Skocz do zawartości
Tamerlan93PL

Konfiguracja pod Wiedźmina 3 Średnie Detale Stosunek Cena/Jakość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szukam Zestawu pod Wiedźmina 3 tak by działał na średnich detalach Budżet to 1500-2000zł. Najlepiej by było dla mnie zachować stosunek ceny do jakości. Biorę też pod uwagę kupno sprzętu używanego

 

Do wymiany leci cała podstawka Procesor, Ramy, Płyta Główna i Grafika a także Zasilacz i Dysk Twardy.

 

Moje Uwagi:

 

Procesor: według testu z PCLab w miarę najlepszy pod względem ceny jakości był Intel i5 4570 widziałem że jest do wychaczenia za 740zł nawet na Allegro ale jestem też otwarty na inne propozycje w tym rozwiązania AMD chociaż wątpię żeby swoimi niskojakościowymi produktami zaoferowali jakąś porządną cenę

 

Płyta Główna: wasze uwagi fajnie by było aby miała USB 3.0.

 

Ramy: 8GB to oczywiście minimum a także to żeby były w Dualu ale trza wiedzieć jaka firma i jaka prędkość wiem że najlepsze są RipJaws pod względem jakości ale czy ceny?

 

Grafika: Polecano mi Radeon R9 270 albo GTX 760 jednakże jestem otwarty na propozycje

 

Dysk Twardy: jaki warto zastanawiam się pomiędzy standardowym czyli chyba magnetycznym a hybrydowym co jest lepsze pod względem cena jakość? SSD odpada to drogie rozwiązanie jednakże nie wykluczam że przyszłościowo nie rozbuduje sobie komputera o taki dysk

 

Zasilacz: dowiedziałem się że najlepiej jakiś markowy 500W ale tutaj też czekam na propozycję.

 

Za info będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Edytowane przez Tamerlan93PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wiesiek będzie chodził okaże się jak wyjdzie.

 

Sugerowane masz tutaj:

 

http://www.purepc.pl/rozrywka/wymagania_sprzetowe_wiedzmin_3_dziki_gon_czas_na_modernizacje

 

Wyśrodkowany byłby jakiś kręcony I5,I7 + GTX 760 tak jak piszesz. Ważne jeszcze jest jaką masz natywną rozdzielczość monitora bo jak 4K ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo rzadko tutaj wbijam więc się nie znam gdzie co jest. Patrzałem na sugerowane wymagania tyle że np. Zalecany do maksymalnych procki amd i intela według testu z PCLAB (http://pclab.pl/art50000-11.html) cholernie dużo różnią się jeśli chodzi o wydajność więc wolałem się tutaj coś zapytać jeśli chodzi o cena/jakość bo nie jestem aż takim znawcą tematu chociaż pewne rzeczy znam

 

Edit patrzę na proponowane zestawy: i to nie jest z pewnością to bo nie chodzi mi o minimalne tylko coś wypośrodkowane w wymaganiach aby średnie spełniał czekam nadal na propozycję. No i wy najlepiej też wiecie gdzie co i jak w dobrej cenie wychaczyć

 

Pozdrawiam

 

P.S Co to znaczy NostradamySek "natywną rozdzielczość monitora bo jak 4K"?

Edytowane przez Tamerlan93PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego te wymagania można sobie wsadzić wiesz gdzie. Nie dowiemy się aż do pierwszych testów.

Chodzi o rozdzielczość twojego monitora. 1280x1024, 1680x1050, 1920x1080 itd..

 

Jak chcesz używany komputer to szukaj i5 2500k + płyta na chipsecie p67 + hd7950/7970.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...