Skocz do zawartości
MAdara1223

PC z używanych części za 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym złożyć komputer za około 1500zł z używek.

Mniej więcej wybrałem komponenty, ale nie wiem jaki zasilacz kupić, i jaką płytę główną wybrać

 

Intel Core i5 2500 3.3GHz LGA 1155 BOX ~550zł
ASUS GeForce GTX 660 ~500zł
Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz CL10 (nowe) ~100zł
 
Takie ceny były na allegro, i z niego będę kupować podzespoły
Jeżeli macie jakieś inne propozycje co do tego zestawu proszę pisać
 
brakuje mi tylko płyty+zasilacza, resztę mam
 
proszę o pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej byłoby zmienić procesor na i5 2400 - 400zł + przesyłka, a kartę na GTX 670 lub nawet 680 (jest jedna na allegro za trochę ponad 650zł http://allegro.pl/gtx-680-2gb-point-of-view-jak-nowy-i5509382068.html ).

 

w tym przedziale cenowym nie lepiej by było poszukać radzia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko chciałbym taką płytę żeby nie ograniczała ramu itd w żaden sposób

jakiś konkretny model mógłby ktoś podać?


eh widzę że na tym forum kiepsko z pomocą 


Intel Core i5 2500 3.3GHz LGA 1155 BOX ~550zł
ASUS GeForce GTX 660  ~500zł
Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz CL10 (nowe) ~100zł
ASRock B75M-GL (nowe) ~200zł
Corsair CX500 V2 (nowe) ~200zł
 
czy ten zestaw będzie działać ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar złożyć PC za około 1700 zł bez obudowy / napędu / systemu

Wybrałem już takie komponenty i nie wiem jaka będzie odpowiednia płyta główna

PC używany będzie głównie do gier typu BF4/CS:GO

 

Intel Core i5 2500 3.3GHz LGA 1155 BOX ~550zł
ASUS GeForce GTX 660 ~500zł
Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz CL10 (nowe) ~100zł
Corsair CX500 V2 (nowe) ~200zł
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, (ST1000DM003) ~220zł
 
I pytanie do was jaką płyte główną do tego wybrać, ewentualnie co można zmienić w tym zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O płycie napisał pierwszy a ja jak już pisałem proponowałbym zmianę procka na słabszy a grafiki na lepszą. 200MHz nie jest warte dopłaty 150zł, a grafika pozwoli na granie w wyższym fps/na wyższych ustawieniach.

@edit

Do 650zł jest kilka 7970 które są konkurentami dla gtx 680, a także wyszły jako rebrand pod nazwą 280x.

https://www.youtube.com/watch?v=NWsjQINgXLg&feature=iv&src_vid=iZwUm058Sr4&annotation_id=annotation_365892 Tylko na tym wideo procesor jest podkręcony. A tutaj na przykład możesz porównać sobie oba procesory http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,17

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak na razie to nikt nic konkretnego nie napisał.

Slazer - napisałeś że lepiej kupić i5 2400 i GTX 680, ale i5 2400 bez boxowego chłodzenia na allegro chodzi od 450zł, a co do karty to na allegro ceny wahają się od 700-1000zł, nie napisałeś też czy kupić od gigabyte, czy może od asusa

 

Kolega wyżej tak samo rzuca tylko ogólne hasła, że lepiej kupić jakiegoś hasswela i nie podał żadnej konkretnej płyty głównej. 

 

Naprawdę proszę o pomoc, o zrobieniu mi jakiegoś odpowiedniego zestawu za te 1500-1700zł gdyż chciałbym złożyć ten PC jak najszybciej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ci piszą sensowne rzeczy a ty jakieś fochy odstawiasz?

 

Wybór płyty głównej będzie wtórny wobec wyboru procesora, bo musisz się dopasować z podstawką. Producent ma marginalne znaczenie, trzeba patrzeć na cenę oraz gwarancję. Masz kupić najtańsze i5 z serii 2xxx, 3xxx albo 4xxx. Nie ma sensu branie droższych i szybszych i5, szczególnie z serii 2xxx, natomiast jak się trafi niedrogie i5 z serii 4xxx (czyli zapewne 4440 lub 4460) warto dopłacić, bo kupujesz wtedy w miarę aktualną platformę, a nie lekko strupieszałą.

 

Procesora nie będziesz podkręcał, pamięć weźmiesz dowolną tanią 1600 MHz CL9 i też jej nie będziesz podkręcał (to eliminuje płyty z chipsetami z serii Z, chyba że w naprawdę okazyjnej cenie).

 

Tak więc, jak samodzielnie znajdziesz kilka płyt to możesz tu wrzucić linki, żeby ktoś pomógł w wyborze. Oczekiwanie, że ktoś poprowadzi cię jak dziecko we mgle może być jednak słabo spełnialne. No chyba że komuś będzie się chciało za ciebie przeglądać aukcje, mnie się nie chce.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen, to jest allegro, ja podaję Ci że jest i5 2400 z boxem za 400zł + przesyłka, a za kilka godzin już go nie ma. Tak samo z 680 gtx. Napisałem że jest jeden, jakaś okazja, jak okazja to szybko znika, więc w następnym poście napisałem że obecnie jest kilka radeonów 7970 podobnych wydajnościowo do 680 gtx. Obecnie jeżeli dopłata jest możliwa, można kupić najtańsze 2400 i chłodzenie boxowe, lub 2300 i chłodzenie boxowe. Najtańsze widziałem za nie całe 10zł + przesyłka. Moje zdanie o tym że lepiej mieć wydajniejszą grafikę nawet kosztem procesora bierze się stąd że obecnie jadę na E5500 + 280x (zbieram na zmianę podstawki i procka właśnie na 1155 i 2400 lub 2500k) i w niektóre gry gram na ultra (tomb raider, hitman, różne gry oparte na source, metro, saints row), do ówczesnych gier wystarczy byle jaki czterordzeniowiec (a niektóre jak nfs lepiej działają na słabszym 4 rdzeniowcu niż na mocniejszych 2 rdzeniach).

@edit

Najtańszy 2400 bez boxa to 420zł.

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...