Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

radeon 4850 od gigabyte z pasywnym chlodzeniem+dorzucasz na tego radka jakis wolnoobrotowy wentyl 120mm (jedynym minusem jest to ze taka karta-z wentylatorem bedzie zajmowac az 3 sloty...)

 

ale mysle ze za 600zl spokojnie kupisz taki zestawik (karta+wentyl)

 

a ten pasynwy hd 4850 (ocniety) dorownuje wydajnosciowo gf gtx 260 (standardowe zegary) wiec mysle ze naprawde warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym się dowiedzieć, która karta w moim przypadku będzie najlepszym zakupem. Posiadam stary monitor Samsunga SyncMaster 795DF (17'' CRT) oraz LCD TV Toshiba 42X3030 (42 cali), więc grać będę albo w rozdzielczości 1280x1024 (monitor), albo 1920x1080 (TV).

 

Kompletnie nie wiem czy wybrać zwykłego HD4870 1GB czy jego wersję podwójną 2xHD4870 2GB, tu nasuwają mi się następujące pytania:

 

1. Czy obraz przesłany z karty poprzez przejściówkę HDMI na TV będzie jakościowo zbliżony do monitora (oczywiście nie w porównaniu do mojego monitora)?

2. Czy pojedynczy 4870 da radę w pełni obsłużyć gry w rozdzielczości 1920x1080 na max detalach?

3. Podejrzewam, że do rozdziałki mojego monitora w zupełności wystarczy 4850, czy to prawda? Jeśli tak to w jakiej wersji (w tym przypadku TV służy tylko do oglądania filmów)?

4. Czy grał ktoś, kiedyś na TV, jakie wrażenia?

5. Jaki monitor musiałbym kupić, aby wykorzystać na nim w pełni możliwości 4870 (pojedynczej i podwójnej)?

 

Z góry dziękuję za pomoc oraz wszelkie sugestie,

 

pozdrawiam

Kamil Zborowski

 

PS. Pozostały sprzęt będzie identyczny z tym złożonym w poradniku Miguela (zestaw za 2500zł albo 3000zł).

Edytowane przez zborek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Gigabyte nie brał. Dlaczego ? Bo są awaryjne - Gigabyte w grafach zawsze na czymś oszczędza....

 

Dziś zamówiłem Palita HD4850 Sonic i to jego mogę polecić.

bo kolega mi tak powiedzial ze ojca kumpel mial taki problem

 

bla bla bla

 

ledwo rozpakujesz tego sonica a juz bedziesz go musial pakowac spowrotem bo ci padnie ta karta-czego ci nie zycze (problemy z sekcja zasilania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 przejściówka z hdmi na co ??? av chinch czy z dvi na hdmi :D jak cyfrowy sygnal to bedzie okey .

2 Te co sa teraz da się grac moze nie na full detalach ale się da, ale wyjdzie fallout i może się już nie dać :D

3 sam sobie odpowiedziałeś :D wiesz jaka monitor twoj ma max rozdzielczosc :D

4 grałem na tv ale przez d suba na plazmie 42cale .... z 2 metrów to podziękowałem :D ale znajomemu to pasowało a jego zona siedząc 1.5 metra od tej plazmy pisała w Wordzie :P

5 tu nie wiem co ci odpisać :P ale myślę ze kup taki żeby tobie pasował "D

 

Jak możesz to poczekaj do świat ( tak jak ja) wtedy grafy stanieją może ktoś ci z zagranicy sprowadzi za free ( to moja opcja) .

a jak masz teraz kasę i ci się pali, to kupuj śmiało tego x2 bardziej przyszłościowo niż pojedynczego kopić :D ( jak płyta obsługuje xfire to potem dokupisz 2 kartę :D

 

 

Takie jest moje skromne zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przejściówka oczywiście z DVI na HDMI

2. Kompa kupuję dla najnowszego Total War'a, Diablo 3 i Starcrafta 2 (oraz paru innych wydanych i planowanych gierek), a Fallout'a 3 męczę od wczoraj na X360 (wiem, wiem ;))

3. Niedobrze, że miałem rację dochodzi jeszcze jedna opcja do rozważenia...

4. Grać będę z drugiego końca pokoju, z odległości ok. 4,5m, jeśli będzie podobnie jak na konsoli to dobrze.

5. Chyba jednak nie kupię ;) TV starczy

 

Chyba zrobię tak jak radzisz, poczekam, pooglądam co się to porobi z cenami i wtedy wybiorę. Ewentualnie odroczę zakup kompa na czas bliżej nieokreślony. Wielkie dzięki za pomoc,

 

pozdrawiam

Kamil Zborowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci ta karta? Jeżeli do gier to pooglądaj sobie testy i zdecyduj wtedy bo w jednej grze lepiej wypada 9800 a w drugiej znów 4850. IMO raczej 4850.

 

A teraz pytanie od siebie:

 

Planuję zakup 4850 do zestawu 2 z sygnaturki. Czy ta konfiguracja "uciągnie" 4850? Czy warto do niej dokupywać taką grafikę? Czy zasilacz da sobie radę z tym Radkiem. Proc jest w wersji o poborze 125W.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje tą karte...bardzo szybka i wydajna i cena przystepna http://alejka.pl/sapphire-radeon-hd-3870-t...-pci-e-box.html

 

Czytaj ze zrozumieniem...Podałeś kartę za ponad 400PLN a mam 200PLN...

Nie chodzi mi o full detale w grach...

Starczy 1024x768 i medium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy sobie żartujesz w tym momencie, czy co. HD3870 to niewypał.

"Niewypał" to troszkę przesadzony zwrot ;) Karta dobra ale akurat ta wersja za tą cenę to pomyłka.

 

Killer85 jeżeli zdołasz dołożyć jeszcze 50 zł to kup Radka 3850 lub poluj na jakąś używkę do 200 zł ale będzie raczej trudno znaleźć taką. Do 200 zł to takie cuś będzie chyba najlepszym wyborem:

 

http://www.allegro.pl/item460137954_zotac_...ns_2000mhz.html

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie zastanawialem ale wybralem 8800gts. Chyba jest wydajniejszy od 9600. Nie wiem ktora konstrukcja jest nowsza ale w porownaniu z 7600gs wzrost wydajnosci widoczny. BF2 na full detalach smiga.

Jimenowi pewnie chodzi o wersję 320 i 640mb,nie porównuj ich z GTS 512mb (G92)

Stare gts-y są de facto przestarzale i kierował bym się ku 96gt/gso a najlepiej używkę 88gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...