Skocz do zawartości
EnslavedSloth

Pytania na temat sklepu Morele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Czy cooler CPU jest dodatkowym chłodzeniem przy składaniu?
  • Czy jak kupie np. bez dysku to będę mógł go zamontować bez utraty gwarancji?
  • Czy lepiej samemu złożyć komputer (jestem nowy w tych sprawach).
  • Procesor w wersji BOX jest wyposażony w cooler producenta. OEM i BULK nie.
  • Tak
  • IMHO każdy z głową poradzi sobie ze złożeniem komputera. Nie wiem jak morele.net, ale często sklepy kradną całe dodatkowe wyposażenie (oprócz płyt ze sterownikami) i dają Ci tylko złożony komputer.
  • Tak jak napisał Orgiusz takie pytania najlepiej kierować bezpośrednio do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Kiedyś można było popełnić takie błędy jak ukruszenie rdzenia procesora czy podłączenie taśm PATA/FDD na odwrót. Dziś złożenie własnego komputera to łatwizna, coś jak Lego, a za to jaka satysfakcja :).

Zawsze można się odwołać do YT albo do nas, jakby była jakaś trudność ;).

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Kiedyś można było popełnić takie błędy jak ukruszenie rdzenia procesora czy podłączenie taśm PATA/FDD na odwrót. Dziś złożenie własnego komputera to łatwizna, coś jak Lego, a za to jaka satysfakcja :).

Zawsze można się odwołać do YT albo do nas, jakby była jakaś trudność ;).

 

@Tapatalk

 

O ile nie ma się dwóch lewych rąk przy S1150/2011. Reszta to banał ( chociaż ciągle przed oczami mam zdjęcie GF 5900 Ultra z przyciętym PCI na wymiar AGP. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pinów, dużo może ratować dobra instrukcja płyty głównej. W takich jest info, że najpierw wkładać cpu, zamykać podstawkę i na końcu zdejmować plastikową osłonę. Myślę, że to przy zdejmowaniu osłony, gdy nie ma cpu w podstawce najłatwiej uszkodzić piny.

 

W wielu poradnikach na yt stosują niestety odwrotną metodę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat jest to zapytam.

Na innym forum widziałem, że ktoś pisał, że w morelach można poprosić o sprawdzenie OC kupowanego procka.

W morelach bym się bał, ale jeśli jest taka opcja to kto wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat. Dawno temu jak wchodziły Core 2 Duo zamówiłem "selekta", nie pamiętam dokładnie, powiedzmy miał kręcić 2@3, a u mnie przy kosmicznym napięciu robił w ciężkich bólach powiedzmy 2.5. Oczywiście sprawa z góry przegrana, bo sprzedawca "selekcjoner" tłumaczy się, że mam za liche mobo, cooler, albo psu, u niego tak działało i ogólna atmosfera "naskocz mi". Na potwierdzenie tylko screenshot, Bóg wie ile razy obrabiany, z jakiegoś tyracza typu prime, albo linpack (oczywiście test bezbłędny przez 20 czy 30 godzin).

Ja bym kupował w ciemno tylko koniecznie nowy nierozpakowany, bo na allegro używka, a już "okazja" w ogóle, to prawdopodobnie trup anty o/c.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...