Skocz do zawartości
Tellmewhen

PC do GIER (AMD) ~4k + Monitor ~1200 pln.

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat obecne procki dość mocno się różnią od I5 - dużo wiekszy pobór mocy ( przy OC szczególnie ) a przy tym kiespka wydajność , przeważnie FX-y mają poziom wydajności I3 , czasami nawet przegrywają z Pentium/Celeronem .

 

W ogóle AMD sobie odpuść na obecny moment , teraz Intel króluje .

 

Choć do zestawu OC musiał byś trochę dołożyć .

 

Za 4k zł to dostaniesz goły zestaw bez obudowy , do obudowy musiał byś dołożyć 250-400 zł - zależy co chcesz .

 

Linkowany zestaw to zmodyfikowana wersja tego zestawu z PPC .

 

Chyba że sobie odpuścisz OC to się zmieścisz w 4k zł razem z porządną budą i SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obudowie mi jakiejscs super skstra bomba etd nie zależny na mega  drogiej aby chłodzenie było a jak warto to dołożę te pare stówek jak trzeba ;)


i czy ten pc juz pociągnie wieska na ultra ?

Edytowane przez Tellmewhen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden a grałeś i testowałeś W3 czy tylko gdzieś przeczytałeś ?  Bo Twój konfig wskazuje że raczej u siebie nie grałeś. Mniejsza z tym.

 

Obecnie po paru łatkach do FHD wystarczy 970 spokojnie. Jak są spadki to w pewnych miejsach, ale na ogól jest bardzo przyjemnie nawet na 770 przy ustawieniach na high z paroma modyfikacjami. Także  970 spokojnie pozwoli na takie 40-50 FPS. Co zresztą opisują inni. Oczywiście trzeba nieco pozmieniać w konfigu. Zwłaszcza w przypadku HairWorks, ale efekt jest spory. Same ostatnie sterowniki dały +5 średnio FPS. Co prawda dla Keplerów, ale niewykluczone że troszkę jeszcze poprawi Nvidia i CDP.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden ma trochę racji. Na ultra z hairworks gtx 980 się za dławi. Ale gtx 970 da radę spokojnie na ultra bez hairworks tyle, że nie będzie stabilnych 60fps. Raczej 40-60 Co akurat nie przeszkadza w Wiedzminie, a na High dopiero stabilne 60 fps. Tyle, że jak pisze +40fps w Wieśku i mi gra się całkiem komfortowo, zresztą wielu potwierdzi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym odświeżyć temat z powodu nazbierania pieniążków :), chciałem ten zestaw zamówić ale niestety
na stronie wyskoczył mi taki błąd

"W koszyku znajdował się produkt - Gigabyte GeForce GTX 970, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, 3xDP (GV-N970WF3-4GD), który od momentu dodania go przez Ciebie do koszyka do próby zatwierdzenia zamówienia został wykupiony przez innych klientów i chwilowo nie jest dostępny. Przepraszamy za zaistniały problem i zapraszamy do kategorii 'Karty graficzne' po wybór podobnego modelu." 

Czy ktoś mógłby mi złożyć ten zestaw bądź podobny (oraz dodanie obudowy Zalaman z3 plus wydaje mi sie ze bedzie pasowała :)) :) ? Tylko bez  dysku HDD oraz nagrywarki  (mam swój :).
i Czy za te pieniążki lepiej dołożyć do wiekszego SSD? 
 

Edytowane przez Tellmewhen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo .

 

Zestaw V2 za 3 852 zł , ze zmian to G.Skill Ares 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 ( tamte Mushiny zostały wyprzedane , pozatym Aresy są niskoprofilowe - mniejszy problem z montażem lepszego chłodzenia ) , Asus GTX970 4GB DDR5 Strix oraz SeaSonic M12II-520 EVO 520W oraz wspomniany Zalman Z3 Plus .

 

Zestaw pozbawiony HDD i DVD tak jak chciałeś , jest jeszcze trochę kasy więc można dołożyć do większego SSD ew. kupić dodatkowe chłodzenie do procka .

 

Wg. mnie SSD 128GB wystarczy spokojnie do typowych zastosowań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt zapomniałem że ten cooler ma 168 mm.

 

Zestaw bym złożył taki:

 

http://www.morele.net/inventory/info/e3m5gX/

 

Niedostępne są te pamięci CL9 co poleciłem wcześniej. Więc dołożyłem CL10. Ew zapytaj o dostępność tych CL9. Powinny się pojawić na dniach. Lub złóż zestaw w innym sklepie jak Agito czy Proline. Może wyjdzie jeszcze taniej, bo wyszło nieco ponad budżet, ale to ze względu na dodatkowe chłodzenie. Jak chcesz taniej to weź tą kartę:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-970-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-zt-90101-10p-665620/

 

 

Chociaż ludzie narzekaja na piszczące cewki. Ale z tym to też loteria w droższych modelach.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zamówienie możesz anulować/zmienić...  Jeszcze go na pewno nie złożyli, bo sklep już jest zamknięty. Napisz do nich lub najlepiej zadzwoń. Chłopie nie ma rzeczy niemożliwych. Fakt pomyliłem się za co przeprzaszam, ale zestaw nie został jeszcze złożony,. Nie raz składałem zamówienia w morele, więc wiem jak to działa i jaki jest czas realizacji. Napisz że chcesz wymienić chłodzenie bo tamto nie wejdzie do obudowy. Zresztą jak złożyłeś z opcją montażu to sami do tego dojdą i zaproponują wymiane chłodzenia. Jak już zapłaciłeś to ew trzeba będzie dopłacić te 24 zł na rzecz HR-02. Jestem pewien że nie będą robili problemów z wymiana chłodzenia. Zwłaszcza jeśli nie bedzie otwarte i użyte.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszać nie masz za co bo pomagasz mi za free takze spoko loko :)! i dziękuje za natychmiastową reakcje 
ps, To ja dziękuje wam ;]



Niestety musiałem zejsc na zotac bo za duże koszty :(( (chyba duzo nie będzie sie różniła od msi albo asusa :D ?)

jakby mógł ktoś sprawdzić 


http://www.morele.net/inventory/info/mENG2/

Edytowane przez Tellmewhen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest słyszalne, ale nie jest to jakaś tam tragedia.

 

A ten Gigabyte jest chyba dostępny:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

 

Z pewnością będzie miał wydajniejsze chłodzenie niż ten Zotac. Co do głośności to też ludzie nie narzekają. Chociaż MSI i ASUS będzie najcichszy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przcież ja mam też płyte o podobnym położeniu PCI Ex  x16 i chłodzenie HR-02 jeszcze większe od tego modelu i nic nie zawadza. Jak ma być tak jak Klaus radzi to:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-636689/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, jaką masz płytę?

 

 

Ok Klaus uświadomiłeś mi ten fakt. Pomijałem to bo nie korzystałem jeszcze z PCI-ex x1 i nie zwracałem uwagi na jego obecność nad slotem PCI-ex. x16 Dziwne że ASRock wypuściło taką konstrukcję na z97 skoro większość płyt widzę ma takie położenie i fakt że płyta jest pod OC, a w tym przypadku stosowane są duże coolery.

 

Ten ASrock PRO4 ma dodatkowe zasilanie w miejscu PCI-ex x1, ale może być jednak ciasno porównując zdjęcie tego PRO4  z moją płyta główną (P67 Extreme 4)

 

  Zaglądając do obudowy chlodzenie u mnie zakrywa slot PCI-e x1 i przestrzeń między kartą, a płyta to ok 1 cm . Tak więc lepiej wziać jak Klasu radził. Czyli albo ten ASUS Z97-p lub MSI z97- G43.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OK. Ten ASRock PRO 4, który poleciłem też by się nadał bo ludzie montują na nim chłodzenia  HR-02 bez wiekszych problemów o czym można poczytać na necie. . Jednak jak myślisz o większym i stabilniejszym OC to dołożyłbym do lepszej płyty:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...