Skocz do zawartości
NexonxU

Cienie w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Mam takie pytanie. Ostatni grajac w gry (Watch Dogs, Tomb Raider, Sleeping Dogs, DOTA 2, The Evil Within) spostrzeglem, ze kiedy postac stoi nieruchomo to cien prze nia rzucany jest taki troche brzydki jakby na krawedziach mial takie male, poruszajace sie piksele pomimo ze w kazdej z nich cienie mam ustawione na mxa ;( Natomiast kiedy postac lub rzucajacy cien element porusza sie to cienie Âwygladaja bardzo dobrze. Dodam ze dzieje sie tak tylko gdy w danej grze dziala swiatlo sloneczne, bo w tym samym tytule pod wplywem swiatla sztucznego np.: latarki, latarni czy reflektora cien jest wyrazisty i ma rowne niepostrzepione krawedzie. Czy to jest normalne czy jednak cos jest nie tak z moja karta graficzna? Radeon R9 280 Gigabyte najnowsze sterowniki :/

 

P.S.

Niestety na screenach nie widac dokladnie o co mi chodzi, ale na tym filmiku jest to przedstawione idealnie:

https://www.youtube....h?v=YIMvmyvq5uw

Tak jak wspominalem takie cienie mam tylko jesli dziala swatlo naturalne, bo w tej samej grze swiatlo sztuczne daje ladne, niepostrzepione cienie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy te gry tak po prostu nie mają? Zobacz po znajomych, czy nie jest to samo.

 

PS: uwielbiam obecne FPS-y - możesz gapić się na cienie przez kilka minut, a nie wpłynie to nic a nic na akurat toczącą się walkę. Ani Ty nie zginiesz, ani NPC z drużyny. Coś pięknego...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron Dzięki w sumie nie pomyślałem o tym ;)

A tak przy okazji zapytam jeszcze. Gapiąc się na te owe cienie zauważyłem jeszcze jedną rzecz a mianowicie tam, szczególnie gdzie wyświetlany jest na ekranie kolor szary np. cały interfejs Steam, widać po zbliżeniu tak jakby migały piksele coś jak brokat wygląda to jak szumy lub efekt ziarnistości, tyle że z odległości większej niż 15 cm jest to niezauważalne. Dodam, że monitor ma tylko gniazdo VGA więc do karty podpięty jest przez kabel z przejściówką. Czy to może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) ogóle to zawsze tak mam jak kupię coś nowego, że zwracam uwagę na takie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły. To zapytam przy okazji o jeszcze jedną dręczącą mnie kwestie. Wiem, że im bardziej wymagająca gra tym karta chodzi głośniej (wentylatory), bo więcej pracuje itp. ale w niektórych grach, raczej tych średnio wymagających, gdy karta chodzi tak na 50-70% słyszę takie brzęczenie, dźwięk podobny do tego jaki wydaje wibrujący plastik. Dodam, że nie są to piszczące cewki, bo one są slyszalne jak w grze jest np.: 700 FPS (mam tak w Hitmanie w menu jak mam wyłączoną synchronizacje pionową). Czy to jest oznaka, że coś jest nie tak? Najbardziej boję sie że to wiatrak (mam Windforca więc są 3) może niedługo nawalić.

Edytowane przez NexonxU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dammeron Dzięki w sumie nie pomyślałem o tym ;)

A tak przy okazji zapytam jeszcze. Gapiąc się na te owe cienie zauważyłem jeszcze jedną rzecz a mianowicie tam, szczególnie gdzie wyświetlany jest na ekranie kolor szary np. cały interfejs Steam, widać po zbliżeniu tak jakby migały piksele coś jak brokat wygląda to jak szumy lub efekt ziarnistości, tyle że z odległości większej niż 15 cm jest to niezauważalne. Dodam, że monitor ma tylko gniazdo VGA więc do karty podpięty jest przez kabel z przejściówką. Czy to może być przyczyną?

 

Coś mi się wydaje że masz rozdzielczość monitora mniejszą niż natywną.

Jaki masz monitor i jaką rozdzielczość pulpitu w windows, a jaką rozdzielczość w ustawieniach gry?

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...