sie ciekawie , ale koncowka zamiast zaskoczyc zniecheca ( czego to skosnoocy nie wymysla) 4/10

 

 

runaway jury - gwiazdorska obsada ale słaby film , gene i dustin robia co moga aby film trzymał poziom jednak całosc wieje nuda ! 3,5/10

 

The Hitchhikers Guide To The Galaxy - co to wogule jest !! film jest głupi , nudny , idiotyczny niepolecam nikomu total łejst of tajm -1 /10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym cos, ale:

a) nie wiem co juz ogladales

c) nie wiem co masz aktualnie na dysku;]

d) nie wiem jaki gatunek Cie interesuje

e) nie wiem, czy to ma byc jakis nowy film, czy starsze tez wchodza w gre

f) w ogole nie znam zadnych konkretow, a nie chce mi sie wypisywac 30 pozycji godnych polecenia :P

 

Ps.

Pewnie zastanawiacie sie, dlaczego nie ma punktu b?! :lol: Otoz dlatego, ze zamiast niego wyswietla sie ten emot -> B) :blink: :lol:

1482919[/snapback]

AD. A) Bardzo dużo :P Ciężko wymienić...

AD. C) Czy Ty twierdzisz że ja oglądam pirackie filmy? :P Mogę mieć jaki chcę film w parę godzin (droga do wypożyczalni DVD offkoz :P)

AD. D) Wsioryba, dobry film jest dobry, choćby i był z serii XXX :P

AD. E) Może być nowy, może być stary...

AD. F) Wypisz te co Ci się podobały i uważasz za warte obejżenia, nawet i 30... Napewno komuś się przydadzą, nie tylko mi... Tak patrzę po top50 na IMDB i po innych stronkach ala filmweb, ale można sporo przegapić, nie wszystko tam jest... Dlatego prosilem o sugestie :) Ja to obejżę wszystko, no prawie wszystko... Bo po oglądnięciu Cannibal Holocaust Extendet Version miałem niesmak przez tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, patrzac na moja skromna kolekcje DVD (gdzie sa same bardzo dobre filmy;]) stwierdzam, ze najlepsze filmy jakie w zyciu widziałem to...

 

Loża honorowa: [10/10]

 

KILL BILL (wyrożnienie)

THE MATRIX (wyrożnienie)

REQUIEM FOR A DREAM (wyrożnienie)

FIGHT CLUB

BACK TO THE FUTURE (TRYLOGY)

 

Pozostałe z serii "must see":

 

TRYLOGIA LOTR - 9/10

LEON ZAWODOWIEC* - 9/10

PULP FICTION - 9/10

DOGVILLE - 9/10

MULHOLLAND DRIVE - 9/10

LŚNIENIE Kubricka* -9/10

AMERICAN HISTORY X - 9/10

25-ta GODZINA - 9/10

K-PAX - 9/10

GRA - 9/10

AMERICAN BEAUTY - 9/10

ALIENS* - 9/10

TERMINATOR 2 - 9/10

GŁĘBIA - 8.5/10

TRUMAN SHOW - 9/10

SKAZANI NA SHAWSHANK - 9/10

PIANISTA - 9/10

BRAVEHEART - 9/10

SIEDEM - 9/10

PROSTA HISTORIA - 8.5/10 (świetny film na wyciszenie)

PI - 9/10

LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM - 9/10

ZIELONA MILA - 9/10

OJCIEC CHRZESTNY - 9/10

+ MARTWICA MÓZGU jako bonus specjalny :lol:

------------------ filmy nie-anglojęzyczne

FUNNY GAMES - 9/10

BIEGNIJ LOLA, BIEGNIJ - 9/10

DZIEŃ ŚWIRA - 9/10 - imho najlepszy polski film ever.

 

 

*(directors cut version strongly recommended)

 

Najlepsi reżyserzy:

+Tarantino

+Fincher

+Kubrick

+Aronofsky

+Cameron

+Amenabar

+Zemeckis

 

Enjoy :)

 

Ps.

Filmy te wypisałem na szybko i na 100% zapomniałem o kilku obowiazkowych pozycjach - jak cos mi sie przypomni to dopisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe OT zeby nowego tematu nie zakładać

 

widział ktos moze programik do odtwarzania filmów do którego można podłożyć napisy z wdwch plików np polskie i angielskie i np jedne puścić na górze a drugie na dole ekranu

 

a teraz jeśli chodzi o filmy oglądane ostatnio:

 

11:14 - podobieństwo do Pulp Fiction i GO jesli chodzi o przedstawienie akcji - pare historyjek w sumie na początku bez związku potem ładnie się sklejają, przyjemnie się ogląda

 

Training Day - starszy filmik troche ale naprawde niezły z ethanem hawke (JAKE) i denzelem washingtonem (ALONZO), hawke gra gliniarza ktory chce wstapić do antynarkotykowego nauczycielem jest stary wyga Alonzo, ktory ma w kieszeni cała dzielnice i na wszystkich na haka i robi co chce, Jake'owi sie to nie podoba i od poczatku sie nie lubia w koncu staja przeci sobie - fajna końcówka, taki film uczciwości i obronie tego w co sie wierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy Fabularne

Deer Hunter

Forest Gump

The Apocalipse Now

Blade Runner

Diuna

Big Blue

Lours

Twin Peaks

 

Etiudy

Koyaanisqatsi

Baraka

 

Te filmy są dla mnie najcenniejsze i najsilniejsze w wymowie.

Naprawdę polecam. :)

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boogeyman (2005)

 

Na początek opis z Filmweb.pl

 

Mały chłopiec jest świadkiem strasznego wydarzenia - nieznana siła (Boogeyman) porywa na jego oczach ojca. Kilkanaście lat później Tim, dręczony nieustannie przez koszmary, przyjeżdza na pogrzeb matki. Postanawia spędzić noc w rodzinnym domu. Szybko okazuje się, iż koszmary z dzieciństwa nie są zwykłym wymysłem. Boogeyman zaczyna polowanie...

 

Moje wrażenia:

 

Film zapowiadał sie całkiem przyzwoicie, ostatnio w kinie zobaczyłem zwiastun/zapowiedź, i wydawało mi sie że będzie naprawdę SUPER.

Dodatkowo dowiedziałem sie , że film nakręcili producenci ,, The Grudge" Klątwa , - który mi sie bardzo podobał oraz wyreżyserował go Sami Rami , - twórca ,Martwego Zła"

 

Więc poszedłęm na pokaz premierowy na seans o 12:00 , - specjalnie nie lubieę tłumów ;)

Do sedna.

Film oglądałem w kinie samotnie, więc atmosfera powinna byc super.

Jednak przez pierwsze 30 minut wręcz wiało nudą, zero wprowadzenia w akcję, - zero stworzenia klimatu.

Przez pierwszą godzinkę, siedziałem patrzyłem w ekran i niepoczułem żadnego dreszczyku, - naszczęście póxniej było troche lepiej lecz film raczej niezasługuję na miano horroru,- pozostańmy przy określeniu Dramat, Thriller .

Ogólnie po oglądnięciu filmu stwierdziłem jednak że screnariusz filmu jest bardzo kiepski, - wykonanie prawde mówiąc jeszcze gorsze. . .. gdyby choc muzyka była na wysokim poziomie, - a tu również kiepsko .

 

Podczas oglądania ,,Klątwy" mozna powiedzieć że ,,uwierzyłem" w ta historię, mimo że film nie był jakims hitem poczułem klimat ...

 

Boogeyman rozczarował mnie totalnie, nawet w najbardziej strasznych momentach, siedziaęłm spokojnie i patrzyłem nie czując niczego specjalnego...

 

ocena 4,5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, patrzac na moja skromna kolekcje DVD (gdzie sa same bardzo dobre filmy;]) stwierdzam, ze najlepsze filmy jakie w zyciu widziałem to...

 

Loża honorowa: [10/10]

 

KILL BILL (wyrożnienie)

THE MATRIX (wyrożnienie)

REQUIEM FOR A DREAM (wyrożnienie)

FIGHT CLUB

BACK TO THE FUTURE (TRYLOGY)

Przerobione ;) IMO Requiem najlepsze z tych ;)

 

Pozostałe z serii "must see":

 

TRYLOGIA LOTR - 9/10

LEON ZAWODOWIEC* - 9/10

PULP FICTION - 9/10

DOGVILLE - 9/10

MULHOLLAND DRIVE - 9/10

LŚNIENIE Kubricka* -9/10

AMERICAN HISTORY X - 9/10

25-ta GODZINA - 9/10

K-PAX - 9/10

GRA - 9/10

AMERICAN BEAUTY - 9/10

ALIENS* - 9/10

TERMINATOR 2 - 9/10

GŁĘBIA - 8.5/10

TRUMAN SHOW - 9/10

SKAZANI NA SHAWSHANK - 9/10

PIANISTA - 9/10

BRAVEHEART - 9/10

SIEDEM - 9/10

PROSTA HISTORIA - 8.5/10 (świetny film na wyciszenie)

PI - 9/10

LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM - 9/10

ZIELONA MILA - 9/10

OJCIEC CHRZESTNY - 9/10

+ MARTWICA MÓZGU jako bonus specjalny :lol:

------------------ filmy nie-anglojęzyczne

FUNNY GAMES - 9/10

BIEGNIJ LOLA, BIEGNIJ - 9/10

DZIEŃ ŚWIRA - 9/10 - imho najlepszy polski film ever.

*(directors cut version strongly recommended)

Z tych nie widziałem tylko:

Dogville i Prostej histori :)

 

Enjoy :)

 

Ps.

Filmy te wypisałem na szybko i na 100% zapomniałem o kilku obowiazkowych pozycjach - jak cos mi sie przypomni to dopisze :)

1484402[/snapback]

Szkoda że tylko dwóch nie widziałem :P Postaraj się bardziej :P Ale to naprawdę elita filmów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem dziś - zebra z klasą  :D

Kryszak jako "gęś" wymiata, no i te muchy  :D

7/10 - filmik z serii - lajtowy na popołudnie z dziewczyną  B)

1484903[/snapback]

Hmm, sporo ludzi się pozytywnie wypowiada o tej "bajce" :) Chyba się skuszę ;)

 

A ja właśnie po raz 5iąty obejżalem Bad Boys :D Świetna komedia i akcja :) IMO naprawdę warty obejżenia, dwójka tak samo :)

 

Bad boys, bad boys

Whatcha gonna do, whatcha gonna do

When they come for you

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych nie widziałem tylko:

Dogville i Prostej histori :)

 

Szkoda że tylko dwóch nie widziałem :P Postaraj się bardziej :P Ale to naprawdę elita filmów :)

Spodziewałem sie tego - w koncu te co wymieniłem to "must see" :P Jednak Dogville nie widziałes... a to klasyka :) Z von Tiera polecam jeszcze "Dancer in the Dark". Natomiast "Prosta historia" to taki film na poprawe nastroju (w sam raz do obejrzenia po dołującym "Dogville";]).

 

porachunki

przekręt    -oba by guy ritchie

podejrzani - Usual Suspects  (do dzis jak słysze Kayser Soze mam ciarki  :D )

 

widział??

No ale to juz nie jest "must see", raczej "see if u have time":> Co nie znaczy, że złe filmy :) . Snatch jest spoko (eh ten brytyjski humor ;) ), a w "Podejrzanych" znałem zakończenie gdzieś tak w polowie, co jest duzym minusem :P

 

@mak777

Hmmm... skoro widziales prawie wszystkie z tych co wymieniłem, to spróbuj te (ocena >8/10):

 

Family Man

Equilibrium

Świeci z Bostonu

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Wściekłe Psy

Lista Schindlera

Oldboy

Wróg Publiczny

Piąty Element

Coś

9.5 tygodnia

GW :)

Adwokat Diabła

Armageddon

Marzyciel

Ray

Gangi NY

4 pokoje (3 i 4 epizod, 1 i 2 są słabe)

Donnie Darko

Efekt Motyla

Dziewiąte Wrota

Egzorcysta (o tym zapomniałem poprzednio - ocena 9/10 "must see" :) )

Full Metal Jacket

Basic Instinct

Eyes Wide Shut

Basic

Cruel Intentions

Event Horizon

Zakładnik

 

Poza tym Lynche obejrzyj wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych nie widziałem tylko:

Dogville i Prostej histori :)

1484885[/snapback]

a żałuj naprawdę dobre i ambitne kino, do tego oryginalne wykonanie, koncepcja i schemat może juz troche mniej, ale i tak dla mnie to był jeden z najlepszych filmów w 2003.

 

A ostatnio widziałem The Jacket i powiem że całkiem całkiem, dobre zakończenie, bardzo dobre zdjęcia i ogólnie nawet nieracjonalność podróży w czasie, nie przeszkadza żeby w to uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żałuj naprawdę dobre i ambitne kino, do tego oryginalne wykonanie, koncepcja i schemat może juz troche mniej, ale i tak dla mnie to  był jeden z najlepszych filmów w 2003.

Proste, dlatego wlasnie go polecilem;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Apocalypse Now Reduxe pisałem pare stron wcześniej dość obszernie... Ojciec Chrzestny jest bardzo dobry, ale nie jest idealny. Poza tym ocena 11/10 to nie ocena :P .

Kiedy ogladales Adwokata? Pewnie dawno i mogles nie rozumiec wtedy tego filmu, albo zwyczajnie go nie pamietasz. Obejrzyj raz jeszcze, bo wystawianie mu 5/10 to jakies nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dawno i mogles nie rozumiec wtedy tego filmu, albo zwyczajnie go nie pamietasz. Obejrzyj raz jeszcze, bo wystawianie mu 5/10 to jakies nieporozumienie.

1485804[/snapback]

rozumiem iz twierdzisz iz z moim intelektem jest cos nie teges bo nie doceniam prawdziwego gniota jakim jest "adwokat diabła"??

 

moja ocena to tylko i wyłacznie moje zdanie a ze ten film to bzdura - mam prawo tak sądzic (schematyczny scenariusz , duza przewidywalnosc tym samym itd itp)

ot kolejna poprawna hollywoodzka produkcja

 

no i to tyle

kazdy ma swe gusta i gusciki i o tym sie nie dyskutuje

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZięki za odpowiedzi :D Napewno skorzystam :) A 2h temu skończyłem oglądać:

 

One Point 0 i jak dla mnie jest to jeden z filmów must see... Jeśli ktoś mi powie że w trakcie jego oglądania, od początku wiedział o co chodzi to go wyśmieję... Film IMO bardzo dobry i do końca nie było pewne jak się skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...