Skocz do zawartości
sieka99

Zestaw do 10tyś autocad 3d gry cnc

Rekomendowane odpowiedzi

ja raczej nie bez przesady ale jeżeli faktycznie trzeba będzie to mam znajomego co czymś takim się zajmuje, a jakie chłodzenie było by najwydajniejsze ? jeżeli ta pasta była by już wymieniona, oczywiście pomijając lc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą wydajność to chyba Noctua NHD15 / Cryorig R1 Ultimate / Phanteks TC14PE są najwydajniejsze z tego co w różnych testach widziałem. Przesadnie drogie nie są (100-150 złoty więcej niż polecany już tu macho) ale tak jak już pisali w haswelach procki mają problem z odprowadzeniem ciepła przez pastę i już było wspominane tu skalpowanie. Ja zakupiłem noctuę i czekam właśnie aż przyjdzie ze względu na to iż ma największy prześwit na ram z tych 3. Jeśli chodzi o LC to się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go się już chyba nie da kupić to raz, a przy takim budżecie te 100 złoty myślę że nie robi różnicy za najwydajniejsze rozwiązania, a o takie pytał.

Edytowane przez Elros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw masz wypasiony, może to i przepłacanie z tym 980GTX, ale przynajmniej będzie od kogo używkę kupić tanio ;)

WC bym sobie darował, Noctue weź nh-d15 i będziesz mega zadowolony (grafa jest cichutka), powinna wejść do R4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/sa5XjE/aktualny zestaw, do tego dojdzie jakiś cooler ew jeżeli będzie sensowne to chłodzenie wodny

 

@sorest każe ci ktoś to czytać ? to jest spam .

@sieka99, moj boze, nie badzmy tacy delikatni.

przeczytalem wtedy caly wątek i podtrzymuje co napisałem w zmoderowanym/usuniętym poscie.

to co bylo jednym słowem rozwinę : chaos, skakanie po platformach/podzespolach z lekkim brakiem ładu i logiki, brak detali, raz przeplacanie bez uzasadnienia tu raz tam.... no sorry, inni widzialem odniesli podobne wrazenie.

nie mialem czasu i weny bardziej merytorycznie wtedy.  oto prosze:

 

1.jak wspominano: 2011-3 moze byc dobra opcja w tym budzecie. wielordzeniowe cpu. lepsze odprowadzanie ciepla. maja wtedy tez jakis sens bardziej wymyslne chlodzenia AC.

2.przy typowym mainstream i7K nie widze zadnego sensu dla 'fajnie wygladajacych' dwuwiezowych konstrukcji. albo tym bardziej "2k w wodowanie". upraszczajac : niemal nic to nie da poza wygladem.

3.powazne sprawy jak acad, 3D, CNC a dyski w macierz RAID0. w dodatku z 4szt. zadnego wspomnienia o koncepcji zabezpieczenia/backupu danych, itp.

4.start z RAID0 4xSSD, pozniej podjecie tamatu SSD na sloty pci express, teraz widze finalnie 1x MX100 czyli dysk de facto tzw budzetowej serii. (pomijam tu ze to dobry dysk)

5.start z plyta za 1200pln do i7K, gdzie poradzi sobie z tym konstrukcja za polowe ceny ...

6. ... ale juz zasilacz z troche sredniej polki.

7.najpierw przeplacanie za SSD, pozniej po weryfikacji na forum i zaoszczedzeniu podbijanie znow o np w/w wodowanie. po co? co to za logika.

8.najpierw PC do pracy, pozniej ze w sumie do gier lepiej 1150 i niech 1150bedzie. troche to sprzeczne zeznania.

9.pisza koledzy ze Haswell sie gotuje i nic nie da 'mocarne' chlodzenie. odpisujesz ze może bedzie skalp. a moze woda. a w ogole jaki cooler najwydajnieszy... i to jest ten chaos. więc albo zdecydowanie bedzie tak, a nie inaczej, i wtedy X ma sens. albo nie bedzie tak i X nie ma sensu, i trzeba Y.

10.nie sadzisz ze skoro chcesz w wode wrzucic 2-3k pln to za ta kase przeskoczylbys na 2011-3 czyli bardziej profi sprzet?

11.a skoro jednak ma nie byc 2011-3 i oszczedzamy to znow nie ma co wyrzucac na troche zbedne bajery.

 

----

ten co podałes w linku obecny konfig, na 1150 :

-G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10, 706pln  /// ok. finiszuje (z poślizgiem...) wlasny pc z tym samym zestawem.

-Dysk Western Digital Red, 3.5'', 3TB, 475pln  /// ok.  moze raid1 na magazyn?

-Obudowa Fractal Design Define R4, 389pln  /// spoko

-Corsair RM Series 650W, 429pln /// widzialbym tu cos z Platinum. W stylu Seasonic SS-660XP2 / Corsair AX 760W / Super Flower Leadex Platinum 650W

-Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, 555pln /// ok. M.2 sie przyda skoro masz juz taki dysk.

-SSD Crucial MX100 512GB 861pln  /// typowo. best buy cena/wydajnosc.  robie sobie RAID z 2 takich.

-Intel i7-4790K, 1399pln  ///  typowo

-Asus GTX 980 DC2 OC Strix 4GB 2449pln  ///  skoro ma byc jedna karta to nie ma zbytnio wyboru.

do giercowania w 2560x1440 chyba jednak 2x970. ok +600pln. nie gram. nie wnikam.

rzuć okiem : http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_970_SLI/

 

Reasumujac : zestaw zrobiles dosc typowy, dobrej klasy, ulozony i bez zbednych fajerwerkow.  dorzucić można chlodzenie w stylu Noctua U14S. 

 

ps. ogolnie, wez sprobuj czasem napisac kilka zdań : co, jak, po co, dlaczego.  naprawde to robi roznice.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i taką odpowiedź mogę polubić.

O takie odpowiedzi mi chodziło, piszę troszkę chaotycznie ponieważ zastanawiam się w jakim kierunku iść, ktoś wyżej napisał że zamiast sli kupić 1 topową i zmieniać, tak więc pomyślałem że może to faktycznie dobry pomysł.

O lc myślałem z tego powodu że niesamowicie mi się podoba wtedy wygląd i to głównie z tego powodu miało być to zamiast coolera - aktualnie to raczej zostaje przy coolerze

Płyta główna która była na początku była poprostu dodana jako coś topowego ale jeżeli nie ma żadnych praktycznych różnic to także ją wyrzuciłem

Dyski twarde to po prostu nie miałem pomysłu zastanawiałem się jak iść i wyszło na to że najlepiej budżetowy cruical

 

Największym problemem to nadal podstawka lga2011-v3 vs 1150   bolą mnie głównie ramy które nic zbytnio nie odbiegają od ddr3 a są znacznie droższe po za tym liczę wymienić sprzęt za ok 5lat wtedy powinno być już dużo lepiej to rozwinięte jeżeli rozwinie się szybciej zawsze można sprzedać 1 sprzęt kupić 2.

 

A co do grania i pracy ;; z powodu że lubię pograć w nowe tytuły dlatego też szukam platformy pod gry, nie będę kupować 2 zestawu tylko po to aby pograć.

 

 

PS a co myślisz o procesorze i7 4930k + oczywiście zmiana płyty ?

Edytowane przez sieka99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/DbxS4C/ 

 

Wiem wiem słuchawki przepłacone najprawdopodobniej do wymiany, na klawiaturze mechanicznej mi nie zależy mam aktualnie laptopa ze steelseries i sobie chwalę dlatego chcę tą firmę.

 

Komputer będzie zamawiany 11stycznia

 

Liczę na dodatkową pomoc co do zasilacza oraz ew miejsca zakupu aby było jak najtaniej ;) 

 

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi które już padły i padną, jestem naprawdę wdzięczny wierzcie lub nie. 

 

Osprzęt jest do gry. tak tak wiem komputer jest również do pracy ale akcesoria do pracy są w domu, jeszcze fajnie by było gdyby ktoś podpowiedział coś o monitorze do pracy 21:9 27cali+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem słuchawki przepłacone najprawdopodobniej do wymiany, na klawiaturze mechanicznej mi nie zależy mam aktualnie laptopa ze steelseries i sobie chwalę dlatego chcę tą firmę.

Komputer będzie zamawiany 11stycznia

Liczę na dodatkową pomoc co do zasilacza oraz ew miejsca zakupu aby było jak najtaniej wink.gif 


Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi które już padły i padną, jestem naprawdę wdzięczny wierzcie lub nie. 

Osprzęt jest do gry. tak tak wiem komputer jest również do pracy ale akcesoria do pracy są w domu, jeszcze fajnie by było gdyby ktoś podpowiedział coś o monitorze do pracy 21:9 27cali+ 

 

ps. nie wiem czemu sie wczoraj nie dodalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, jak uważacie każdą ofertę zobacze, przy okazji 2 monitor będzie kupowany dopiero w lutym.

 

Jak najszybciej potrzebuję odpowiedzi co do zestawu bo poszukuje na różnych stronach aby wybrać najtańszą opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak myszka i klawiatura ale za słuchawki siberia v2 w wersji usb to nawet w komputroniku kupisz taniej niz na morelach. Pojechali z ceną równo w tej cenie to już v3 chodzi.Jeśli chodzi o peryferia to sprawdź jeszcze inne sklepy komputronik, proline, x-kom itp bo widzę że morele na peryferiach ładnie zdzierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i raczej nie zapowiada się na spadek rozumiem ? żeby zaczekać miesiąc ? 

 

Ps jak wygląda to chłodzenie procesora ? jest dosyć ciche? czy po przeskalpowaniu dobrze już odprowadza ciepło procesor ? czy nadal nic specjalnego ? z tego co czytałem ta noctua nie zawadza ramów

Edytowane przez sieka99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że bez zdejmowania czapki procka i wymianie pasty kupowanie lepszego chłodzenia niewiele tu pomoże. Te procki sie gotują.  Co do cen to mogą, ale nie muszą spaść. Dolar raz tanieje, a raz drożeje, ale od jakiegoś czasu utrzymuje się na podobnym poziomie. Nie wiem czy też Euro nie ma na to wpływu. W każdym razie kiepski moment trafiłeś na zakup niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor jak w podpisie. LG 29MA73D-PZ AH-IPS

Spisuje się rewelacja zastępuje 2 monitory (19 lub 23 cale) + TV w okienku jak się chce. Obraz bardzo dobry, bo na matrycy AH-IPS.

Dodatkowo dwa niezależne kanały wejściowe jednocześnie, soft do "dzielenia ekranu", głośniki to taki dodatek, pilot do TV i obsługi opcji monitora no i cena ok, ja swojego brałem za 1500zł.

Ergonomia pracy wreszcie sensowna. Moim zdanie optymalny na biurko. Wiem, bo planowałem dwa Delle U2410 - za duże. Jako, że rozdziałka jeszcze nie za wysoka (nie 4K) Problemu z grami nie ma, a skalowanie na LCD z tego co wiem i widzę na swoim to w grach jest do ...d...

 

Generalnie w twoim przypadku przy takim portfelu, brałbym tylko pod uwagę platformę podstawki LGA 2011-3 Intel Core i7-5820K + DDR4.

Karta graficzna - szkoda, że nie ma już nowych serii R300 od AMD, GTX 980 nie jest opłacalne cenowo, ale jeżeli ma to być jedna karta to tylko ta.

 

Nie wiem co ty robisz w 3D, ale do tych zastosowań polecam FirePro i Quadro.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...