Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

mam gf 6800le 300/700 @ 16p/6v 350/850 agp

czy oplaca sie zmieniac na cos z pci-e za okolo 600zl?

 

chodzi tylko o zmiane grafiki bo mam asrocka 939dual-sata2

Czekaj jak mozesz do pazdziernika, 1800gto ma byc w obecnej cenie 1600xt (bedzie sie nazywal x1600xtx) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam....

Mam radeona 9500 64MB zapuszczonego od zawsze na 8 potoków. Ile warta jest taka karta? Chce ją sprzedać.

 

I drugie pytanie. Czy gdybym kupił np jakąś karte zalman edition i zdjął to chłodzenie to czy ktoś to ode mnie odkupi? Przyda sie komuś? Ile z tego można wyciągnąć?

 

Sorry ze tak dziwnie zadane pytanie. Ale chce wydać jakieś 400zł na karte + stary radek 8 potokowy + sprzedać chłodzenie.

 

Jak będe wiedzieć 2 ostatnie kwoty z równania będe wiedzieć jakiej karty szukam ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam....

Mam radeona 9500 64MB zapuszczonego od zawsze na 8 potoków. Ile warta jest taka karta? Chce ją sprzedać.

 

I drugie pytanie. Czy gdybym kupił np jakąś karte zalman edition i zdjął to chłodzenie to czy ktoś to ode mnie odkupi? Przyda sie komuś? Ile z tego można wyciągnąć?

 

Sorry ze tak dziwnie zadane pytanie. Ale chce wydać jakieś 400zł na karte + stary radek 8 potokowy + sprzedać chłodzenie.

 

Jak będe wiedzieć 2 ostatnie kwoty z równania będe wiedzieć jakiej karty szukam ;>

No jak pojdzie radoslaw za 150zl to masz 550zl, dokladasz 30zl kupujesz 7600gs 256 zalman i nie musisz zmieniac chlodzenia :D,

Ewentualnie kupujesz wersje bez zalmana, a za tego zalmana (to jest z tego co sie orientuje okrojona lekko wersja) dostaniesz - strzelam max 40-50zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to i kup moze X1800GTO najlepiej 512Mb ale nie wiem jak u niej z cena.... :wink:

 

Skok wydajnosci bedzie bardzo duzy...

ale nigdzie nie widze tej karty z 512mb

 

 

Czekaj jak mozesz do pazdziernika, 1800gto ma byc w obecnej cenie 1600xt (bedzie sie nazywal x1600xtx) :D

nie spieszy mi sie az tak zbytnio, raczej tak powoli sie przymierzam do pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz 7600gs 256 zalman i nie musisz zmieniac chlodzenia ,

Ale ja mam wszystko zwodowane. Dlatego jakiekolwiek chłodzenie i tak ściągnę. Dlatego się pytam czy warto kupić wersje z fajnym zalmanem i czy znajdzie sie ktoś na to ;>

A może jest jakaś inna propozycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mi powie co opłaca się kupić na PCIEX do 300 zł?

grzechem bylo by gdybys nie dodal 20-40 zl i nie kupil 7300GT z pamięciami DDR3

np. http://www.allegro.pl/item120400121_gf_730..._6600gt_fv.html

http://www.allegro.pl/item120396848_super_...00_1400mhz.html

 

polecam Grafika dla oszczędnych - test trzech kart GeForce 7300 GT

http://pclab.pl/art21482.html

 

 

ps.ale masz podpis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

grzechem bylo by gdybys nie dodal 20-40 zl i nie kupil 7300GT z pamięciami DDR3

np. http://www.allegro.pl/item120400121_gf_730..._6600gt_fv.html

http://www.allegro.pl/item120396848_super_...00_1400mhz.html

 

polecam Grafika dla oszczędnych - test trzech kart GeForce 7300 GT

http://pclab.pl/art21482.html

ps.ale masz podpis...

To nie dla mnie tylko dla młodego dzieciaka ( nie moojego ). Karta napewno nie będzie kręcona. A co powiecie na Galaxy 7300GT z DR2? za 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie tylko dla młodego dzieciaka ( nie moojego ). Karta napewno nie będzie kręcona. A co powiecie na Galaxy 7300GT z DR2? za 300 zł.

Jeśli lubisz wydawać kasę w błoto. Przecież Hardwin dał Ci linka do karty która jest 40% szybsza i droższa o 30 złotych, sam pomyśl.

 

 

Nie kupuj kart z pamięciami DRR2 (zawsze wolniej, zawsze słabiej, zawsze badziewato).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Jeśli lubisz wydawać kasę w błoto. Przecież Hardwin dał Ci linka do karty która jest 40% szybsza i droższa o 30 złotych, sam pomyśl.

Nie kupuj kart z pamięciami DRR2 (zawsze wolniej, zawsze słabiej, zawsze badziewato).

To nie moje pieniędzą i nie dla mnie ta karta! Ja nawet PCIex nie mam w kompie :razz: Ba z pewnością bym brał tą z DDR3 ale ja tą karte mam tylko kupić i włożyć im do komputera i to tyle żadnego podkręcania nie będe mógł robić. Więc pytam się jeszcze raz czy 7300 od Galaxy z DDR2 to dobry wybór jak za 320zł z przesyłką? czy może jakiegoś Palita?

 

Ps no co ty nie powiesz o tym DDR3 :D Mam karte z DDR3 u siebie ;] Ale ta karta ma być tylko dla dzieciaków do grania a limit to 320 zł z przesyłką niestety.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 600zl kupie cos lepszego niz 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalma? gdzie moglbym pograc w nowe gry itp

A moze wyjdzie cos lepszego na poczatku wrzesnia?

Camel wiem ze napisales do 600 ale za ciut wiecej jest to:

http://www.allegro.pl/item118460371_sapphi...xt_pe_r480.html

Dołączona grafika

Sapphire 256 MB Radeon X800 GTO2 650 zł

256 BIT DDR3

16 potoków

 

ale powiem szczerze ze wolalbym zaoszczedzic ponad 100 zł i kupić to

http://www.allegro.pl/item118718228_gigaby..._edit_pcie.html

Dołączona grafika

ATI x800XL 16 potoków 540zł

512 MB DDR2 256 bit

 

 

 

@JestemNoobem

 

dla dzieciakow mowisz...

Kurde ostatnio u kumpla widzialem 12latka grajacego na karcie za 500zł w ustawieniach 800x600

byl pod wrazeniem jak mu zmienilem ustawienia

dla dzieci liczy sie rozgrywka nie grafika

ja bym wzial w takim razie 7300GT DDR2 ale nie PALIT, gigabyte, asus, MSI ZE SKLEPU pod domem, z gwarancja , bez stresu z kupowaniem w allegro [samemu kupic mozna, doradzac komus na allegro zwlaszcza komus kto daje kase i poprostu CHCE MIEC to co innego]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[......]

Czyli patrzac na oferte Apollo.pl [bo u nich bym bral] z tych 2 kart co podales bardziej oplaca sie:

 

Radeon X800XL Gigabyte 512MB ?? (nawet taniej niz na allegro)

 

Moze nobowate pytanie ale tak duza przewage teraz w grafie ma pamiec DDR3 nad DDR2?

 

Duza jest roznica wydajnosci miedzy tymi kartami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli patrzac na oferte Apollo.pl [bo u nich bym bral] z tych 2 kart co podales bardziej oplaca sie:

 

Radeon X800XL Gigabyte 512MB ?? (nawet taniej niz na allegro)

 

Moze nobowate pytanie ale tak duza przewage teraz w grafie ma pamiec DDR3 nad DDR2?

 

Duza jest roznica wydajnosci miedzy tymi kartami?

o kurde jak drogo na allegro!

to kupuj ja w ciemno

co do roznic ddr3 vs ddr2 to chyba jednak jest duza

najlepiej pokazuje to test Grafika dla oszczędnych - test trzech kart GeForce 7300 GT

http://pclab.pl/art21482.html

karty 7300GT DDR2 i DDR3, wszystko to samo tylko inna pamiec, roznica dosc duza

ale moim zdaniem karta X800 512MB i tak jest potworem, ja bym ją wziął i zaoszczedzil

 

tak sobie mysle...na wydajnosc kart wplywa wiele rzeczy

najlepiej bylo by poszukac testow obydwu tych kart ktore rozpatrujesz, popatrzec na wyniki 3dmarka2005/2006, testy w grach typu FAR CRY...

i sie okaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde jak drogo na allegro!

to kupuj ja w ciemno

co do roznic ddr3 vs ddr2 to chyba jednak jest duza

najlepiej pokazuje to test Grafika dla oszczędnych - test trzech kart GeForce 7300 GT

http://pclab.pl/art21482.html

karty 7300GT DDR2 i DDR3, wszystko to samo tylko inna pamiec, roznica dosc duza

ale moim zdaniem karta X800 512MB i tak jest potworem, ja bym ją wziął i zaoszczedzil

 

tak sobie mysle...na wydajnosc kart wplywa wiele rzeczy

najlepiej bylo by poszukac testow obydwu tych kart ktore rozpatrujesz, popatrzec na wyniki 3dmarka2005/2006, testy w grach typu FAR CRY...

i sie okaze

Hmm a wydajniejsze to bedzie od tego 7600 z zelmanem? bo

 

Radeon X800GTO2 Sapphire 256MB Cena ~673zl

 

Rdzeń: taktowanie (MHz) 400

Rdzeń: ilość potoków renderujących 12

Rdzeń: ilość jednostek Pixel Shader 12

Rdzeń: ilość jednostek TMU 12

Rdzeń: ilość jednostek ROP nie dotyczy

Rdzeń: ilość jednostek Vertex Shader 6

Pamięć: typ GDDR3

Pamięć: ilość (MB) 256

Pamięć: szyna (bit) 256

Pamięć: taktowanie (MHz) 490 (980 DDR)

 

 

 

Radeon X800XL Gigabyte 512MB Cena ~478zl

 

Rdzeń: taktowanie (MHz) 400

Rdzeń: ilość potoków renderujących 16

Rdzeń: ilość jednostek Pixel Shader 16

Rdzeń: ilość jednostek TMU 16

dzeń: ilość jednostek ROP nie dotyczy

Rdzeń: ilość jednostek Vertex Shader 6

Pamięć: typ DDR2

Pamięć: ilość (MB) 512

Pamięć: szyna (bit) 256

Pamięć: taktowanie (MHz) 400 (800 DDR)

 

 

 

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman Cena ~579zl

 

Rdzeń: taktowanie (MHz) 500

Rdzeń: ilość potoków renderujących nie dotyczy

Rdzeń: ilość jednostek Pixel Shader 12

Rdzeń: ilość jednostek TMU 12

Rdzeń: ilość jednostek ROP 12

Rdzeń: ilość jednostek Vertex Shader 5

Pamięć: typ DDR3

Pamięć: ilość (MB) 256

Pamięć: szyna (bit) 128

Pamięć: taktowanie (MHz) 700 (1400DDR)

 

Patrzac na to 7600 ma lepsze taktowania, DDR3 i Zelmana ;] ale za to szyne 128bit i 256mb

 

Zreszta juz sam nie wiem, chce zmienic calego kompa na s939 i szukam do tego dobrej i nie drogiej grafy

 

moze ktos sie jeszcze wypowie?

 

ps-kupowac bede dopiero pod koniec sierpnia/poczatek wrzesnia jak do pl zawitam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam. Sprzęt jak w podpisie i nie chcę zmieniać platformy (kasa) a chcę tylko wymienić grafę. Mam 9600pro i do tej pory giery chodziły ok, ale jak pojawił się Oblivion (na zewnątrz przy medium ok 12-17fps a w środkach ok 26-30), nowe ścigałki a co nadchodzi to oj oj. Jak za pieniądze żędu 200-300 zl trochę dac mu kopa w grafie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś 9800 SE @ 8 potoków ? :> Albo może GF 6600, ale mi się wydaje, że na AGP nie znajdziesz za 300 zł [; Albo to co mam w podpisie ? :P Ja po przesiadce z 9550 @ 500/450 odczułem dużą poprawę - jakieś 50% wydajności więcej ;] No a co do gier to FlatOut2 śmiga, aż miło, all FULL + aax6 + anizo x16 [minimalny FPS > 31 < ] ;) NFS:MW 1024x768, AA max (w grze) + wszystko włączone (tylko shadows off bo na radkach są kwadraty zamiast cieni :mur:) [ minimum coś koło 24] W Obliviona nie grałem to ci nie powiem jak śmiga :)

@Camel

Bierz 7600GS ;)

Pozdro

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Potrzebuję porady:

Aktualnie posiadam 6600 od Gigabyte`a (bodajże GV-NX66128DP)

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/...0ZSA2NjAw/16418

 

Na allegro takie karty chodzą w granicach 200-250 złotych, jak mniemam (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) tak, więc mam możliwość sprzedaży tej karty za właśnie takie pieniądze. Jeśli dołożyłbym 100 (może 2 – maksymalnie) na co warto było by się przesiąść, żeby różnica była odczuwalna? (PCI-E)

Z góry THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Potrzebuję porady:

Aktualnie posiadam 6600 od Gigabyte`a (bodajże GV-NX66128DP)

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/...0ZSA2NjAw/16418

 

Na allegro takie karty chodzą w granicach 200-250 złotych, jak mniemam (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) tak, więc mam możliwość sprzedaży tej karty za właśnie takie pieniądze. Jeśli dołożyłbym 100 (może 2 – maksymalnie) na co warto było by się przesiąść, żeby różnica była odczuwalna? (PCI-E)

Z góry THX!

Za 450zl to 7300gt Zalman 256ram 1,2ns od Galaxy, albo czekaj na pazdziernik co pokaze Ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czekus

Tak zależy to od taktowania ;) Jeśli pamięci mają około 800 to masz tam 2ns albo i więcej, jeśli 1400 to jest to 1.2ns ;) Ta grafa co podałeś to na 100% 1.2ns ;) Widać to po taktowaniach, po tym że to DDR3 (popatrz na opis [;) no i ma Zalmana, a wersje z DDR2 zalmana nie posiadają ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje pomocy.

Obecnie posiadam Gf fx5200 i wszystko muli potwornie...mam już dość.

Chce kupić dobrą kartę na której spokojnie sobie pogram w gierki.

Kasa to tak około 500-600 zł. max.

Oto co wyszperałem.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31060

 

Może być?

Czy macie coś innego...

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Ritchie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ritchie

IMO lepszym rozwiązaniem będzie 6800GS, używany ;) Zapłacisz tyle samo, a grafika będzie lepsza [; EW x800GTO1/2 :) 7600gs na DDR2 nie jest taką fajną propozycją [;

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ritchie

Ty podałeś 6800gs 128 bit 128 mb :) Za tą cenę kupisz 6800gs 256mb 256bit używkę ;] A wydajnościowo będzie o wiele lepsza wersja 256 bit :] Mówię o takim czymś. :)

 

EDIT:

O masz allegro dobra rzecz ;) 2 godziny do końca aukcji [; Aktualna cena 510 zł :) 6800gs 256MB 256 BIT

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...