Skocz do zawartości
mazi636

Zestaw za 2800-3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Nadszedł czas by złożyć porządną maszynę do gier. Bardzo zależy mi na dobrej wydajności w GTA V i Wiedźminie 3. Okej to przejdźmy do rzeczy:
Zestaw nr. 1 
http://www.morele.net/inventory/info/3BzRbt/
+ 1000 zł używka R9 290 

Zestaw nr. 2
http://www.morele.net/inventory/info/t7rmQi/
+850 zł używka R9 280X, lepsze chłodzenie w późniejszym czasie

Komputer ma służyć bardzo długo, dlatego kusi mnie kupno zestawu z I5 4590K i późniejsze podkręcenie, ponieważ ten procesor będzie ciągle wydajny przez najbliższe parę lat. Z drugiej strony wizja R9 290 też jest bardzo kusząca :D Jak radzicie, którą drogą pójść?

Edytowane przez mazi636

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690K może się przydać w Wiedzminie 3 skoro w minimalnych ma I5 2500K .

 

Znowu pod W3 lepiej brać karty NV .

 

Zresztą zobaczymy jak te gry wyjdą - może się okazać że podane wymagania są zaniżone albo zawyżone , może się też okazać że gry będą tak skopane że wymagania nie będą się w ogóle pokrywać z tym co widać w grze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Nvidii raczej odpada, ponieważ w tym przedziale cenowym mają tylko karty 2 GB, które przy Radeonach z 3 GB na szerokiej szynie wypadają słabo ;) Jednak wciąż pozostaje dylemat: lepszy proc czy lepsza karta? Kartę zawsze można zmienić i sprzedać, a jednak zmiana procka pociąga za sobą większą stratę pieniędzy i kupno płyty głównej, dlatego zaczynam się skłaniać do opcji nr. 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ten dylemat kilka dni temu. Zdecydowałem się przeczekać na 4460 i 280x TAKIM, a dopiero po premierze radeonòw 300 i intel skylake przejść ma proca z serii K i lepsze gpu. Może 980 albo 290x. Ceny powinny być bardziej przystępne. Na tą chwilę wydawanie ponad 1k+ na CPU i kolejne 1k+ na GPU wydaje mi się mało rozsądne bo po premierach ceny (miejmy nadzieje) obecnych top serii powinny spaść.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...