Skocz do zawartości
gabriel120

Modernizacja PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mój PieCyk to:

Mobo - ASROCK P67 PRO3 Intel P67 s1155
CPU - Intel Core i5-2500k 3.3 + THERMALRIGHT HR-02 MACHO 120
Graphic - VTX3D RADEON HD 7970
RAM - DDR3 Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix
Zasilacz - THERMALTAKE Smart SE Modular 530W
Case - ZALMAN Z5
Hdd - SSD plextor 128 GB + 3Tb SataIII

CPU ustawiony w biosie w "optimized cpu settings" na turbo 4.8 wiekszość ustawiona na AUTO tak jak to producent ustawił od roku i wszystko łądnie smiga.

Zanoszę się z kupnem jakiegoś  GtX970 zamiasta Radka.Czy ta konfiguracja uciągnie Tą grafikę w szczególności ze zbliżającym się GTA V i WIedźminem?

zczy 1333Mhz RAMu to nie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Twoja karta to 280X. Nie opłaca Ci się wymiana na 970. Nie ma co uprzedzać faktów. Lepiej poczekać na faktyczne testy w grach.

Poczekaj do premier. Mocy masz wystarczająco.

 

Na teraz:

Prędzej podkręć to swoje 2500k, bo masz na nim spore zapasy mocy. One potrafią ponad 5GHz robić.

Jak będziesz mieć okazję to RAM można na wyżej taktowany wymienić. Zawsze to kilka fps więcej.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Twoja karta to 280X. Nie opłaca Ci się wymiana na 970. Nie ma co uprzedzać faktów. Lepiej poczekać na faktyczne testy w grach.

Poczekaj do premier. Mocy masz wystarczająco.

 

Na teraz:

Prędzej podkręć to swoje 2500k, bo masz na nim spore zapasy mocy. One potrafią ponad 5GHz robić.

Jak będziesz mieć okazję to RAM można na wyżej taktowany wymienić. Zawsze to kilka fps więcej.

Co do podkecenia to jeśli w tych ustawieniach co pisałem wcześniej ustawiłem na 4.8 i w OCCT mi pokazuje 4.8 i nie mam problemów to nie wystaarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ustawień Twojego biosu. Jeśli faktycznie sam Ci ustawia go w 4,8 to powinno spokojnie wystarczyć.

Na tą chwilę nie ma sensu go wymieniać.

 

Z kolei Twoja karta (jeśli to wersja X) powinna mieć spore możliwości OC. Tu poszła 1160 rdzeń / 1800 pamięci. Dało jej to jak widać około 10 fps wzrostu.

Po 1 primo, warto poczekać na faktyczne testy po premierze GTA V i Wieśka 3. Może się okazać, że spokojnie sobie pograsz. Po 2 primo ultimo, warto poczekać na Radeony z serii 300 i wtedy zdecydować co dalej z GPU.

 

W związku z tym, na tą chwilę warto moim zdaniem szukać okazji tylko na szybszy RAM. Do wczoraj np na morelach ADaty 2600 CL11 2x4GB były za 320zł. Dziś już się pokapowali i wycofali.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...