Skocz do zawartości
Oort

Obudowa 10 x 20 x 20 cm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar niedlugo (moze jutro) zabrac sie za zrobienie dosyc malej obudowy. Chce wsadzic hdd na dol a na niego cd pionowo do uprzednio zrobionego prostopadloscianu o wymiarach 10x20x20 cm a nastepnie to jakos ladnie wykonczyc. Reszta sprzetu pojdzie pod biurko za szafke :) Jesli macie jakies sugestie co do wykonczenia, lub widzieliscie gdzies podobne modyfikacje, to napiszcie - moze mi to w czyms pomoze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi ale podobnego modu nie widzialem i nawet nie slyszale, ale dosc orginalnie, moj kumpel ma podobnie tyle ze sam CD-Rom jest na wierzchu a reszta w szafce. Estetycznie to u niego nie wyglada ale....ma to swoje plusy-orginalna obudowa :D

Szczerze mowiac to tez chyba w cos takiego przy nadmiarze czasu sie pobawie tyle, ze tą mala obudowe zrobie z plexy i odpowiednio ja podswietle, ale nie umeiszcze w niej dysku twardego tylo same napedy typi cd-rom cd-rw. Tak zeby komp byl w srodku szafki ktora dobrze bede wentylowal, a ta budka stala na biurku przykrecona czyms....no coz ale jak narazie mam inne wazniejsze piorytety do zrobienia a czasu malo. A tobie zycze powodzenia w modingu.

 

P.S A co do sugestii to jezeli nie planowales to mozesz to "pudelko" zrobic z plexy, fajny motyw moze byc. A jeszcze jakby bylo jakos przyciemniane to ....cool by to wygladalo mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z plexi nie chce robic, bo to byloby malo ciekawe, co to za przyjemnosc patrzec na samego cd i hdd przez plexi :) caly komp to co innego. Moda z silentpcreview juz kiedys widzialem i nawet chcialem robic, ale pobiezne testy temperaturowe, gdy wlozylem plyte glowna do szafki, wykazaly, ze szybko sie wiesza (na procku mam wentyl z zasilacza i proc grzeje sie nawet do 70 stopni). Dlatego plyte gl. z reszta sprzetu umocuje z tylu szafki, mam nadzieje, ze tam jeszcze bedzie w miare chlodno :) Tasiemki nie beda takie dlugie, bo obie czesci beda dosyc blisko :) Swoja droga chyba przypomina to troche plany intela zwiazane z wykorzystaniem magistrali 3GIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo poszukac na forum "biurokomp" -  http://www.silentpcreview.com/modules.php?...artid=44&page=1

moze ci sie przyda choc tam wszystko jest w szafce...

Juz to kiedys widzialem ale nadal uwzam ze jak dla mnie to jest full wypad, jakbym mial takie biurko to nie omieszkalbym zrobic cos na wzór tego powyzej aczkolwiek ulepszylbym to zapewne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam pewno ale, moim zdaniem ta obudowka ktora jest na zalmanie powinna byc jednak otwarta z drugiej strony poniewaz wtedy cieple powietrze byloby wprowadzane do wnetrza tej "obudowy". A obudowa to powinna jednak byc lepiej chlodzona, powinno tam byc minimum 2-3 wiatraki. Z pewnoscia temperatury i procka i innych czesci wygladalby calkiem inaczej.

To jest moje zdanie, moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini itx za duze ;) ale niektore kompy z tej stronki sa na prawde niezle. ja jednak nie mam plytki itxowej. juz zaczalem szkielet kleic, wiec mam nadzieje, ze niedlugo skoncze, ale zeby jakies zdjecia zrobic bede musial znowu cyfrowke od kumpla wyciagac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moded-kompz był taki fajny mod, z napędy właśnie w takiej małej skrzynce, a reszta pod blatem biórka. Nazywał sie bodajże "projecy intuder" ale nie wiem napewno bo mi sie nie chce strona otworzyć :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, niezle :) ale znowu za duze ;) tak na oko to z przodu ma przynajmniej 15 na 30 cm. Moja wizja juz wkracza w etap wykanczania. Poki co moge pokazac prokekt w 3dstudio:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...