Skocz do zawartości
NewNickPL

Lepiej dopłacić do i7-4790K czy GTX 780 Ti?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W ciągu kilkunastu najbliższych dni planuję kupić nowego kompa. Wszystkie części mam już wybrane i jedynie zostaje kwestia procesora i grafiki.

 

Zastanawiam się nad dwoma zestawami, tylko nie wiem który bardziej opłacalny (wydaje mi się, że pierwszy):

i7-4790K + GTX 780

czy

i5-4670K + GTX 780 Ti

 

 

przeglądam tematy z zestawami od jakiegoś czasu na forum i zawsze odradzacie i7 mimo, że za 400 zł więcej (w porównaniu do i5) dostaję od 4 do 8 fpsów w grze więcej. Czy ja czegoś nie wiem czy Wy po prostu uważacie, że ten przyrost kilku fpsów jest nie wart tych pieniędzy? Z kolei w drugim zestawie za 800 zł (w stosunku do GTX 780) dostaję od 8 do 10 fpsów więcej.

 

Będę wdzięczy za Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W ciągu kilkunastu najbliższych dni planuję kupić nowego kompa.

 

Zaraz wejdą nowe karty gtx900 i może się okazać, że gtx 780 (ti) nie opłaca się kupować albo że mocno stanieją w odpowiedzi na zapowiadane przez AMD obniżki. Poczekaj na obniżki, jeśli nie spieszy Ci się z zakupem.

Koledzy zazwyczaj odradzają i7 4790k na korzyść i5 4690k, bo na chwilę obecną mało jest gier, które potrafią dobrze wykorzystać wielowątkowość (chlubnym wyjątkiem jest np. Crysis3), a w niektórych grach HT nawet przeszkadza (FarCry3).

Czy kilka fpsów więcej warte jest 400 zł - na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się na razie .

 

Za 2 dni ma być premiera GTX970 i GTX980 , wtedy zobaczymy jak będzie z wydajnością i cenami , do tego szykują się obniżki cen obecnych kart .

 

I7 nie ma sensu brać do gier , nie licząc wspomnianego Crysisa 3 gry nie wykorzystują powyżej 4 rdzeni , niektóre nie są w stanie poprawnie wykorzystać 2-3 rdzeni .

 

Nie ma sensu przepłacać za kilka fps więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o tym, że nie wykorzystują gry tych rdzeni, a mimo wszystko i7 daje przyrost kilku fps.

Co do grafiki to też liczę na spadek ceny, ale taki zapewne pojawi się za miesiąc albo dwa, jak już te nowe karty będą do kupienia.

Wysłane z G2.

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że te kilka fps-ów nie jest warte dopłacania 400 zł .

 

Tą kasę lepiej zainwestować w co innego np. w SSD ( jak nie masz na to kasy lub na razie nie planujesz ) - przyniesie więcej pożytki niż zmiana I5 na I7 .

 

Wiele gier bardziej reaguje na sporo wyższy zegar rdzenia w I7 niż HT i dodatkowe cache - I7 4790K ma o 500 mhz wyższe taktowanie w stosunku do I5 4690K .

 

4Ghz w 4690K to kilka minut roboty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że to tylko wyższy zegar i7 daje takiego kopa, ale później znalazłem test (którego teraz jak na złość nie mogę znaleźć) gdzie podkręcony i5 do 4,6 GHz, był wolniejszy od stockowego i7 i stwierdziłem, że coś w tym musi być, że jednak i7 daje boosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT i dodatkowe cache czasami trochę daje w I7 ale nie zawsze .

 

A co do testu I5@4,6 Ghz vs. I7@stock to pytanie jakie to były I5 i I7 .

 

Bo porównanie takich I5 650 czy I5 760 do I7 4770/4790 to nie najlepszy przykład .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po premierze nowych grafik mogę wrócić do swojego tematu.

 

Z procesorem mnie przekonaliście, że lepiej wybrać i5, ale pozostaje kwestia grafik.

 

Miałem kupić GTX 780, ale po premierze wychodzi na to, że lepiej kupić GTX 970, ale skoro kupuję tańszy procesor niż zakładałem to zacząłem przeglądać oferty na allegro GTX 780 Ti i mam dylemat czy kupić za około 1800-2000 uzywanego GTX 780 Ti czy dołożyć jeszcze trochę do GTX 980?

 

Za 980 przemawiają nowe technologie i nowy DX do jakiego będą przystosowane, ale pytanie, kiedy gry zrobią użytek z nowych ficzerów, może się okazać, że zanim gry je wykorzystają to już będzie seria GTX 1000 no i tak na prawdę w takim wypadku nie będzie się opłacać kupować teraz 980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...