Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy co powie reszta np. ChrisG, sideband, Strongmen Oni dużo tutaj cwaniakują i się mądrzą :P więc pewnie będą wiedzieć

 

też myślałem nam tym 8600GE

 

teraz znalazłem Radeon 2600 XT HIS 512MB DDR3 2xDVI & TV IceQ Turbo za 550 zł i też nie wiem.

a muszę najszybciej kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardziej wolisz wydać niepotrzebnie kasę, mieć zbędne 512MB - czemu nie.

Aczkolwiek u AMD z AA/Anizo są problemy - wydajność potrafi znacznie spaść po załączeniu tychże filtrów.

A takie AA to imo podstawa (stąd nie gram narazie w nic "sprzęto-żernego").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jest namieszane z tymi kartami Palit Sonic i Sonic+. Pudełka identyczne, na fotce karty nie widzę różnic.. może ktoś mnie uświadomi jak je odróżnić? Bo tylko danymi techn.widzę się różnią. A wysłałem zapytania do oferujących te karty na allegro "jak je odróżnić?" .. i cisza.

Jedno co widzę to"Made in China"... a tam to już wszystko możliwe..różne klony karty..jak z dźwiękową Fatal1ity X-Fi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje karty z VIVO ale takiej na AGP i najlepiej jak najtańszej, ma służyć tylko do zgrywania obrazu z kamer i puszczania tego na TV, żadne gry itd ;)

Możecie coś polecić z allegro?

 

9000 vivo ;] mialem kiedys, na serio niezla jakosc daje, kupisz go za ~50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - juz sie powoli robi odwieczne :P

 

Najpierw zaznacze ze nie bede ever ever (czytac przez najblizsze 2 lata)

gral w rozdzialkach wyzszych jak 1280x1024 bardziej sklaniajac sie ku 1024x768.

 

I teraz sedno:

Galaxy 7900 GS 1,2 ns 600/1600 256 MB - 450 PLN

Palit 8600 GT 1,0 ns 625/1800 256 MB - 390 PLN

czy moze (ale zastanawiam sie nad sensownoscia tego posuniecia)

8800 GTS 320 MB - 1050 PLN max

 

Pracuje i z tego powodu mam zaleglosci :) wiec zanim skoncze - feary obliviony i inne far cryie to zajmie mi z pol roku jak nic. Pozniej grafe bedzie mozna zmienic.

PS Sprzet zakupiony bedzie pod koniec wrzesnia - e4400, 2gb goodram, foxconn p35a, dobra zasilka, buda i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli "feary , obliviony i inne far cryie" , a później upgrade (na 9800GTS na przykład ?) , to myślę, że warto łykać 7900GS z Coolermasterem , na 1,2 ns , bo cena ujdzie, a w starszych grach lepsza od 8600GT to ona jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj ;)))

 

W tej chwili posiadam nastepujacy sprzet:

amd64 3200 /s939

zasilacz 420 chieftec - ma jakies 2-3 lata : o

512kingston 333mhz

9600pro gigabyte (agp jakby ktos zapomnial ;))

dvd-rw

hdd 15 i 40gb

jakas tam z plyta gigabyte'a dla s939 ;)

 

Gram w CS 1.6, jakies NFSy i moze w przyszlosci CS: Source

Przy kompie siedze stosunkowo malo ze wzgledu na prace i inne fascynujace zajecia (sen).

 

I teraz sedno sprawy:

Po glowie ostatnio chodzi wymiana karty graficznej, najlepiej do 400 zl, no moze 450zl jak bede mial dobry humor ;))

KONIECZNIE musi byc ona na AGP, gdyz nie planuje w najblizszym czasie wymieniac mobo.

Jesli stwierdzicie ze w tych warunkach "oplaca" mi sie pakowac w AGP, to prosil bym o podanie jakiegos konkretnego modelu, wolal bym cos ze stajni Nvidi (7600gs?!)

 

Dziekuje za Uwage;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić kartę graficzną do komputera. Aktualnie posiadam GF FX5200 na płycie Asusa. Procesor to AMD AthlonXP 2600+ nie podkręcany, wymieniałem jedynie wiatraczek na procku bo stary rozwaliłem. :) Jaką jest najlepsza karta na AGP 8X tak do 1000zł? I jeszcze jedna sprawa, jeżeli zamienię kartę, to czy wystarczy mój 350W noname zasilacz, czy tez jego tez będę musiał wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ten 1000zł włożyć w wymianę całego sprzętu?? Bo patrząc po GF5200, to pewnie jakiś cieniutki sprzęt. Podaj jego konfigurację. Może się okazać że nowa grafika i tak nie pozwoli ci zagrać w nowsze gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ; )

 

Generalnie mam gleboko w tylnej czesci ciała dx10 i rozne inne cos :P

 

Komputer to ten oparty na propozycjach sysaka za 1,8k

 

P35 NEO2-FR

Intel Core 2 Duo E4400

GOODRAM DDR2 2048MB PC667 DUAL 2 x 1024

sysak proponuje do niego: PALIT GF 8600GT

 

komputer jest generalnie do grania w jakieś popierdółki online typu GW i WoW oraz pracy na photoshopie z dużymi plikami.

 

W nowsze [ciach!]ły nie bede grał bo dorosne i na razie tylko od online sie nie moge odessac :P w zw. z czym dx10 mi lata wisi i powiewa

 

Co lepsze: ten palit czy jakies Gf7900?

 

(jestem fanboyem nVidii :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na bardzo niewygodny temat :P

tzn. Batalia 79GS vs X1950PRO vs 86GT.

W Twoim przypadku jest łatwiej, bo nie chcesz AMD/ATI (choć zapewne znajdzie się paru co ATI będzie "krzyczeć" :P)

 

Ale wracając do tematu:

Raz 79GS jest lepsze, raz 86GT (dx 10 odrzucamy w ogóle, tylko starsze dx'y itp "badziewia").

86GT lepiej spisuje się w nowszych tytułach (uogólniając oczywiście), 79GS w starszych (też uogólnienie).

Obie grafy są dobre jak trafisz na nie w podobnych cenach.

Palit'a 86GT masz za ~350zł i kręcisz.

79GS to ~400zł, aczkolwiek Galaxy w tej cenie to padaka (1.4ns wersja - lubiła sprawiać chece właścicielom).,

 

Więc zostaje:

http://allegro.pl/item230168841_xfx_7900gs...cena_szok_.html

 

Aczkolwiek Palit 86GT jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znów szukam taaaniej karty graficznej. Natknąłem się na Palit 7300GT za 129zł. Wiem że DDR2 (w dodatku 2,8ns-666Mhz) ale czy będzie lepsza od GF6600GT z DDR3 2,0ns ??zwłaszcza te 129zł mnie kusi bardzo :)

Moje wymagania są baaardzo skromne. Gram tylko w CS:S oraz PES 6, z czego granie w CS'a przy 35-40FPS w średnich detalach i rozdziałce 800x600 wystarcza mi w zupełności :) Może macie jakieś inne propozycje za baardzo małe pieniądze :)

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ten 1000zł włożyć w wymianę całego sprzętu?? Bo patrząc po GF5200, to pewnie jakiś cieniutki sprzęt. Podaj jego konfigurację. Może się okazać że nowa grafika i tak nie pozwoli ci zagrać w nowsze gierki.

Mój sprzęt?

 

Już podaję:

AMD AthlonXP 2600+

2x256MB DDR 333MHZ

Asus A7V8X-X

Seageta Barracuda 80gb 7200RPM 2MB

DVD-RW LG cośtam

Ge-force Fx5200 (noname :( )

Zasilacz wraz z obudową 350W (też noname :( )

Edytowane przez yorar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez potrzebuje nowej karty - konfiguracja taka jak powyzej z tym ze procek to AthlonXP 1800+@1900mhz - potrzebuje wyjscia DVI w karcie - linit cenowy 150zł ( jesli warto to moge dolozyc troche ) za wieksza kase raczej nie ma sensu pakowac w ten komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znów szukam taaaniej karty graficznej. Natknąłem się na Palit 7300GT za 129zł. Wiem że DDR2 (w dodatku 2,8ns-666Mhz) ale czy będzie lepsza od GF6600GT z DDR3 2,0ns ??zwłaszcza te 129zł mnie kusi bardzo :)

Moje wymagania są baaardzo skromne. Gram tylko w CS:S oraz PES 6, z czego granie w CS'a przy 35-40FPS w średnich detalach i rozdziałce 800x600 wystarcza mi w zupełności :) Może macie jakieś inne propozycje za baardzo małe pieniądze :)

szukaj jakiegos uzywanego galaxy 7300gt ddr3 na allegro. ddr2 nie zawracaj sobie glowy, zwlaszcza za 129zl ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yorar:

Nowa grafa ci nic nie da, bo masz za słaby procesor i za mało RAMu. Za to co masz dostaniesz może z 500zł. Za 1500zł można już złożyć niezł komputerek - patrz przyklejony topik Sysaka z przykładowymi konfigami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez powoli rozgladam sie za nowa grafa i mam pytanko.

bede szukal czegos +/- 7600gs (czyli te +/- 300 zloty). albo 7300 gt, albo 7600gs, moze gt i zastanawiam sie jeszcze czy warto zawracac sobie glowe 7800 ktore jak dobrze pojdzie wyrwie sie w tej granicy 300 złotych, no moze troche wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

Jaką karte polecicie do 100zł? ;) Na agp, najlepiej nvidii

Obecnie mam geforce2 mx400 i troche nie wyrabia przy compiz/beryl w dużej rozdzielczości :) Prawie wogóle nie gram i grafike potrzebuje jedynie po to żeby sobie włączyć compiza i czasami blendera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI odpada, sterowniki pod linuxa sa tak badziewne, ze odpalenie obslugi 3d graniczy z cudem a linuxowym wyjadaczom zajmuje okolo tygodnia. Bez tego beryl nie pojdzie, dokladnie z tego samego powodu przesiadlem sie na nVidie. Juz na GeForce 3 ti200 beryl smiga pieknie bez zadnych przycinek.

 

Bierz cos z tych kart:

http://www.allegro.pl/item230545810_gf_4ti...ro_okazja_.html

albo

http://www.allegro.pl/item229585663_geforc..._128mb_ddr.html

 

do Beryla w zupelnosci wystarczy a i w jakies gierki mozna pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...