Skocz do zawartości
Max17b

Nietypowy zestaw komputerowy - proszę o porady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnimi czasy po wymianie wielu podzespołów doszedłem do wniosku, że moja obecna obudowa oraz dysk twardy są już leciwe. Mam pytanie i prośbę, czy ktokolwiek mógłby mi doradzić co w takiej sytuacji zrobić? To znaczy czy wymiana dysku oraz obudowy jest konieczna i w jaki sposób musiałoby to przebiegać (wymiana systemu, zapis danych, posiadam wersję OEM systemu).

Mój aktualny zestaw komputerowy:

Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX, (rok zakupu: 2012)
Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX, (rok zakupu: 2012)
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), (rok zakupu: 2015)
ASRock P67 PRO3, (rok zakupu: 2012)
Dysk Seagate Barracuda 7200.11 320 GB, (rok zakupu: 2009)
Napęd optyczny LG SuperMulti SATA DVD+, (rok zakupu: 2009)
Zasilacz Fortron ATX Epsilon 600W 80 PLUS Aktywne PFC retail, (rok zakupu: 2009)
System Windows 7 OEM Ultimate 64, (rok zakupu: 2012)
Obudowa COOLERMASTER ELITE 330 BLACK bez zasilacza, (rok zakupu: 2009)

Wielkie dzięki za jakiekolwiek wskazówki i porady dotyczące powyższego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kasy chcesz na to przeznaczyć? Przeczytaj regulamin tego działu.  Komp do gier ? Masz zamiar coś na dysku magazynować, instalować duzą ilość gier ? Jak nie to proponuje zostawić dysk Seagate'a (ew sprawdź jego stan w SMART) i kupić dysk SSD. Jak masz kasę to jakiś 256GB np Crucial MX100. Do tego Obudowa np Zalman Z3 Plus. Po zakupie dysku SSD możesz przenieść system ze starego dysku na ten SSD. Są do tego darmowe programy do klonowanie partycji, więc obejdzie się bez ponownej instalacji. Sam siedzę na ponad rocznym systemie przeniesionym ze starego dysku SSD na nowy. Wszystko działa tak jak poprzednio.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Komp głównie do gier. Myślę, że ewentualnie po zapoznaniu się z komentarzami na temat mojej obecnej obudowy (wciąż sprawuję się dobrze i ma wystarczająco miejsca) zrezygnuję z zakupu nowej. Co do dysku to mogę przeznaczyć około 400,00 zł.


A co myślicie o tym dysku: Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak piszą chłopy...

 

1. Bierz Cruciala MX100 256Gb na system i główne aplikacje. (jakieś 420 PLN)

2. Jeśli boisz się o trwałość HDD kup jakiś 2TB na magazyn i z bani. (jakieś 330 PLN)

 

W dalszej przyszłości:

Szybsze DDR3. Buda jak buda - najgorsza to nie jest. Kwestia preferencji.

 

Tyle ode mnie.

 

EDIT: AA no i 970 zrób mod na pólpasywa oczywiście.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie oba: 

http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-370-128gb-sata-iii-6gb-s-mlc-premium-ts128gssd370-649491/- na system i oprogramowanie lub dopłać trochę do http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-128gb-sata3-2-5-550-150-mb-s-7mm-ct128mx100ssd1-645068/ i do tego

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/na resztę

 

Inne bym na razie nie zmieniał, bo po co? Określenie leciwe, to dla mnie nie oznacza, zardzewiałe i do wyrzucenia, haha.


Widzę, że na uparcie chcesz pozostać w średniowieczu (HDD), nie będę cię na siłę uwspółcześniał ;)

 

Ja bym tak nie przesadzał z tym średniowieczem, do domowych czynności ta stara technologia sprawdza się nadal. Owszem SSD umila, przyśpieszając pracę, ale stosunek pojemność/cena ma tragiczny w stosunku do HDD i u mnie z racji ceny, nie może stać się wyłącznym dyskiem w kompie, ani tym bardziej na magazyn.

 

Natomiast na sam system,programy, myślę, że warto te 200-300zł wydać, oczywiście, jak ma się te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...