Skocz do zawartości
Yemet93

Komputer za około 4000 zł. Rady

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Składam nowy komputer za około 4 tyś zł. Po małym rozeznaniu się, swój build głownie opieram na proponowanych gotowych zestawach z purepc: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2015?page=0,17 (kwota 4200). Wydaje mi się on całkiem sensowny jednak może ktoś z was ma odmienne zdanie, albo jakieś rady? Myślę,że za tą cenę nie kupię lepszego procka, płyta główna raczej inna nie jest potrzebna jedynie można pomyśleć nad inna nierefeką, albo nad ramem. Z tego co widziałem to przy kupnie ASRocka z tą i5-tką powinienem dostać zwrot do mniej więcej 420 zł (nie wiem jeszcze dokładnie jak to działa). Może ten zwrot dołożyć do czegoś? 

Mam jeszcze pytanie: która z niereferencyjnych 970 ma najlepszy stosunek jakości do ceny? I która jest najlepsza nie patrząc już na cenę. Z tego co widziałem na teście nierefek tu na purepc to kilku jeszcze nie było (chyba, że coś mi się już powaliło). 

 

Dodatkowo myślę o zamianie procka z proponowanego na i7 4790k. Wiem- do gier przy tej karcie i reszcie się nie nadaje, będzie wąskie gardło itd, ale pomimo grania zajmuję się programowaniem, wizualicjami itp. więc na tym polu jest on jakkolwiek uzasadniony. Nie wiem, czy potrzebny mi aż taki potwór jednak mam tu też pytanie: czy jeżeli już bym się na niego zdecydował to będzie wszystko w porządku?

 

Ostatnie pytanie: czy jeżeli ten zwrot okaże się prawdą to warto dążyć do kupienia Palit gtx980 JetStream? http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-980-jetstream-4gb-gddr5-256-bit-dvi-mhdmi-3xmdp-ne5x980014g2j-690629/. Czy absolutnie nie ma sensu podbijanie na chama do góry, do najtanszej 980?
 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez Yemet93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest bardzo dobry, do 980 nie ma sensu zwiększać budżetu, jeśli chciał byś i7 będzie pasowało bez problemu.

Nie ma sensu? ;o W wysłanych przeze mnie gotowych piecach w zestawie za 5 tyś są wszystkie te same podzespoły oprócz karty zamienionej na GTX980 Super JetStream. Dlatego zakładałem, że będzie pasowało ;o Po przeliczeniu wszystkich kosztów i z opcją CashBack do 980 w wersji od Palit JetSteram dopłacam tylko 200 zł (całość kilka złotych mniej od 4400). Możesz rozwinąć czemu się nie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest sens dopłacać do gtx 980. Tym bardziej, że Nvidia obniżyła ceny. Już dziś można kupić go za 2100, a pewnie za 2-4tygodnie spadnie cena do 2k lub mniej. Do tego Wiedzmin 3 pokazał, że ta karta jest warta zakupu 20% lepsza wydajność niż gtx 970. Pewnie następne nowe gry też pokażą tą przewagę no i do tego nie kupujesz kastrata 3.5Gb ram. A jeśli chodzi o cashback Asrocka to przy i5 4690k i płycie z97 dostaniesz 130pln, a przy i7 4790k 165pln. 430pln dopiero w przypadku drogiego proca i płyty  i7-5960X / X99 Extreme11 .

Edytowane przez lukadev
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest sens dopłacać do gtx 980. Tym bardziej, że Nvidia obniżyła ceny. Już dziś można kupić go za 2100, a pewnie za 2-4tygodnie spadnie cena do 2k lub mniej. Do tego Wiedzmin 3 pokazał, że ta karta jest warta zakupu 20% lepsza wydajność niż gtx 970. Pewnie następne nowe gry też pokażą tą przewagę no i do tego nie kupujesz kastrata 3.5Gb ram. A jeśli chodzi o cashback Asrocka to przy i5 4690k i płycie z97 dostaniesz 130pln, a przy i7 4790k 165pln. 430pln dopiero w przypadku drogiego proca i płyty  i7-5960X / X99 Extreme11 .

Tak, wiem ;/ Dzisiaj zapoznałem się ze szczegółami CashBacku i jak zwykle nie wygląda to tak różowo jak piszą :D Dopłata do karty o 600 zł to już spory wydatek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poczekałbym jeszcze te 2-4tygodnie. Wyszedł 980Ti i nie długo wyjdą nowe Radki r9 3xx. Będzie się działo na rynku, ceny gtx 980 i 970 raczej na pewno pójdą jeszcze do dołu, a może i będzie warto zakupić coś od AMD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy na 100% ja obstawiam, że stanieje, wszystko tak naprawdę zależy od tego jaką konkurencję zrobi AMD dla 970'ki. A jeśli AMD chce się utrzymać na rynku to musi zrobić ciekawą i konkurencyjną ofertę.

Edytowane przez lukadev
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś o odgrzewanych kotletach od radeona... Druga sprawa to, że sprzęt od Nvidi spisuje się lepiej przy niektórych grach, także na plus te technologie od zielonych. Trzeba też powiedzieć sobie szczerze, że sterowniki i ich czas wydawania od AMD są daleko w tyle od opozycji. To wszystko sprawia, że raczej nie zainteresuje się ich propozycją.

Czekać nie chcę, bo wakacje szykują się dla mnie pod znakiem ciężkiej harówy (będę potrzebował do tego także komputera). Mój dotychczasowy komputer to żywy skansen- ma już 9 lat....

Co do 980TI popatrzę na ceny jednak budżet i tak wynosił koło 4 tysięcy, a z 980 wyjdę blisko 5-ciu. 980Ti więc chyba troszkę za drogie już. Co do spadku cen: wiadomo Panowie jak dolar stoi? Czyżby w końcu szedł w dół? 

 

EDIT: CashBack od intela niejako rekompensuje mi estymowaną zniżkę 980 zakładaną na miesiąc lub dwa miesiące do przodu. A jeżeli dolar skoczy to nawet przy zniżkach od zielonych będzie podwyżka pozostałych elementów co suma sumarum wyjdzie drożej.

Edytowane przez Yemet93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz. Moim zdaniem dzisiaj opłaca się brać gtx980, różnica ~600pln w stosunku do gtx 970, jeszcze kilka dni temu było to ~900pln. Osobiście czekam na premierę od AMD. Może i odgrzewane kotlety, ale jak będą konkurować z gtx 970/980 to zastanowię się. Aczkolwiek najbardziej interesuje mnie Fury i Fury X na HBM to jest nowa technologia. Zawsze możesz kupić kompa bez grafiki i pociągnąć na z integrowanej. Kurs dolara jest ostatnio w miarę stabilny. Nvidia nie bez powodu obniża ceny gtx980 już dziś. Przygotowują się na nadejście kart od AMD. Ja obstawiam, że po premierze AMD gtxy 980 zejdą poniżej 2k pln. Do tej pory były tak drogie tylko i wyłącznie z powodu braku konkurencji. Więc Nvidia miała okazję aby się nachapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąptię by tak szybko zeszły poniżej 2000 zł. Obecnie patrząc po cenach to z sensonwym chłodzeniem koszt ok 2350 zł za kartę. Można poszukać oczywiście taniej. Ale za GTX 970 z dobrym chłodzeniem trzeba dać max 1470 zł. A zwrot gotówki ? Cóż teraz jest, a potem tego nie bedzie. IMO, albo czekać, albo brać GTX 970. Bo 980 nie oferuje zbyt duzej różnicy w wydajności nawet przy dopłacie 600 zł jak zakladasz. Ja poczekam do zniżki GTX 980 do kwoty 1700-1800 zł, ale jak wspomniałem szybko to raczej nie nastąpi. Jak był R9 290/290x to Nvidia i tak trzymała dość długo cenę GTX 780 w okolicach 2000 zł. Pamiętam bardzo dobrze.   A jak te radki okażą się tylko kotletami R9 290/290x z podbitymi zegarami to nie będzie żadnej konkurencji,  bo każdy normalny wziałby w tym wypadku R9 290 właśnie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dwa różne stanowiska. Niby teraz to trochę głupota brać 980, bo zysk wydajności niewielki a dopłata duża, ale coś jest jednak we mnie z napalonego dzieciaka.  Kolejny komputer zaś będę składał za kilka ładnych lat.. Dziękuje wam jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi. Muszę przemyśleć wasze słowa i w tym już nikt mi nie pomoże :D Jakbym mógł mieć ostatnie życzenie o polecenie obudowy lub wymiarów obudowy żeby wszystko się pomieściło i żebym nie musiał śmiecić nigdzie jeszcze forum. Jeszcze raz dziękuję wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem już osobny temat w dziale "co kupić" jednak tu chcę sprowadzić problem tylko do kart. Mianowicie waham się pomiędzy gtx970, a gtx980 (chętnie także posłucham opinii na ten temat). Pytanie mam o Palit gtx980 JetStream, na Boga starałem się znaleźć jakiekolwiek informację o tej karcie, ale nic sensownego nie ma. Chciałbym wiedzieć jak ona wypada na tle innych producentów, jakie są różnice miedzy JetStream, a Super JetStream i ,czy warto w ogóle się nią interesować?

Dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Yemet93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX980 nie ma sensu brać , za drogi w stosunku do swojej wydajności .

 

GTX970 na chwilę obecną najlepiej się opłaca , karta nie wiele słabsza a sporo tańsza w stosunku do GTX980 .

 

Palit JS może być - sensowne chłodzenie , 3 lata gwary i dosyć niska cena .

 

Choć producent nie należy do tych topowych .

 

Z dobrych producentów polecam Gigabyte - karta w wersji WF3 jest nie wiele droższa niż Palit JS .

 

Chyba że oczekujesz ciszy to Asus / MSI ale to już prawie 1 600 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie jestem specem więc opieram się na zdaniu innych i nie dyskutuje. W przypadku 970 (w cenie kolo 1400 zł) opieram się na zdaniu Sebastiana, który proponuje gotowe zestawy co miesiąc i jego typ czyli Gigabyte GTX 970 WindForce 3X. Jednak nadal coś mnie kusi do tej 980. Może to tylko głupota i jutro mi przejdzie ;) Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was szybkie pytanie. Przymierzam się do zakupu karty graficznej od Asusa. Chcę ją nabyć przez Allegro. Pytanie dotyczy gwarancji. Mianowicie osoba od której chcę ją kupić mówi o gwarancji na podstawię numeru seryjnego. W mailu rozjaśniającym napisał tylko, że gwarancja działa na cały świat i że wystarczy kartę odesłać do punktu (serwisu) asusa, gdzie naprawią mi ją bez problemu i dadzą fakturę. Z tego co wyczytałem na internecie jest inaczej Asus wymaga także dowodu zakupu. Ktoś kupował kartę na allegro i oddawał ją na gwarancję? Jak jest z tym naprawdę? Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi. Dziękuję z góry za każdą pomoc.

Edytowane przez Yemet93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spamując po raz kolejny mam już niemalże ostatnie pytania do was. Podaję linka do listy komponentów. Brak karty graficznej spowodowany jest tym, że kupuje ją osobno.

http://www.morele.net/inventory/info/TTk0R9/

Rwę sobie włosy z głowy, czytam i analizuje godzinami wszystko. Nie mam już siły do sprawdzeniu paru rzeczy więc znów proszę o pomoc.
1) Czy te RAMY zmieszczą mi się przy tym chłodzeniu do cpu? Jeżeli nie, w ramach zamienników szukać też o parametrach 2400MHz i cl10?

2) Może zamiast RAMU szukać innego chłodzenia do cpu? Mógłbym prosić tu o propozycje (jest tyle tych chłodzeń, że gubię się w tym wszystkim). W alternatywie od Sebastiana jest Raijintek EreBoss, ale podobno on jest głośniejszy. Jak jest naprawdę? Czy jest godna alternatywą do obecnego?

3) Czy zasilacz wszystko pociągnie przy karcie asus gtx980 strix? Chcę się tylko upewnić.

4) Obudowę Zalmana Z1 wziąłem, bo wiem że zmieści mi się tam to chłodzenie, jednak sama w sobie obudowa średnio mi się podoba. Oglądałem dużo obudów, ale te które rzuciły mi się w oczy nie mieściły w sobie tego potwora (ciężko wybiera mi się przeglądając miniaturki). Ma ktoś jakąś propozycję która by wszystko pomieściła?

5) Ma ktoś do tego zestawu jakieś zastrzeżenia? Rady, opinie? Ciąć gdzieś koszty, gdzieś dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym zmienił na modularny Cooler Master G550M 550W - kosztuje nie wiele więcej a ma odpinane kable , choć nie wszystkie .

 

Kupowanie GTX980 nie ma sensu - karta jest zbyt droga w stosunku do swoich osiągów .

 

GTX970 o wiele lepiej wypada w kategorii cena/wydajność .

 

Choć zasilacz o mocy 550W da radę z I5 4690K i GTX970/GTX980 .

 

Co do zamontowania ramów i lepszego chłodzenia - może być problem , te ramy G.Skill Sniper wydają się mieć dość wysokie radiatory ( choć nie tak wysokie jak np. serie Ripjaws czy Tridnent ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem noty producentów od chłodzenia i ramów i wydają się wejść na dosłownie na milimetry. Radiator chłodzenia podobno zaczyna się od 45mm, a snipery są wysokie na 42mm. http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/macho_revb.html oraz http://www.gskill.com/en/product/f3-17000cl9d-8gbsr. Coż zostawię tak i zacznę się modlić by weszło. Co do zasilacza Twoja propozycja jest godna uwagi i chyba go zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...