Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Posiadam od jakichś 2-3 lat złożony przez siebie komputer z którego byłem zadowolony. Niestety ostatnimi czasy potrafi strasznie zamulać. Obstawiam, że jest to albo wina systemu (win7 nie reinstalowany od tych 2-3- lat), albo dysku (Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III). Objawia się to tym, że przy kilku operacjach (np. jednoczesne kopiowanie plików, zapisywanie danych z sieci i odpalanie czegoś z dysku np. pdf'a) system strasznie laguje. Podobny problem jest przy uruchomieniu systemu - niby uruchamia się szybko, jednak po pokazaniu się pulpitu trzeba zaczekać jeszcze jakieś 2 minuty, żeby móc normalnie korzystać z komputera. Problemy te zaczęły się stosunkowo niedawno, w międzyczasie nie robiłem żadnych zmian hardwareowych ani większych softwareowych. Partycja systemowa ma trochę (~10GB) wolnego, defragmentacja była przeprowadzana systematycznie. Nie mam pojęcia co może tak bardzo przeszkadzać i blokować dysk. Czy to koniec HDD, czy mogę wykonać jakieś czynności optymalizacyjne? Od razu powiem - reinstalacja systemu odpada - jest zbyt czasochłonna ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają jak drugi dzień musisz instalować i konfigurować kolejne aplikacje przywracając ich użyteczność do stanu z przed reinstalacji ;)

 

HDTune: (mam nadzieję, że właściwe okno)

 

Nie, nie własciwe. Do tego quick scan jest mało przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...