Skocz do zawartości
Manteca

Update staroci pod wiedzmina 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sporo juz lat jestem poza tematem czesci do kompow ale z nowym wiedzminem powrocila mi chec do pogrania. I tu moj problem, bo nie mam do tego sprzetu ;)

 

Specyfiki starego kompa:

 

Inter Core 2 Duo E8400 3GHz, nie krecony (ale teraz mozna by to zrobic) + Asus Arctic Square (nie Scythe ninja jak na zalaczniku)

 

Abit IP35 Socket 775

 

XFX GeForce 9800GTX 512MB DDR3

 

Mushkin Value+ DDR2 2x2GB 5-5-5-18

 

Antec Sonata III 500W

 

Seagate Barracuda 320GB 7200 ATA

 

 

Oczywiscie zalezy mi na jak najtanszym zaktualizowaniu tak zeby moc pograc - i tutaj moje pytanie, co trzeba wymienic? Wystarczy zmienic RAM i grafike? I czy do zmiany grafiki trzeba tez wymienic plyte glowna? Czy stary zasilacz 500W utrzyma nowa grafe? Help!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś w ogóle wymagania Wieśka III ?

 

Jak chcesz w to grać ( Choćby na minimalnych ) to tylko całkowita wymiana platformy wchodzi w grę - z obecnego kompa zostanie dysk , buda i ew. PSU .

 

Do W3 to jakiś I5 + grafa pokroju HD7870 / GTX660 lub lepsza + 8 GB ram DDR3 .

 

Zresztą poczekaj na pierwsze realne testy gry i jak ona będzie chodzić .

 

W tej budzie siedzi zasilacz Antec EarthWatts 500W z 408W na linii + 12V ( tyle miał jak był nowy ) , a to dość stara konstrukcja - 2006 lub nawet starsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940 lub lepszy

Karta Graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870 lub lepsza

DirectX: wersja 11.0

RAM: 6 GB pamięci RAM

Miejsce na Dysku: 40 GB

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Na dzień dzisiejszy jak chcesz fabrycznie nowe części to przygotuj się na wydatek 2k + zł .

 

I5 + najtańsza płyta do niego to koszt 900-1000 zł , grafa ( konkretnie R9 270 ) to kolejne 700+ zł , ram ~300 zł .

 

Chyba że ci się zamarzy I5 4690K + chłodzenie do procka  + płyta na Z97* + ramy 2 133 / 2400 mhz to za te 4 części zapłacisz 2 000 zł .

 

* Asrock Z97 Anniversary - jedna z tańszych płyt na Z97 , kosztuje 335 zł ; inne jak Asrock Z97 Pro 4 czy MSI Z97 Gaming 3 to koszt 440+ zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey rozumiem, wielke dzieki za wyjasnienie sytuacji :) Czyli do wymiany procek grafa i plyta glowna. Rozumiem ze ten zasilacz tez nie pociagnie? W takm wypadku musze sprawdzic czy zasilacz anteca sie da wymontowac czy musze tez obudowe zmienic. 

 

O ile mozna by obciac budzet uzywajac czesci z drugiej reki? pytam to dla porownania, mysle ze taka sama kase i kupujac cos uzywanego dam rade zlozyc jakis lepszy sprzet

 

Wielkie dzieki  za pomoc widze ze zbyt dawno sie tym wszystkim nie interesowalem ;)

 

EDIT: Tak patrze i sie zastanawiam, co wyjdzie taniej zeby pograc w ta gre: kupics PS4 (500eur nowa, uzywana taniej + minimum 50 eur gra) czy zupdateowac starego kompa czyli wymiana RAM, procka, grafiki, plyty glownej i zasilacza? Oczywiscie biorac pod uwage ze gralbvym na tych samych ustawieniach (high, 30fps). 

Edytowane przez Manteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie jest sensowna opcja kupno konsoli z powodu jednej gry.

 

Sensowny upgrade PC wyjdzie nieco drożej, ale PC używasz nie tylko do grania, zapewne za jakiś czas i tak byś go musiał wymieniać. A wartość obecnych starych części też zerowanie jest, więc część odzyskasz.

 

Na używkach i przy wymaganiach do 30 fps może i by się dało taniej niż konsola. Ale to będzie pewne dopiero PO faktycznej premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak bede za kompa zabieral w wakacje takze juz po prmierze. Wlasnie kompa do pracy mam bo ultrabooczek jest i to bardzo wazne bo komp stacjonarny do rpacy mi nie potrzebne - potrzebuje moc go zabierac ze soba wszedzie. No nic poki co poczekam na premiere i poczytam jak stoi sprawa. Mysle ze najlepsza opcja byloby kupienie czegos uzywanego i potem ponowne odsprzedanie - mala strata a i malo czasu bede go uzywal.

 

Dzieki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...