Skocz do zawartości
macko.cam

Komputer do gier, grafiki 3D, 2000zł, rozłożony w czasie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

mam dylemat i chciałbym się poradzić. Chcę złożyć komputer, który jest mi potrzebny "na teraz". Problem w tym, że nie mogę dłużej czekać z kupnem, a chciałbym żeby karta graficzna "na teraz" była jak najlepsza. Może nawet kosztować 50% teraźniejszego zestawu, bo za jakiś czas będę miał możliwość zainwestować w i5 4460 i więcej ramu. Lecz jest to kwestia 2-3 miesięcy. I tu moje pytanie. Czy jest to możliwe, żeby z taką kartą przez te dwa miesiące, męczyć się z jakimś celeronem? Czy lepiej kupić jakiś zbilansowany zestaw ze średniopółkowym procesorem i kartą (tego wolałbym uniknąć gdyż za rok może to już być za słabe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pentium jest tylko jeden - G3258 , pozostałe mają zablokowany mnożnik i praktycznie nie da się ich podkręcić .

 

Pentium G3258 to koszt ~270 zł , do tego np. Asus H81M Plus za 219 zł , ew. trochę droższe modele Asus H81M-C / H81M-D .

 

Ew. jak ma być to komp do grafiki i będziesz potrzebował dużo ramu to np.Asus B85M-G lub  Gigabyte GA-B85M-D3H za 260-270 zł .

 

Obie płyty mają już po 4 gniazda RAM i obsługę do 32GB ramu , gdzie płyty na H81 obsługują 16GB ramu i mają tylko 2 sloty .

 

Do tego 8GB ramu w jednej kości np. GoodRam DDR3 1600 mhz CL10 PLAY za 279 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...