Skocz do zawartości
_ambi_

[300zł] grafika do gier na kilkuletnim komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Słowem wstępu: jakoś przez przypadek przeczytałem o niedawnej premierze gry Cities: Skylines. Obejrzałem gameplay i zachciało mi się pograć:)

Niestety nie grałem w nic ładnych parę lat (ostatnio w openttd:p albo mahjonga na kurniku) i wydaje mi się, że problemem może być niestety sprzęt jakim obecnie dysponuję, a jest to:

Pentium Dual Core E5200, który kilka lat temu podkręciłem na 4Ghz i tak już zostało

grafika 8400GS

4GB ram

SSD zakupiony rok temu

zasilacz 400W topower i z tego co przed chwilą wyczytałem na tabliczce ma dwie linie 12V, które razem mogą uciągnąć bagatela 300W!

 

Obstawiam, że najsłabszym ogniwem jest karta graficzna. Czy w ogóle jest sens inwestowania w ten sprzęt?

Jaką kartę moglibyście polecić? W grę wchodzą zarówno używane jak i nowe karty. Fajnie jakby karta miała pasywne chłodzenie, ale nie jest to konieczne. Fajnie jakby była to nVidia, bo korzystam z linuxa, a z tego co pamiętam, karty nVidii miały zawsze lepsze wsparcie na tym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400GS to słabizna totalna .

 

Za 300 zł to lepiej brać uzywki np. HD6850/HD6870 albo polować na HD7850 , z kart NV szukaj GTX460 1GB .

 

Do tej gry na minimalnych detalach powinny te karty starczyć , do gry na medium+ to nie stety tylko zmiana platformy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...