Skocz do zawartości
Aidian

Szybkie pytanie: czy pójdzie mi wiedzmin 3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym wam zadać jedno pytanie. Jakiś czas temu kupiłem kompa, wtedy nikt takiego w okolicy nie miał bo oszczędzałem na niego spory kawał czasu. Niestety, jak to z w tej dziedzinie wszystko leci do przodu i mój komp już dosyć przestarzały jest. Lubię grać w gry w wolnych chwilach i na mojej liście życzeń jest wiedzmin 3. Niestety mój obecny PC go nie uciągnie i jest potrzebna modernizacja, ale chciałbym się was spytać czy będę musiał modernizować większą część sprzętu, czy wystarczy samo GPU.

 

Sprzęt:

-Intel Quad Q9550 (mogę go podkręcić na okres grania do wartości rzędu ~ 3,4 Ghz bez problemu, już próbowałem raz ale ponieważ nie potrzebowałem aż tyle to go "odkręciłem". Chłodzi go Mugen II więc się nie przegrzeje :) )

-DFI LanPartyX48

-8 Gb ramu DDR2

-Radeon HD4890

- BeQuiet 600W (nie pamiętam nazwy modelu dokładnie)

 

Jak myślicie wymiana samej karty graficznej wystarczy do odpalenia tej gry? Od razu mówię że nie chce go zarzynać na ultra, wystarczy mi żeby chodziło płynnie na  minimalnych. Rozdzielczość na jakiej gram to 1680x1050 (Albo coś w ten deseń)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania wymaganiami ale dopiero po premierze dowiemy się jak naprawdę gra działa.

Jak wymienisz kartę to będzie raczej problemu z działaniem nie będzie.

Zależy jaki masz budżet. Propobuję szukać na allegro radeona hd7850 lub 7870, wydatek około 400zł.

Twój procesor podkęć ile możesz, 4ghz jest w zasięgu.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania wymaganiami ale dopiero po premierze dowiemy się jak naprawdę gra działa.

Jak wymienisz kartę to będzie raczej problemu z działaniem nie będzie.

Zależy jaki masz budżet. Propobuję szukać na allegro radeona hd7850 lub 7870, wydatek około 400zł.

Twój procesor podkęć ile możesz, 4ghz jest w zasięgu.

 

Pytam wstepnie, Karte graficzna planowalem od jakiegos czasu kupic bo moja nie obsluguje DX11, a wiesiek sie zbliza to moze bedzie okazja.

 

Czyli roznica pomiedzy moim quadem a I5 2500K to wlasciwie tylko taktowanie? Pamiec Cache na procesorze a takze inne parametry juz tak wielkiej roli nie graja? (pomijajac ze jedno obsluguje DDR3 a drugie nie obsluguje, sockety itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czyli roznica pomiedzy moim quadem a I5 2500K to wlasciwie tylko taktowanie? Pamiec Cache na procesorze a takze inne parametry juz tak wielkiej roli nie graja? (pomijajac ze jedno obsluguje DDR3 a drugie nie obsluguje, sockety itd.)

 

Miłego oglądania wykresów 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,48

 

Bo szkoda więcej mi pisać widząc to pytanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...