Skocz do zawartości
MCShaku

Jaki złożyć komputer za MAX 3100zł (do grania)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z wyborem karty graficznej. Otóż składam nowy komputer i nie wiem, która karta byłaby lepsza (głównie chodzi o gry):

 

1. Palit GeForce GTX 960 JetStream 4GB GDDR5 (http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-960-jetstream-4gb-gddr5-dp-hdmi-2xdvi-ne5x960010g1j-724877/)

 

2. XFX Radeon R9 280X - 1000M DD Boost Edition 3GB GDDR5 (http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-mb-ddr5-r9-280x-tdfd-611378/)

 

3.Palit GeForce GTX 770 JetStream 2GB GDDR5 (http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-jetstream-2gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-ne5x770s1042j-661044/)

 

A moze zamiast wymienionych wyżej kart brać R9 380 4GB ?

 

Z tego co słyszałem to teraz karty z 2GB pamięci VRAM dostają trochę w pupe w nowych i wymagających grach, ale sam już nie wiem :/

 

Pełna specyfikacja nowego komputera:

 

CPU: Intel Core i5-4460 3.20GHz

RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz Cl9

PSU: Thermaltake Smart SE Modular 730W 80+ Bronze

HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5", 1TB

Płyta główna: ASRock H97 PRO4

 

Z góry dzięki za odpowiedź :D    Ps. nie, nie mogę dołożyć do 970.

Edytowane przez MCShaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 960.

 

Tego Radeona bym sobie podarował całkowicie, w cenie 1000+ to kompletne kuriozum. Do tego miałem z chłodzeniami XFX DD niemiłe przejścia.

 

Pozostaje wybór pomiędzy Keplerem a Maxwellem. Ja bym postawił na Maxwella (większa szansa na dodatkowy boost ze sterowników oraz na pewno wyższy potencjał OC, łatwiejsza sprzedaż za jakiś czas, o ile Pascal/HBM nie będzie kompletnym przełomem), z 4GB bym ewentualnie zrezygnował na rzecz 2GB. Chyba, że jesteś pewien iż grasz w takie gry, które obecnie biorą w Twojej rozdzielczości ponad 2GB VRAM. Bo jak to tylko takie uogólnione przekonanie, to nie warto brać wersji 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie jest to kompletnie absurdalne, ale przeciętnie rzecz biorąc nie warto.

 

Jakieś tam wyjątki były, Shadow of Mordor i jeszcze jakieś dwa inne chyba. Względnie stosowanie modów, które powodują zwiększenie zużycia vram. A poza tym to 2 GB do 1080p zazwyczaj na ustawieniach odpowiednich dla 960-tki wystarczy.

 

3GB vram to jedyna zaleta Radeona, ale i tak bym go nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz obiektywnie na osiągi tych kart w grach.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_r9_380_konkurencja_dla_geforce_gtx_960?page=0,5

 

Do FHD 2GB powinno w zdecydowanej większości wystarczać... co do samego GPU, szyny... osiągi masz zaprezentowane.

Pozerkaj na zużycie prądu, wydajność no i cenę, to co Ciebie interesuje.

 

Te 3 karty to ciężki orzech do zgryzienia... ale chyba bym postawił na kręconą 960-kę 2GB.

 

Popatrz na FPSy w tych kartach? Wystarczą? Może okazać się, że będziesz czuł, że są one jednak za słabe.

 

Komfortowe w miarę granie zaczyna się od R9 290, 390 i GTX 970..

 

Oczywiście po obniżeniu detali, te co wybrałeś, powinny również dawać radę. Posprawdzaj, czy jednak czasem nie warto do nich dołożyć.

 

Ja zaproponowałbym ci dołożenie do R9 290.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak w tytule. Chciałbym złożyć w miarę wydajny komputer głównie pod gry. Chciałbym, żeby pożył sobie 1-3 lat i żeby nie dostawał jakiejś wielkiej zadyszki przy nowych grach. Maksymalny budżet to 3100 zł. Liczę na Waszą pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...