Skocz do zawartości
Mr.Baku95

Problem z podłączeniem głośników 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. 

Posiadam płytę główna Gigabyte GA-B85M-D3H oraz głośniki genius sw-hf5.1 4000. Chciałem dziś podłączyć te głośniki pod 5.1 no i problem taki że w Menedżerze Realtek wszystkie głośniki działają dobrze oprócz tego że prawy tylny gra jako lewy tylny i na odwrót, a reszta ok. Problem większy pojawia się już przy muzyce np na youtube gdzie działają TYLKO głośniki przednie. Bardzo proszę o pomoc. przy subwoferze mam wszystko dobrze podłączone (przejrzałem wiele forum aby to dobrze podłączyć). Kable do komputera podłączyłem tak: POMARAŃCZOWY = głośnik centralny/subwofer .... CZARNY= głośnik tylny ..... ZIELONY= głośnik przedni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień wtyczki w miejscu gdzie podłączasz kabel od kanału głośników tylnych do subwoofera, ten chinch biały <-> czerwony i powinno być ok.

 

A muzyka na youtube będzie działać tylko na frontach z racji iż nagrana jest w stereo, można zrobić dublowanie na kanały tylne, ale służą do tego oddzielne programy.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od aplikacji. Dla przykładu - puszczam dźwięk z xonara D2X do ampli kodowany w DD Live i np. Foobar i Winamp spokojnie grają na wszystkie 5 kolumn, a taki WMP już tylko na fronty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo drążąc głębiej to zależy też od systemu/sterowników. Na linuxie filmy z youtube domyślnie mają u mnie dźwięk zdublowany z front na rear. Pod windows w sterownikach Realteca można było uzyskać podobny efekt, bawiąc się efektami dźwięku, ale słuchać się już tego też nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...