Skocz do zawartości
NowicjuszPC

[1600 ZŁ] Komputer do przeglądania internetu i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnim czasie mój 5-letni pecet się psuje, z tego też powodu poszukuję nowego PC, przeglądając fora internetowe dowiedziałem się, by złożyć komputer, moje wymagania to jedynie wytrzymałość w grach typu S.K.I.L.L. Na allegro znalazłem taki o to komputer <klik>, chciałbym spytać czy za tą cenę (lub do 1600 zł) bardziej opłacało by się złożyć komputer. Oprócz tego było by można dołożyc części z mojego komputera.

 

Moje dane technicze PC (jeżeli trzeba podać coś jeszcze to proszę pisać, nie jestem doświadoczny w PC):

 

KARTA GRAFICZNA: ATI RADEON  HD 4800 SERIES

PROCESOR: INTEL CORE 2 QUAD CPU Q6600 5.40 GHZ

RAM: 2048 MB

 

Jeżeli trzeba podać coś jeszcze proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zestaw to tragedia .

 

Procek nie wiele lepszy niż Q6600 , zintegrowana karta graficzna która wydajnością też nie powala - choć jak na integrę to jest całkiem niezła .

 

Nie wiadomo od kogo płyta główna , ram , dysk , napęd , obudowa i zasilacz .

 

Obudowa i zasilacz to pewno no name .

 

Za ~1600 zł to wstępnie proponuję coś takiego , do tego wymieniona tam buda .

 

Na pewno będzie się lepiej sprawował niż ta padaka z allegro .

 

Karta mocniejsza od twojej , choć procek w grach może być słabszy - zależy od gry , G3240 ma tylko 2 rdzenie ale sporo wydajniejszą architekturę i zauważalnie wyższe taktowanie .

 

A co do wykorzystania części z twojego starego kompa - może uda się wykorzystać dysk , napęd , obudowę i zasilacz .

 

Reszta idzie na sprzedaż .

 

Napisz jaki masz dysk i napęd - SATA ( wąskie złącze ) czy ATA ( szerokie złącze + zasilanie molex 4pin ) .

 

Jaką masz obudowę ( marka i model ) oraz zasilacz - marka , model i moc oraz ile lat ma zasilacz .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Napisz jaki masz dysk i napęd - SATA ( wąskie złącze ) czy ATA ( szerokie złącze + zasilanie molex 4pin ) .

 

Jaką masz obudowę ( marka i model ) oraz zasilacz - marka , model i moc oraz ile lat ma zasilacz .

 

Może powiesz jak to sprawdzić, jak wspomniałem doświadczony nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz musisz sprawdzić ręcznie - tzn. rozkręcić obudowę i zobaczyć co pisze na zasilacz ew. zrobić wyraźne zdjęcie jego tabliczki znamionowej .

 

Markę obudowy masz z reguły wypisaną na jej przednim panelu - może to być zwykły napis lub logo - proponuję również zrobić zdjęcie przodu obudowy i wstawić je na forum .

 

Co do dysku i napędu - możesz to zrobić na 2 sposoby :

 

Softowo - użyć np. Crystal Disk Info - w głównym oknie przy napisie interfejs / Interface ( zależnie jaki język jest ustawiony w CDI ) powinieneś mieć napisane - Serial ATA dla SATA i ATA dla ATA .

 

Ręcznie - musisz zajrzeć do wnętrza komputera .

 

Wtyczka SATA jest mała i wąska i wygląda tak :

 

sata_drive.gif

 

 

Wtyczka ATA wygląda tak :

 

P-ata_and_80pin-cable.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowce to z reguły padaki ( mowa o typowych gotowcach z allegro - swoją drogą to też składaki ) .

 

Gotowce od Della , HP , Acera są drogie , mało wydajnie i trudne a nawet czasami nie możliwe w ew. rozbudowie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie morele.net złożą Ci za darmo przy użyciu tego kodu:

 

 

  • Promocja #2: usługa złożenia komputera za 1 złoty i wysyłka gratis - co trzeba zrobić:
  • Umieść w koszyku usługę złożenia zestawu komputerowego bez dodatkowego chłodzenia (Kliknij tu!) albo z dodatkowym chłodzeniem (Kliknij tu!)
  • W koszyku z zamówieniem w polu "Wpisz kod promocyjny" dodaj: W3FHN58JFW
  • Koszty wysyłki i cena usługi składania komputera zostaną zmienione automatycznie - gotowe!

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2015

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...