Skocz do zawartości
nosweratu

r9 280x problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kopiłem radomina r9 280x gigabyte http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5266#ov 

i niestety zauważam kilka problemów - w bf3 na wysokich ustawieniach (nie ultra) co pewien czas wywala mi grę - raz dostałem błąd direct x

 

 

karta prawdopodobnie pokoparkowa - jednak jest jeszcze 2 lata gwary... 

 

pytania brzmią: -

1 czy w stresie ta karta ma prawo wchodzić na obroty klasy F16 (gra niby ma parę lat...) ?

2 czy wywalanie gry do pulpitu może oznaczać iż będę musiał kartę wysłać na gwarancję czy jest to tylko nie doskonałość sterów ati?

 

objawy jak wyżej występują na 2ch płytach (niedawno zmieniłem i3 na i7 razem z płyta), zasilacz ma 2 tygodnie więc jestem go raczej pewny, wraz z nową płytą postawiłem od nowa system- skanowany 2ma antyvirami (AVG i BitDefender)

na wcześniejszej grafie (gtx 460 nie było problemów)

dobrze wentylowana buda - fractal R5

 

EDIT w stresie okazuje się że karta potrafi przekroczyć 91 stopni (dochodzi do 93 i następuje zmniejszenie taktowania)

szczegóły na screen

https://www.dropbox.com/s/5ol1w1ra2py0uyn/karta.jpg?dl=0

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90C na 280X? To musi być coś nie tak, nie ma opcji, to ulepszony rdzeń z 7970 a one nie osiągały aż takich temperatur. Co do błędu directx, próbowałeś zmniejszyć taktowanie karty graficznej? 

Zmieniłbym na niej pastę i posprawdzał czy wszystko dobrze przylega, nie powinno być tak gorąco, powinno oscylować koło 70C. Napisz jeszcze w jakiej to obudowie siedzi i jak u cb z "przewiewem" że tak napiszę.

Przyjmę chętnie screeny z MSI Afterburner. 

Edytowane przez Catalyst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Catalyst Mam Fractal Define R5 - przepływ powietrza jest że tak powiem wręcz idealny- karta czysta,

screany z MSI Afterburner zrobie dziś popołudniu

karta cały czas na stockowym taktowaniu nie podkręcana 

myślałem o zmianie pasty - niemniej karta na gwarancji więc (co prawda jakiegoś małego sklepu 400km odemnie) rozważam czy nie poświęcić 10PLN i nie posłać jej do Gigabyte za pośrednictwem komputronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisalem w googlu: rma gigabyte komputronik

to wyskakuje mi opis z kwota 10pln+ vat

30pln to jak firma upadla a ja mam rachunek z innej firmy ale w regulaminie nie widzialem ograniczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobaczę - ich strona podaje: http://www.komputronik.pl/media/docs/posrednictwo_gigabyte_detal.pdf może się więc uda tak

 

zgodnie z prośba o MSI Afterburner

https://www.dropbox.com/s/c6dcq5ch5gjnk8i/1.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/58x7vgnhs2pw97v/2.jpg?dl=0

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddawaj, ta karta nie powinna wykraczać zbytnio ponad 70*C

U mnie w największych kosiarkach graficznych oscyluje 64-68*C

 

Może chłodzenie Ci padło? Wiatraki na pewno dobrze chodzą? U mnie nigdy prędkość wiatraków nie przekroczyła 60%.

 

WAŻNE: Sprawdź aktualność bios karty. Ja zaraz po zakupie wgrałem najnowszy ze stronki Gigabyte. Ponoć wcześniejsze miały właśnie jazdy z temperaturami.

 

P.S. Masz v1 / v2 / czy v3 ?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel wiatraki się kręcą ale nie dam sobie ręki uciąć czy wszystkei heatpipy pracują i czy coś z pastą nie jest nie tak - ale wolę nie zaglądać

 

Karta to v2 - czyli powinno być już OK

 

przy biosie pisze mi że wersja F60 - ze strony nie mogę wgrać F71 więc pewnie nie te pamięci - tak więc zakładam że mam najaktualniejszy

 

karta była na 99% wcześniej koparką więc to może być tego skutek

 

Zastanawiałem się nad wpływem tego iż karta siedzi zamknięta w budzie - ale po otwarcia boczka temp też skoczyła - ponad 80 w ciągu 2-3 minut.... a potem dalej w górę... 

Edytowane przez nosweratu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam pastę w takim razie. U mnie wentyle wbijają na 3k RPM tylko na Wieśku 2 w Ultra-Uber. Względnie jak piszesz, jakiś HP może być walnięty i chłodzenie nie jest tak wydajne jak powinno.

 

W WoT w jaki gram najczęściej stabilnie mam 58*C i 2200 RPM. Gra na max + mody.

 

P.S. Sprzedaj i dosyp do R9 290 ;) Ja tak planuję :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta grafa to już jest dla mnie dołożenie - gram jakieś 4-6 godzin tygodniowo:) po prostu lubie grać w przyzwoitych warunkach jak bym kupił 290 ke to bym z tydzień słuchał od żony :wink2:

 

temperatury z FurMark'a nawet przy otwartej budzie są wysokie przy zamkniętej zabijają

+ zakładam ze błędy w grach też są wynikiem jakiejś niestabilności rdzenia - jakby mu V brakowało...

 

ogólnie dziś pisałem do gościa który mi kartę sprzedał -> jutro dam na serwis -> jak będę miał od nich potwierdzenie to będę rozmawiał o zwrocie części kasy i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - najpierw muszę mieć grafę w pełni sprawną by móc ją ocenić - ogólnie myślę że wystarczy mi ona w większości moich gier -aż do kupna nowego monitora ponad Full HD ( za jakieś 3 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety temat się nie zakończył - wysłałem kartę za pośrednictwem komputronika do gigabyta i.... 

dowiedziałem się że karta nie pochodzi z polskiego kanału dystrybucji...

 

gość w opisie aukcji dawał podawał iż karta posiada  "gwarancja producenta" wiec czeka mnie walka ze sprzedawcą - jak na razie nie uznaje on moich racji za zasadne pisząc "trzeba było reklamować przez sklep gdzie ja kupowałem i z którego jest rachunek" - jest to jakiś sklepik 400km od mojego miejsca zamieszkania (więc wybrałem rma za pośrednictwem komputrona) - tak więc czeka mnie spora batalia.

wyszło jeszcze parę innych wątków- gość przez sprzedażą wysłał mi zdjęcia karty - tyle że o innym numerze seryjnym...

 

coś czuje że szybko nie zobaczę ani kasy ani sprawnej karty - na razie założyłem spór allegro - jeśli będzie trzeba to z braku innych rozwiązań podejmę środki prawne - macie jakieś doświadczenia w takich sytuacjach? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...