Skocz do zawartości
krogoth111

Czas na update sprzętu do Wiedźmina 3 ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jako że mam odłożone już 3000zł na update chcuiałbym się poradzić co konkretnie zrobić.

Głównie chodzi o to bym w Wiedzmina 3 śmigał na ultra super high :)

Sprzęt:

 

Asus P8Z77V-PRO

Core i5 3570K @4.5Ghz @Thermalright True Spirit 140

G.SKILL TridentX DDR3 2x8GB 1600MHz CL7
ASUS GeForce 660Ti TOP + Eizo S2243W <-chyba do wymiany nie? Grafa bo monit jest wyśmienity uważam :)

OCZ Vertex4 120Gb +(RAID1 2xST380815AS 640Gb) +(RAID1 2xST3640323AS 2000Gb) +Pioneer BDR-S09
Audiotrak Prodigy HD2@3xLM4562 + Sennheiser HD555

Corsair CMPSU-620HXEU <-da rade 970 lub 980GTXa ciągnąć?

 

Moje typy to grafa i może zasilacz, chociaż ten powinien chyba pociągnąć. Zaszalałbym i zakupił Asus Strix OC 980GTX :)

Czy może wszystko szmelc? :P

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę i procka masz bardzo dobrego.

Ram - tu można pokusić się o zmianę na 2400 MHz

Grafika z pewnością do zmiany - jak chcesz szaleć to można brać gtx980, ale gtx970 jest optymalny.

Zasilacz jest też porządny, spokojnie może zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw masz super hiper high jedynie karta kupa dziś, hehe.. ale za ten budżet możesz pokusić się na 2 x GTX 970, tylko ten nieszczęsny RAM. Mogliby w końcu wydać je z 6-8GB ramem lub wprowadzić obsługę ramu obydwu kart. 

Fajnie byłoby wsadzić 2x http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-sapphire-radeon-r9-290x-oc-tri-x-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-dp-2xdvi-lite-11226-17-20g-713573/no ale budźet i zasiłka mogłaby już klęknąć

Nie będę zapeszał, ale te ultra super high może na pojedynczej karcie czkawką się odbić w Wieśku   :P ale poczekamy, obaczym.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Dwóch grafik nie wsadzę, audiotrak mi nie pozwoli. Tak więc albo GTX970 albo GTX980 zakupię.

Nad ramem pomyślę ale moj cpu ma kontroler 1600 wiec nie wiem czy wkładanie 2400 z CL11 cokolwiek da.

SuperPI szybsze :P

Chciałebym ASUS POSEIDON 980 GTX ale w polsce niedostepny... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Wiedźmina 3 GTX 970 styknie chociaż na pokazach nie było tak różowo.  Dziennikarze skarżyli sie na spadki animacji.  Więc jeśli nie poprawią optymalizacji to możliwe że będziesz musiał zjechać z detelami. Moje zdanie jest takie byś na razie nic nie kupował. Poczekaj spokojnie do premiery Wiedźmina 3. Poczytaj opinie i dopiero kup. Możliwe że premiera będzie przesunięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek podpowiada by poczekać do premiery gry i niezależne testy.

 

Skoro na High z ledwością radził sobie GTX980 to nawet przy hiper optymalizacji, w którą nie wierzę na Ultra nie poradzi sobie żadna pojedyncza karta dostępna na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Devil proponuję poczekać do premiery i pierwszych testów. Swoją droga Wiedźmin 3 to nie benchmark tylko gra która ma cieszyć fabułą i gameplayem. Do tego w obecnych grach różnica w oprawie graficznej pomiędzy średnimi detalami a wysokim jest trudna do wyłapania podczas rozgrywki i chyba trzeba by mieć grę odpaloną w różnych detalach na dwóch monitorach stojących obok siebie aby zauważyć różnicę. Zysk wydajności w przypadku ustawieniu detali na średnie jest niewspólmierny do poprawy doznań wizualnych z gry na ultra detalach. 

Edytowane przez Dalhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaa, powiedz to tym co już zacierają ręce, kupują monity 4K i 4xGTX980, bo przecież nie można zejść poniżej ultra 4K :P Nie mówiąc już o maniakach wielomonitorowych, bo tu już dopiero outsiderzy.

 

Tak na poważnie, zobaczymy w praniu co i jak, bo moim zdaniem w FHD GTX 960 powinna na średnie starczyć, a więc całkiem przyzwoicie. Mimo wszystko rozsądek wskazany.

Chyba jedyna na razie gra, która dopiekła graczom, to AC Unity przez swoją fatalną optymalizację i skalowalność, acz nie wiem, bo nie miałem okazji wiele gier po tym kątem obadać.

 

Jeśli chodzi o wstrzymanie się to rozsądna propozycja, tylko co do tego maja pojawi się mocniejszego na rynku niż GTX 970, R9 290x i w cenie do nich konkurencyjnej? 

 

AMD wypuszcza kotlety, a 390 raczej nie spodziewam się szybko i za dobre pieniądze dla przeciętnego Kowalskiego, NV czeka... 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czekam do premiery. Tym bardziej że właśnie mam tytuł Dying Light na warsztacie i zaskoczyło mnie że śmiga płynnie a wszystko na maxa.

W każdym bądź razie wiem że grafa do wymiany.

Dziekuję :)

Maniakiem nie jestem nie będę za wszelką cenę walczył o ultra high w grze. W wiesia 2 grałem na maxa bez uberpróbek i antyaliasingu (nielubię go) i wszystko super było.

Antyaliasing wogóle często wyłaczam. Jakoś nie wiem czemu. Kiedyś grało się w robbo na atari65xe i nie było antyaliasingu a zabawa przednia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poczekaj. Zwłaszcza, że 660 to nadal wydajna karciocha dla większości nowych gier, poza tymi źle zoptymalizowanymi.

Wiesław mocno podnosi poprzeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Antyaliasing wogóle często wyłaczam. Jakoś nie wiem czemu. Kiedyś grało się w robbo na atari65xe i nie było antyaliasingu a zabawa przednia :P

 

Również nie, bo to tylko uwala kartę niepotrzebnie.

 

Robbo ok, ja szalałem w Hero :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włączam antyaliasu, bo uwala niepotrzebnie FPSy, a na jakość nie wpływa...

 

He, no pewnie że torpedo miał, 

 

Dwa szlagiery. To chyba każdy miał.

 

Dobra nie offtopujmy i nie pokazujmy tych rodzynków, bo sobie młodzież pomyśli, hahaha.

 

Hero mnie bardziej wciągnął, bo trzeba było mieć high skille w operowaniu joyem :P, a sporo się mi mikrostyków uwaliło, dobrze, że już była cola w puszce (Wiesz do czego?), haha.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cole sie piło a blahę się cieło. Rozwaliłem puszką rękę wtedy i do dziś mam bliznę na palcu juha leciała jak opętana, a to już 18 lat minęło jak nic.

No wracając do tematu. Czekam z update do premiery. Ale coś czuję że GTX980 STRIX wparuje do mnie :)

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wyda ciekawe alternatywy, ale raczej nic co by szczególnie miało zmienić zamiar kupna. na premierę sprzedażową 980Ti jeszcze poczekamy trochę jednak :(

 

Twoje 660Ti jest bardziej niż przyzwoite na drugą grafę. Zrób GTX980 + GTX660Ti jako Physx i niektóre gry będą śmigały jak ta lala, a inne wykorzystają tylko 980, ale moim zdaniem warto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby w końcu wydać je z 6-8GB ramem lub wprowadzić obsługę ramu obydwu kart.

Poczytaj jak działa SLI. RAM na obu kartach jest używany, po prostu trzymane muszą być dokładnie te same rzeczy w pamięci karty, żeby SLI mogło działać sensownie.

Dostęp do pamięci innej karty jest woooooolny w porównaniu do dostępu do swojej pamięci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Wiedźmina 2 na steam. Nigdy więcej nic ze steam. Modów poinstalować sie nia da, nic zrobić nie można. Żenada ten steam.

GOG nie sprzedaje kluczy na steama zazwyczaj. Poza tym w każdej grze jest sposób jak zmodować nawet jak gra jest ze steam'a. Dla mnie mieć grę na tej platformie to zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na steamie do Wiesia 2 chciałem instalować Full Combat Rebalance mod który rozwija walkę i zmienia wiele w niej samej, dodając pirułety i inne miłe dla oka cuda. Zapomnij że się udało. Dlatego też nic na steamie nie chcę. Gra na tej platformie to tylko utrudnienie i wada. I dołaczany Wieś 3 na steam lub czymkoliek podobnym to dla mnie bardziej wada niż zaleta.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...