Skocz do zawartości
sieka99

Zestaw do 10tyś autocad 3d gry cnc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie szukam komputera do pracy w autocad 3d oraz pisanina programów do maszyn cnc

 

Jako iż w poprzednim sprzęcie frajdę zaczęło mi sprawiać OC również ten komputer do tego posłuży - pytania do oc:

1. Czytałem że ten procesor nie ma zbyt dużego potencjału oc ? zmienić ? na jaki ? 

2.. Czy płyta główna nada się do oc ? myślałem n

  • Tytuł tematu

     

  • Tagi tematu

     

    •  
     
    Maksymalnie t

     

ad MSI Xpower ale ona nie pasuje kolorystycznie/ może coś innego polecicie?

 

3. czy możecie polecić jakieś ramy 2400mhz cl9 bo akurat na moralach nie ma widziałem na ceneo np takie kingstony ? jak ogólnie się one sprawują ? (kingston)

 

pytania 2 kategorii:

1. do raid 0 czy dyski samsunga są dobre ? jeżeli nie to jakie wybrać

2. Planuje zakupić do tego chłodzenie , Wodne czy powietrzne jeżeli wodne proszę o jakieś propozycje jak skonfigurować zestaw ?

 

 

PYTANIE 3 najważniejsze czy ten zestaw nada się do rzeczy wymienionych jak i do pogrania poniważ jestem zapalonym graczem ;D

 

 

PS; xD oto zestaw z teego wszystkiego zapomniałem wkleić linku http://www.morele.ne...ry/info/t1jE5u/

 

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc

 

  • Zastosowanie komputera: tak jak wyżej tyle że czasem zdarza mi się obrobić filmik na YT czasem 2x w tyg
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: nawet do 10k jeżeli będą to rozsądnie wydane pieniądze
  • Których części potrzebujesz?: "buda"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? jasne
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 2440x 1440 chyba
  • Specjalne wymagania: cichy wydajny 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.ne...ry/info/t1jE5u/

ps jeżeli ktoś używa kilku for może się podwoić ponieważ na innych również pytam

Edytowane przez sieka99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawione

 

@tesel taka płyta z tego co widzę jest polecana oraz ma 12fazową sekcję zasilania czytałem że dobrze mieć do OC

 

pci też brałem pod uwagę ale ponoć raid 0 lepiej wychodzi

Edytowane przez sieka99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, a po co ci aż 4 dyski ssd ??? to czysta strata kasy :(

 

Weź lepiej jeden a na pci expres, na pewno będzie sporo taniej..... a nie wydasz na dyski tyle co na dobry komputer lub półtorej konsoli/ konsole z paroma grami

Edytowane przez Elemenar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego napisałem temat aby dostać alternatywy ;) z tego co czytałem 4ssd w raid 0 są dużo szybsze niż ten na pci, jeżeli na pci to jaki dysk?

Płyta główna na forach szulałem pod OC dlatego polecali tą płytę ale jeżeli można zaoszczędzić 600zł to czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci w ogóle r0, czy nawet dysk SSD PCIe? Dobre M.2 256GB wystarcza w zupełności, a kosztuje ułamek tej kwoty, jaką chciałes na to wydać. Do tego dołóż jakiś HDD 2-3TB i masz miejsca w cholerę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię się po prostu bawić w benchmarki to raz 

2 że dużo szybciej powinny działać symulacje

 

Jeżeli to faktycznie nie uzasadnione to zrezygnuje z tego, dlatego piszę na forum ponieważ chcę się rozeznać w różnych opcjach -,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wogóle nie jest warte zakupu.  Jeśli masz zamiar to jakoś wykorzystać to ok. Ale wiekszośc programów dobrze sobie poradzi na jakimś 512 GB dysku SSD. Nie inwestuj w SSD za dużo bo to nieopłacalny biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel no przepraszam ale z tego co widzędosyć podnosi się tu soft poza tym ddr4 to 2400 czyli to samo co w ddr3 lecz przy wyższych opóźnieniach.

 

Chyba jednak zostaniemy przy 1150 ew 2011 zastanawiałem się nad procesorem 3960x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka płyta twoim zdaniem i dysk ? z tego co pisze ten ma bardzo wysoki odczyt a lubię gdy mi się komputer szybko uruchamia

 

Grafika ta będzie odpowiednia ?

Chłodzenie również ? 

 

A zasilacz to jakiej firmy najlepiej ? wydaje mi się że w przyszłości być może uruchomię sli więc wolę mieć troszkę mocy w zapasie, czy zasilacz nie wykorzystuje tylko tyle mocy ile pobiera komputer ? bo wtedy to chyba lepiej dać 50zł więcj niż przy rozbudowie wymieniać i tracić 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/VCgCJw/

 

Poleciłbym coś takiego. Najnowszy socket 2011-3. Procesor 6 rdzeni/12 wątków, który pewnie w pełni wykorzystasz. Duży dysk SSD 256GB, który pewnie wystarczy. Pojemny HDD 3TB odpowiedni do wszystkiego. Zamiast jednej karty GTX 980, masz 2xGTX 970, które są mocniejsze w SLI. Porządna płyta główna z dużą ilością wejść USB 3.0. Fajna obudowa od Corsair. Jeśli nie pasuje ci biały kolor obudowy to sobie ją zmień na jaką chcesz. Składałem to tak, aby pasowało kolorystycznie i wydajnościowo. Zestaw miał być do 10k, a masz za lekko ponad 9,1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obijak

co do tej technologi i tak nie kupię 2x procka -,-

 

@Rodar

wiesz 10k to górna kwota ale jeżeli da się złożyć sensowny zestaw za 7k to czemu nie ?

 

@tesel

Brakuje mi w tej karcie złącza m.2 mam już jeden taki dysk więc 1 ssd byłby za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@obijak

co do tej technologi i tak nie kupię 2x procka -,-

 

@Rodar

wiesz 10k to górna kwota ale jeżeli da się złożyć sensowny zestaw za 7k to czemu nie ?

 

@tesel

Brakuje mi w tej karcie złącza m.2 mam już jeden taki dysk więc 1 ssd byłby za free

 

No to odejmujesz jednego GTX'a i zestawik jest za jakieś 7,6k-7,7k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o tym nie pomyślałem, a może ktoś wymienić główne różnice pomiędzy platformom 2011v3 a 1150 ?

 

Bo właśnie z tego co czytałem to jak ktoś chce pograć to preferują 1150 -- -- -- ja wiem ze szukam komputera również do pracy w nim ale chyba nie zbawi mnie 2min przy renderowaniu czegoś czy 5sek przy symulacji

Edytowane przez sieka99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wydaje mi się że powyżej 32gb nie będzie mi potrzebne przez najbliższe 5lat a po 5latach najprawdopodobniej komputer i tak będzie sprzedany i poszukiwania czegoś nowego się zaczną, zza 5lat wydaje mi się że ddr4 będą już na naprawdę wysokim poziomie ceny spadną rozpoczną się produkcje na 16nm kart graficznych co znacznie zwiększy wydajność.

 

W razie szybszego pojawienia sie tego rodzaju sprzętu zawsze można szybciej sprzedać i obecny i niewiele dokładając sprawić sobie coś nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie obecny zestaw prezentuje się tak :http://www.morele.net/inventory/info/DtoSoM/

 

Co zmienić - płyta nada się do oc ?

                  - zasilacz wystarczy do ew sli

                  - dysk wd black warto ? czy lepiej coś wolniejszego i cichszego\

                  - co do ssd nie lepiej 2x 256?

                  - wychodzi na to że lepszego procesora i grafiki w tej cenie nie znajdę tak ?

                  -podajcie mi +/- obudowy r4 z obudową bequiet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...