Skocz do zawartości
jpdawid669

D-link dir-300 brak dostępu do sieci i żółta trójkąt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zakupiłem D-link dir-300 router dostawce internetu mam od protoneta.Sygnał mam znakomity dobrze widać sieć wszystko się łączy i potem wyskakuje żółty trójkąt brak dostępu do internetu.Próbowałem konfigurować na stronie od D-linka ale nie wiem czy dobrze.Może ktoś wie co zrobić żeby był normalny dostęp do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tylko kabel od internetu który podpinam pod router jak go podepnę ten kabel pod laptop to jest internet ale jak po router to wi-fi jest ale jak się połączy to pisze brak dostepu do internetu i żółty trójkąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej działało z jakimkolwiek routerem? Może ttl nie jest zwolnione? Jeżeli nie, to wtedy trzeba do routera wgrać alternatywne oprogramowanie (np. gargoyle) i wpisać sobie skrypt podbijający ttl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po kablu mam internet jak podłącze do laptopa ale jak ten kabel podłączę  do routera to jest brak dostępu do internetu a wi-fi mam dobrze widać ale jak podłącze to coś nie tak może to coś z tym DNS mam źle.

 

A czemu jak dam na stan połączenia sieci bezprzewodowej to jest tam tak:  

 

Połączenia IPv4     Brak dostępu do internetu  

 

Połączenia IPv6     Brak dostępu do sieci      

 

może to coś z tym jest nie tak ?

z tym DNS 

Wcześniej nie podłączałem do żadnego routera ale wiem ze z protoneta mają moi koledzy wi-fi   i im chodzi wszystko dobrze 

a jak to zrobić ? 

Wpisałem skrypt podbijający ttl

Edytowane przez jpdawid669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie odpowiadaj na pytania sensownie albo daj kumplowi, który ma jako takie pojęcie na piwo to ci zrobi.

 

Jak podłączyśz kabel od providera do routera i dalej kablem do lapka to jest net czy nie?

Skopiuj mac z poziomu strony konfiguracji dlinka, bo pewnie wpisałeś MAC ale karty wlan.

 

Jak router był używany wcześniej to reset nie zaszkodzi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde urządzenie sieciowe ma swój własny adres mac, router, karta wifi, karta lan (ta kablowa). Twój dostawca zapamiętał adres mac twojej karty lan, wiec tylko kiedy ten adres wpiszesz w router to Internet ruszy. Kopiowanie automatyczne nie działa bo router kopiuje adres karty wifi. Albo użyj jeszcze raz komendy ipconfig /all i znajdź sdress karty lan, albo połącz się z routerem za pomocą kabla zamiast wifi i użyj automatycznego kopiowania adresu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres w router najlepiej wpisać można na stronie d-linka  ? 


Dzięki kolego zrobiłem tak jak pisałeś z ipconfig miałem połączenie dostęp do internetu a potem znowu żółty trójkąt się pojawił i brak dostepu do internetu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...