Skocz do zawartości
sosna97

Acronis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie zbootowalem juz Acronisa na pendrive z Bootable Rescue media Builder i jak to zrobic zeby on juz nie byl bootowany tylko zeby pendrive byl czysty normalnie usunac te wszystkie pliki czy trzeba to jakos odinstalowac ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za pomoc :).Mam jeszcze jedno pytanie co do dysku SATA.Chcialbym sie spytac do czego trzeba podlaczyc kabel sata ten pomaranczowy jedna koncowke do dysku a druga ? I jeszcze kabel zasilajacy. Jedna koncowke czarna do dysku a ta druga koncowke do czego ? do zasilacza czy plyty glownej ? Prosze o pilna odpowiedz jestem poczatkujacym i prosze o odpowiedz bo w czwartek mam probny egzamin praktyczny i pewnie cos takiego bedzie.Licze na wasza pomoc pozdrawiam.Pewnie powinienem to wiedziec lecz jestem poczatkujacy i tego nie wiem.Mozecie tez dac jakis film jak to zrobic pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dysk SATA to jedną końcówkę kabla podłączasz do dysku a drugą końcówkę do portu SATA na płycie .

 

A zasilanie bierzesz z zasilacza - powinien on już mieć kabel SATA , jak nie ma to kupujesz przejściówkę molex - SATA i i podłączasz ją do wtyczki molex .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok to rozumie czyli pomaranczowy kabel SATA z dysku na plyte glowna

a zasilanie z zasilacza na dysk podpinam

a jak mam np 2 dyski to wtedy trzeba 2 kable zasilajace zeby wziac zasilanie z zasilacza czy jak to jest ?
Dobrze rozumiem ?

Jak juz 1 dysk jest podlaczony i chce podpiac 2 SATA to ten kabel zasilajacy juz wtedy jest tak ? I podpinam tylko czarna wtyczke do dysku i pomaranczowy SATA z dysku na plyte glowna tak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz zasilacz - ze stałym okablowaniem czy z odpinanymi kablami ( tzw. modularny ) .

 

Jak masz stałe okablowanie to wszystkie wtyczki ( SATA , Molex , FDD i PCI-E itp. ) są razem , rozdzielone na kilka wiązek .

 

Co innego jak zasilacz nie ma w ogóle wtyczek SATA albo to modularna konstrukcja - w pierwszym przypadku potrzebujesz przejściówki Molex - SATA tak jak ta wyżej , po jednej przejściówce na każdy dysk/napęd SATA jaki chcesz podłączyć , oczywiście zasilacz musi mieć wolne złącze molex .

 

W przypadku zasilacza modularnego podpinasz do niego jedną wiązkę z odpowiednimi kablami , najprościej będzie jak w tym momencie zajrzysz do instrukcji zasilacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu mówić że masz z tego egzamin - swoją drogą co to za egzamin , ECDL czy coś innego ?

 

Generalnie jest tak .

 

Każdy dysk czy napęd SATA potrzebuje po jednym kablu sygnałowym i jednym zasilającym .

 

Na jednym kablu zasilającym możesz mieć po kilka wtyczek - zależy od zasilacza , mogą być 1-2 , może być nawet 5-6 i więcej na jednej wiązce .

 

Ilość wiązek też jest różna .

 

Do tego dochodzi kwestia tego czy okablowanie jest stałe czy odpinane , przy modularnym okablowaniu podpinasz te wiązki które potrzebujesz ( z reguły wiązka z kablem ATX 24pin i kablem 8 pin , wiązka ze złączami molex/SATA - mogą być one na jednej wiązce lub na 2 osobnych, jak komp posiada niezintegrowaną kartę graficzną i wymaga ona dodatkowego zasilania to także podłączasz kabel PCI-E 6pin lub 8pin  ) .

 

Kolor wtyczek i kabli nie ma znaczenia , tak samo jak kolor gniazd na płycie , to samo tyczy się kształtu wtyczki - prosta czy kątowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to probny egzamin praktyczny w technikum 2 klasa.Dowiedzialem sie ze trzeba ten pomaranczowy kabel do dysku i do plyty glownej podpiac i ze szeroki ten czarny kabel od zasilacza trzeba podpiac do dysku i juz jest zasilanie i jest podpiety i bedzie juz dzialac ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinno wszystko działać , w praktyce to różnie czasami bywa .

 

Ale też powinno to zadziałać jak masz odpowiednie komponenty .

 

Chyba ten egzamin będzie dla ciebie mordęgą , nie da się nadrobić lat nauki i praktyki kilkoma tematami na forum .

 

Jak się nie uczyłeś to będziesz miał teraz efekty tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...