Skocz do zawartości
hipek9217

[~4600zł] Komputer do programów graficznych (Corel, Ilustrator) oraz gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,

 

nie będę nie powtarzalny, gdyż również potrzebuje porady, pomocy od was - PCholików :)

 

Składam komputer, który posłuży mi do pracy w programach graficznych - jak już wspomniałem w temacie - (Corel, Ilustrator) ale również z chęciom zagram w nowego Wieśka i zbliżające się inne premiery.

 

Moja propozycja to: http://www.morele.net/inventory/info/ow0Jgz/

 

1   Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)       2   Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)       3   Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)       4   Obudowa Zalman Z11 PLUS HF1 MIDI TOWER (Z OKNEM, USB 3.0, BEZ PSU) (Z11 PLUS HF1)       5   Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (SPC097)       6   Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3)       7   Procesor Intel Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)       8   Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD)       9   Dysk SSD Transcend 370 128GB SATA III 6Gb/s MLC (Premium) (TS128GSSD370)      

 

 

Co byście zmienili, dodali, poprawili? Może warto dorzucić jeszcze parę stówek, żeby komputer był na dłużej?

 

Zdaję się na waszą wiedzę, doświadczenie, no i bądź co bądź zamiłowanie i hobby :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć, tą swoją propozycję (chodzi mi o te miejsca gdzie można przyciąć koszty), bo gdy spojrzałem na twoją sygnaturkę to nie powiem ale czarno to widzę, aby zmieścić się w moim budżecie ^^  

 

I co byś powiedział na zmianę jedynie płyty głównej w mojej propozycji na twoją gamingową :)  ?

Edytowane przez hipek9217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejności do cięcia:

1. Obudowa z wiatrakami i zasilacz. Buda wg uznania, zasilacz może być ten z Twojego zestawu.

2. SSD. np. Crucial MX100

3. Płyta. http://proline.pl/?p=Z97+ANNIVERSARY

4. Pamięci. Wg uznania i chipsetu płyty. Sam musisz podjąć decyzję, czy bierzesz płytę Z97 + szybkie DDR3, czy zostajesz przy najtańszej jakiejś płycie H97 i pamięci 1600MHz.

 

EDIT: Ta moja płyta to przerost formy nad treścią, no ale uparłem się to i mam. Z ekonomicznego punktu widzenia nie jest warto dopłacać do "gaming" czy "overclock" rozwiązań moim zdaniem.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...