Skocz do zawartości
Bukary

Monitor 27-calowy do 3 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki monitor ma matrycy IPS (lub szybkiej VA) polecacie? Ekran 27-calowy, rozdzielczość raczej QHD. Budżet: do 3 tysięcy zł.

Przeznaczenie typowo domowe: multimedia (filmy), gry (różne - RPG, FPS, RTS - ale nie profesjonalne granie), Office, czasami drobne DTP itp.

Monitor będzie podpięty do i7 i GTX 970 (jedna karta, bez SLI).

Cel: dobre kąty widzenia, brak zauważalnego smużenia (szarpania etc.), czas reakcji pozwalający na w miarę komfortowe granie.

 

A może warto kupić 27-calowe FullHD? Będę siedział w odległości 70-80 cm od ekranu. Jaka rozdzielczość będzie optymalna?

 

Na razie mam na oku następujące modele:

NEC EA274WMi
Fujitsu P27T-7 LED
Dell U2713H
HP ZR2740w v2
 
Może ktoś miał do czynienia z którymś z powyższych monitorów? Są dobre czy może szukać czegoś innego?
 
Zastanawiam się również nad proporcjami 21:9 i następującym modelem (droższym): LG 34UM95. Nie mam jednak pojęcia, jak sprawdzałyby się takie proporcje w typowo domowym zastosowaniu.
 

Z góry dziękuję za wszelkie rady! 

Edytowane przez Bukary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych monitorów to albo NEC albo Dell - z tym że wersja HM - dużo lepsza niż wersja H .

 

Dell kosztuje 2 037 zł a NEC 2 477 zł w morele.net , NEC-a chwilowo brak w morele.net .

 

Tego LG sobie odpuść - kosmiczne proporcje , o wiele lepiej wyjdzie dowolne 16:9/16:10 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego model HM Della jest lepszy od H? W recenzjach, które czytałem, to właśnie ten drugi monitor jest określany jako lepszy.

 

A proporcje 21:9 są kuszące. Recenzje LG 34UM95 są bardzo przychylne, a reakcje użytkowników tego monitora - wręcz entuzjastyczne. :)

Edytowane przez Bukary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H to wersja z poszerzoną głębią koloru (8bit+FRC) i szerszym gamutem i stara się aspirować do miana profesjonalnego, co przy tej cenie powoduje pewne niedoskonałości, natomiast HM to po prostu dobry all-rounder. Symulowania 10bit w wersji H i tak nie wykorzystasz, ponieważ tylko profesjonalne karty typu FirePro, Quadro, czy modele Matroxa, generują większą głębię, niż 8bit.

 

Tak więc zadaj sobie pytanie, czy opłaca się dorzucać 500zł do funkcji, których i tak nie użyjesz. Co do LG, to do pracy wolałbym powiększyć matrycę w pionie, niż w poziomie (i tak 16:9 to już dla mnie zbyt "płasko").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 34" 21:9 : z jednej strony podobnie jak @Dammeron nie jestem fanem mega rozciagania na boki. ALE o ile 21:9 jako 2560x1080 to kupa, tak 21:9 jako 3440x1440 zaczyna byc już nawet ciekawe.

 

PS. Wie ktoś jak to 34" 21:9 x1440 ma się fizyczna wielkoscia ekranu do 27" 16:9 x1440 ?

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Wie ktoś jak to 34" 21:9 x1440 ma się fizyczna wielkoscia ekranu do 27" 16:9 x1440 ?

Narysuj sobie na kartce

  

Narysuj oba na kartce przy zachowaniu skali i masz. :P

Zaszalałeś ... ;D

Nie może mi coś google wypluć wymiarow matrycy tego lg 34" 21:9. Nie potrzebuje 'namacalnych' doświadczeń ;) wystarczą mi milimetry.

 

--------

EDIT : nieaktualne. przypomniałem sobie o DisplayWars.

 

linki :

http://www.displaywars.com/34-inch-21x9-vs-27-inch-16x9

http://www.displaywars.com/comparisons/34-inch-21x9-vs-27-inch-16x9.png

 

i wobec 24" 16:10

http://www.displaywars.com/comparisons/34-inch-21x9-vs-24-inch-16x10.png

 

tak więc jest tak jak napisalem : robi sie ciekawie.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Wie ktoś jak to 34" 21:9 x1440 ma się fizyczna wielkoscia ekranu do 27" 16:9 x1440 ?

 

Tutaj jest dobre zdjęcie, które pokazuje różnicę:

http://img.photobucket.com/albums/v725/l88bastard/wideoff_zps0fc58001.jpg

 

Taki monitor wygląda imponująco. I przestaje być tylko ciekawostką dla entuzjastów. W tym roku modele 34-calowe z szerokim ekranem wypuszczają też AOC, Dell i LG (tym razem z zakrzywionym ekranem), a w przyszłym - Samsung (z matrycą VA). Monitory mają entuzjastyczne recenzje, a zachwyceni użytkownicy bardzo się skarżą tylko na jedną (ale bardzo istotną rzecz): wyjątkowo duży "light bleed" w takich modelach.

 

A tu niby-recenzja nowego monitora LG (34 cale, widescreen) z zakrzywionym ekranem:

 

Edytowane przez Bukary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...